EU: zákaz popisu pozitivních zdravotních účinků bylinných přípravků
Legislativa EU prosadila nařízením Evropského parlamentu a rady Evropského společenství č. 1924/2006, které vstoupilo v platnost 14.12.2013, regulaci pro alternativní léčbu bylinami. Je zakázáno odkazovat se na jejich vliv na zdraví kromě tvrzení, která schválí Evropská komise. Takže ve skutečnosti se nesmíme nikde dočíst, že červená řepa má protisklerotické účinky či podporuje tvorbu inzulínu, kopřiva snižuje krevní tlak, je antiseptická, atd., protože to EU svým nařízením zakázala. My, pohrobci socialistického bloku, si s tím poradíme, samizdaty oprášíme.
O tom, že se jedná o úspěšný lobistický tah farmaceutických gigantů, není pochyb. Podle příslušné legislativy je totiž povoleno získávat informace o zdravotních důsledcích pouze u chemických léků.
Vezměme příbalový leták jakéhokoliv léku, např. Paralenu a dočteme se: 1. něco o tom, co lék je a k čemu se používá, 2. kdy lék nesmíte používat (třeba jste na účinnou nebo pomocnou látku v léku alergický, máte zánět jater, jste chudokrevný, nevážíte 20 kg), 3. o tom, že je nutná zvláštní opatrnost, máte-li nedostatek enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenáza, užíváte léky na játra nebo máte nemocné ledviny, 4. informace o vzájemném působení s dalšími léčivými přípravky, 5. informace o vztahu léku a jídla s pitím, 6. o těhotných a kojících, které mohou lék užívat jen omezeně a po poradě s lékařem. Po přečtení příbalového letáku se zodpovědný člověk zamyslí nad tím, že se vlastně dočetl, že existuje nemálo indicií o škodlivosti preparátu a rozumně zváží, nakolik je ochoten si ruinovat zdraví vedlejšími účinky léku.
V USA, kde přípravky z léčivých rostlin užívají desítky miliónů lidí, zaviní dle odborníka Dr. Jamese A. Duke bylinná léčba statisticky smrt dvou lidí ročně. Naproti tomu léky na předpis způsobily podle zprávy Američan Medical Association v r. 2005 smrt 15 107 lidí. Pobyt v nemocnici je dle Američan Association of Retirád Persóna ještě nebezpečnější, v důsledku lékařských omylů umírá ročně 1 z 250 pacientů (http://www.exilovenoviny.cz/articles/2013/01/15/eu-cechum-zakazala-uzivat-byliny-kdo-je-marod-smi-od-letoska-polykat-jen-chemii).
Zisky farmaceutických firem jsou natolik obrovské, že uplatit pár evropských úředníků k prosazení zhovadilého předpisu, je maličkost. Pro občany EU je to však výzva, aby se probrali z letargie, přestali se přít o malichernosti a taková nařízení neakceptovali, protože, cituji http://www.mzcr.cz/Unie/obsah/politika-verejneho-zdravi-v-eu_3097_8.html: „Činnost Unie je v této souvislosti zaměřena na zlepšování veřejného zdraví, předcházení lidským nemocem a odstraňování příčin ohrožení tělesného a duševního zdraví…“, nikoliv na omezování přístupu lidí k podstatným informacím.
Olga Pavlíková
Rozlúčkový blog 2

Přemýšlím nad nesmrtelností chrousta, nad omezeností lidského konání, nad schopností a touhou člověka vládnout i nechat se ovládat.
Olga Pavlíková
Rozlúčkový blog

Dělat něco, co má smysl, tedy nedělat něco, co smysl nemá, tak nějak si řídím ten svůj život. Psát tak, aby se to líbilo administrátorům, v tom však smysl nevidím.
Olga Pavlíková
Jako v předchozích letech, opět v Africe kobylky

Nedávno nás naše média informovala o tom, že je zákonem v Česku schváleno pěstování červů a kobylek na potravinových farmách i výroba potravinových produktů z nich.
Olga Pavlíková
Jediní, kdo rozumí politice jsou budoucí Experti, Nápadníci či Cosi podobného

Prý se dinosauři z prapůvodní ODS, např. Vladimír Tlustý, Jiří Payne či Petr Skokan scházejí se záměrem „dát tu republiku znovu do pořádku“
Olga Pavlíková
Kde jsou kočky v krajině?

Paní kolegyně Šťastná vylíčila v blogu o vytloukání chlupatých klínů chlupatými klíny své trápení s myší nadílkou na zahradě. Jinde jsem zahlédla titulek článku o bezradnosti kohosi s přemnoženými kočkami.
Další články autora |
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně
Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...
Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
VIDEO: Národní divadlo rozzářila světelná show ke 120. výročí Kytice
Budova Národního divadla se ve středu večer proměnila v plátno pro působivou světelnou show, která...
Zasáhli jsme ruskou továrnu na drony, tvrdí Ukrajinci. Denně jich vyrobila i tři sta
Ukrajinská armáda provedla vzdušný útok na podnik vyrábějící útočné drony v ruském Tatarstánu....
Hasiči uhasili hořící plasty u Rynholce. Policie prověřuje dva trestné činy
Hasiči uhasili celou plochu hořících plastů v areálu společnosti Ekologie u Rynholce, zplodiny už...
„Jako by odešel někdo z rodiny.“ Lidé se loučí s papežem. Tělo experti balzamovali
Přímý přenos Bazilika svatého Petra ve Vatikánu se krátce před 11. hodinou otevřela veřejnosti, která se tam do...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 501
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1444x
FB skupina od 03/2020: Poznámky Olgy Pavlíkové