Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PN

K nepravomocnému zproštění Babiše se už vyslovila také předsedkyně poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). „Právní stát je pilířem demokracie. Rozhodnutí soudu by nemělo narušit důvěru občanů v jeho nezávislost, jakkoli se nám to může zdát nespravedlivé.

Podobně se pro FORUM 24 vyjádřil také Ivan Bartoš (Piráti). Zdůraznil, že věří v nezávislost justice a výsledek soudu respektuje. „Nic to ale nemění na tom, že Babiš vždy jedná hlavně ve svém vlastním zájmu

Další výrazná kandidátka na hlavu státu Danuše Nerudová se vyjádřila, že i když soud rozhodl o nevině Andreje Babiše, podle ní to nic nemění na tom, že Babiš v politice dlouhodobě prosazuje hlavně své vlastní zájmy a přispívá k rozvracení demokracie.

Rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo komentoval na twitteru také prezidentský kandidát Pavel Fischer. „Neznamená to, že se (Babiš) nedopustil podvodu, ale nepodařilo se prokázat trestný čin,“ uvedl mimo jiné.

Nezdá se to hodně podobné? Ale to bylo o Babišovi, takže Fórum 24 bylo blažené.

Jako perlička nakonec, slova pana Šafra, na ty Hovorková asi zapomněla

"Paní soudkyně Pudilová, stejně jako pan soudce Šott, který s hanebným a hloupým vykrucováním osvobodil Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, která je naopak nad slunce jasná, by se měli stydět. Oddali se vidění světa, které je neslučitelné s demokratickou justicí."

Jedni mohou, druzí ne. Zvláštní přístup. (Pudilová šla po Nečasovi, kdyby si to někdo nepamatoval...)

21 4
možnosti
ZH

Existují-li jakékoliv pochybnosti o rozhodnutí soudu první instance, je tu institut odvolání. Tedy je v pořádku, že se případ projedná novu. Pokud jsou pochybnosti o závěru soudu po odvolání, je tu institut dovolání. Jakékoliv zpochybňování tohoto sytému podrývá systém práva.

6 2
možnosti
SD

Nikoliv. Pokud soudni system rozhoduje v rozporu s naivni, ale "masovou" predstavou o spravedlnosti, je spatne fungovani soudniho system a pravni kodifikace - ne obyvatelstvo.

Pravo ma slouzit a chranit, ne vladnout.

0 1
možnosti
ZH

Vícestupňový soudní systém je tu proto, aby pokud možno eliminoval chybná rozhodnutí. Například, aby eliminoval nějaké rozhodnutí, které bylo učiněno s "masovou" představou o spravedlnosti. Jasně, že dokonalost nelze očekávat, ale aspoň něco.

V případě Babiše se jedná o extrémně citlivou záležitost, protože spojil v jedné osobě moc ekonomickou s mocí politickou. Tedy jeho případ je nutné zkoumat obzvláště pečlivě. Právě proto je nezbytné další soudní kolečko. To by bylo nutné i v případě, že by soud první instance Babiše odsoudil jako vinného.

1 0
možnosti
JP

Babiš - Jsem velmi rád, že máme nezávislou justici.

0 0
možnosti
RC

„Neznamená to, že se (Babiš) nedopustil podvodu, ale nepodařilo se prokázat trestný čin,“ uvedl mimo jiné.

To neni kritika soudu, ale spise statniho zastupce.

A ty veci nad tim jsou velmi podobne.

1 4
možnosti
  • Počet článků 1582
  • Celková karma 39,82
  • Průměrná čtenost 3242x
Píši hlavně o politice, školství a sportu. 

 

Seznam rubrik