Foto

Ano, už to vidí všichni. Především pozůstalí si zaslouží vědět pravdu.

Foto

Myslím, že podstatně menší poprask by kolem toho byl, kdyby ministr a policejní prezident téměř ihned po jeho sebevraždě nezačali tvrdit, jak bylo vše z jejich strany perfektní a bez poskvrnky. I s minimální představou o informačních postupech a tocích v tomto resortu a u policie v té době NIKDO nemohl mít nejen podrobné informace, ale nemohl být zásah a všechny okolnosti zpracován a vyhodnocen.

V těchto okolnostech zájem médií i veřejnosti naprosto chápu a ať je zájem iDnes motivován čímkoliv, je naprosto na místě. A pokud ze strany silového resortu zaznívá pokřik o "mediálním lynči", jedná se o pokrytectví, protože si to z podstatné míry vyvolali sami.

Úvaha o umlčování médií je naprosto nepřípustná.

PV

Tohle by se proste za Babiše nestalo ... ten uz by se ptal svyho ministra, at neni slusny a rekne, kdo za to muze ...

Foto

Tak jsem prošel diskusi - pravda už stoupá na povrch. Policie se měla během půl hodiny informovat o chodu fakulty.

"možná kvůli tomu, že se nikdo kompetentní včas neinformoval o chodu fakulty." (paní V.V.Š.).

A tak se ptám, proč paní V.V.Š., která seděla v tramvaji č. 17, ihned policii s chodem fakulty neseznámila. Neb, jak vidno, ji má v malíčku. A proč se policie přímo na paní V.V.Š. s prosbou o informaci neobránila, to je ovšem skandál.

Média, jakož i pan autor a pár dalších "odborníků", nechť si připomenou, že "mlčeti zlato".

JN

Pane Dvořáku, je akorát škoda, že se tím posledním častěji neřídíte Vy.

RK

I učitel v provinční škole by mohl vědět, že šetření GIBSu je v režimu trestní řízení a to je ze zákona neveřejné. Proto i drbny z bezpečnostního výboru dostaly zprávu o interním šetření Policie zatím začerněnou, protože do informací, které jsou součástí živého spisu nemají co čumět. Až bude řízení skončeno, budou informace rázem veřejné. Všimněte si, že zákrok nehodnotím, neb se nehodlám zařadit do zástupu generálů.

JN

Pokud by si ovšem pan rentiér pečlivě přečetl příslušný článek, na který v blogu odkazuji, tak by zjistil, že se nejednalo o zprávu GIBS, ale o zprávu vnitřní kontroly policejního prezídia.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-poslanci-dostali-zpravu-o-zasahu-na-fakulte-je-temer-cela-zacernena-245221

Foto

Tohle je klasika:

Proč ti, co zásahu veleli, neponechali ani jednu hlídku v budově na Palachově náměstí, a místo toho vše vsadili na zákrok v jiné budově filozofické fakulty v Celetné ulici, kde měl mít vraždící student podle rozvrhu hodin přednášku.

Zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=813044

A proč jen v budově na Palachově náměstí? Neměla se okamžitě poslat hlídka taky do Obchodního centra Paladium poblíž budovy v Celetné? Tam těch měkkých cílů bylo víc než na fakultě. A možná i do přilehlé stanice metra Náměstí republiky? Při té příležitosti i do metra na Staroměstské? Nezapomeňme na Staroměstské náměstí. Kdyby si pachatel koupil vstupenku na věž Staroměstské radnice, tak mohl pálit po celém náměstí do tisíců lidí jako divý. Než by někomu došlo co se děje a vyklidil by se hodně velký prostor, mohlo být těch mrtvých podstatně víc. Za úvahu by samozřejmě stálo i Václavské náměstí. Taky hodně plné.

Pane autore neměla by ta policejní hlídka být vlastně všude? Třeba i v každé domácnosti?

Foto

Protože, pane Flaško, ústavy světových a českých dějin (a historie byl hlavní obor střelce) sídlí v hlavní budově na Palachově náměstí.

V Celetné byly vždy jazyky a přídatné předměty. Je to menší objekt a nikdy (zvlášť před Vánocemi) tam není tolik studentů a učitelů jako v hlavní budově.

Ještě nějaký hluboký poznatek o chodu FF UK?

FF

Trestní řízení ve fázi prověřování stále probíhá a státní zástupce si v souladu s trestním řádem vyhradil právo o něm informovat, takže nikdo z policistů účastnících se prověřování o něm nemůže bez souhlasu státnho zástupce nic zveřejňovat.

RK

Jenže vysvětlete to dvěma učitelům a jejich klace, když je jejich právní vědomí dlouhodobě pod bodem mrazu.

MH

Většinu lidí vůbec pravda nezajímá, oni jenom živí naději, že by kvůli tomu mohli tlačit na ministra, aby odstoupil.

Foto

Mě pravda zajímá. Dcera tam naštěstí vůbec být neměla, ve čtvrtek, ale já jsem pravděpodobně seděla v té sedmnáctce, která je na fotkách a videích. Jak už to umím. 😐 Až mi udělají výpis hovorů, potvrdím.

Foto

Jednu chybu policie udělala. Poslat proti střelci nedostatečně ozbrojené policisty chyba je.

Ovšem zpochybňovat postup vyšetřování, který má daná pravidla, může mít někdo, kdo si takovou věc představuje jako Hurvínek válku.

Před časem jsem byl jako svědek povolán k celkem banálnímu případu. Přesto jsem musel podepsat prohlášení, že o dané věci nebudu s nikým mluvit.

FF

Kdyby střelec oznámil dopředu, kde hodlá střílet, mohla by policie proti němu nasadit URNu. V reálném životě zasahovali policisté, kteří byli na místě první. Ostatně jim to ukládá zákon.

MM

Kamarádka na fildě učí a v onen den prožila asi nejhorší chvíle svého života. Když tam někde zabarikádovaná přemýšlela, zda ještě uvidí své děti anebo budou mít oslavu Vánoc spojenou s nošením kytičky na hrob mamince. Buďte jist pane Nožička, že tu zásadní otázku, kterou jste tady položil, si tam klade celá řada lidí. A mnozí jsou ochotní přidat při tom kladení na důrazu, pokud se policejní věrchuška a činovníci na vnitru budou snažit to zahrát do autu. A zatím to tak bohužel vypadá.

JN

Děkuji za Váš příspěvek, je to bohužel tak.

  • Počet článků 1582
  • Celková karma 39,79
  • Průměrná čtenost 3242x
Píši hlavně o politice, školství a sportu. 

 

Seznam rubrik