Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Předseda ÚS Josef Baxa se v neděli na ČT vyjádřil, že je už přes 40 let soudcem, u trestního soudu soudil i různé násilníky a vrahy, nicméně nikdy předtím se nesetkal s takovou vlnou nenávisti a urážek, která dopadla na něho a jeho kolegy z ÚS po vynesení rozhodnutí k žalobě podané poslanci hnutí ANO na sníženou valorizaci důchodů.

Jistě, k rozhodnutí jakéhokoliv soudu se můžeme vyjadřovat kriticky. Ale hlavní článek zveřejněný po rozhodnutí ÚS v MF DNES pana nemajitele Babiše 25. ledna 2024 s titulkem "Ústavní soud podržel vládu" byl už za hranou, když zpochybňuje nezávislost ÚS. Hned se začala rojit tvrzení, že "oni už mají vládu, poslaneckou sněmovnu, senát, prezidenta republiky a teď už mají i Ústavní soud". Takovéto neustálé zpochybňování základních institucí státu ze strany hnutí ANO a SPD v podstatě ohrožuje demokracii v naší zemi. Tu primitivnější "dezolátskou" část naší populace to pak jenom provokuje k agresivním nenávistným projevům. Ale představitelé ANO a SPD se budou tvářit, že oni s tím nemají nic společného. Proto bych uvítal, kdyby představitelé opozice odsoudili výhrožování a urážení soudců Ústavního soudu.

27 7
možnosti
AK

3 z těch 12 soudců měli názor odmítavý a souhlasili s žalujícím subjektem.

Takže asi není divné, že opozice, řada renomovaných právníků i řada občanů má názor stejně odmítavý.

A co byste po opozici chtěl?

Mají jásat a vyjadřovat své nadšení nad tím, že třeba retroaktivita ani zneužití legislativní nouze nevadilo ÚS a žalobu v pohodě zamítl.

A tak občani i opozice ve shodě v Werichem přemýšlejí zda: "To dělají z blbosti, nebo za něčí peníze."

A také: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej."

A pan Baxa by zase mohl pochopit, že je pravdivé tvrzení: "Kdo seje vítr, sklízí bouři." a nebýt překvapen, že kvalitou výsledného rozhodnutí vzbudil mezi lidmi tolik upřímné nenávisti.

Aniž by je k tomu musel kdokoliv ponoukat...

10 2
možnosti
Foto

Aha, tak pan předseda ÚS Baxa by neměl být překvapen,

že kvalitou výsledného rozhodnutí vzbudil mezi lidmi tolik upřímné nenávisti. Tedy ta nenávist je upřímná a kdo seje vítr, sklízí bouři. Skvělé.

1 0
možnosti
PD

Nic z toho co jste napsal, i kdyby to v nějaké realitě byla pravda, neospravedlňuje vyhrožování a verbální útoky na ústavní činitele.

0 0
možnosti
  • Počet článků 1582
  • Celková karma 39,79
  • Průměrná čtenost 3242x
Píši hlavně o politice, školství a sportu. 

 

Seznam rubrik