Diskuse
V otroctví memů. Nebo ne?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J81a93n 67Š22v49a47d40l14e56n97k68a
Podle mě Dawkins evoluční biologii pomohl i nepomohl. Koncept memů je podle všeho mylný, protože zatímco geny lze snadno změřit a dále na nich vědecky bádat, memy nic takového neumožňují. Dawkins měl zůstat někde u "sobeckého genu", bohužel se z něj nyní stal zaujatý bojovník proti náboženství. Stačí mu omlátit o hlavu jeho nové teorie, což pak různým kreacionistům slouží k tomu, odmítnout evoluční teorii jako celek. Dawkins je populární, Dawkins je všeobecně známý, stačí se tedy trefovat do něj. A na rozdíl od Darwina nemá pravdu. Takže kreacionisté skrze Dawkinse logickým klamem popřou Darwina a jejich následovníci jim uvěří, že je to zcela logický postup.
J77a38r66o49s12l11a11v 49T80a96c30h95o26v62s87k52y
Jak jste na to prila, ze nejde prestat myslet ? Me to jde docela dobre. Ruzne meditacni techniky jsou na tom primo zalozene.
J37a33n 39Š68v49a21d11l45e71n56k95a
Existuje dokonce jedna univerzální. Říká se tomu "stav trvalé anabiózy". Člověk v něm vůbec nemyslí, a to je asi cíl buddhistů, s nímž by měli být spokojeni...
- Počet článků 81
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2040x
Moje životní motto zní: Někteří lidé berou sami sebe tak vážně, až je to směšné. Berme život takový, jaký je - a nikdy není tak špatný, aby bylo nejhůř!
Dnes: PřF UK, aktuální medailonek na mých osobních stránkách julienovakova.ic.cz (na blog nemám více než rok téměř žádný čas).
Seznam rubrik
- Humor, koření života
- Nestačíme se divit...
- Zázraky (nejen) vědy
- International Space Camp
- Aisofér - Agkroimé
- Osobní


















