Zítra ráno vstanu a vyvěsím vlajku s hákovým křížem
Budu stručný. U nás v Brně (já su totiž z Brna) máme městskou část, která se jmenuje Královo Pole. Není to nijak zvláštní čtvrť, ale mám k ní velmi hezký vztah. Strávil jsem tam velkou část svého dětství a často jsem se také pohyboval v místním parku. V parku byla tehdy unikátní prolézačka připomínající UFO, kde jsme si hráli. Součástí parku je také hromadný hrob sovětských vojáků padlých při osvobozování Brna. Původně tam k připomenutí jejich statečných činů stál pouze dřevěný pravoslavný kříž. V padesátých letech přibyla také vcelku obludná mohyla ozdobená rudou hvězdou na vrcholu a rudou plastikou srpu a kladiva na straně hledící k přilehlému kostelu (takový bolševický vtípek). Jako dítě jsem nechápal ani nápisy azbukou ani to, čím si ti nebožáci zasloužili něco tak odporného na svém hrobě.
Po revoluci došlo k alespoň částečné nápravě, když byly odstraněny symboly zločinecké ideologie. Jenže soudruzi mají tuhý kořínek, a tak se nám před třemi lety srp a kladivo na pomník vrátil. Nebudu zde popisovat peripetie, které svého času rozebírala i celostátní média. Mnoho osvětlujícího k tomuto tématu napsal historik Pavel Paleček ve svém článku pro Lidové noviny: k přečtení zde, doporučuji!
Současný stav je takový, že pomník je po dřívějším zásahu zastupitele Pelána bez svých „ozdob“, které se tam však s požehnáním pana primátora Onderky (to je ten, co nám v Brně slíbil levnou a komfortní dopravu) mají vbrzku vrátit. S tím se mnozí místní i přespolní nehodlají smířit, a proto vnikla petice www.poctapadlym.cz, jež se pokouší tristní vývoj zvrátit. Můj podpis tato petice získala okamžitě, co jsem se o ní dozvěděl, máte-li na věc stejný pohled, podpořte ji prosím také.
Nebo možná udělejme jinou věc. Vydejme se na hroby padlých vojáků Wermachtu a nechme jim na hrob umístit hákové kříže. Ruská strana za návrat srpu a kladiva na pomník mohutně horovala, myslíte, že by se Němcům něco podobného zamlouvalo? Zvláštní rozdíl v přístupech k vlastní historii a k národnímu svědomí. A nejen u Rusů, ale také v našem národě. Jak to, že nacismus a jeho symboly zcela bez problémů uznáme jako zločinecké a nepřípustné, a pro komunismus máme tolik shovívavosti. Asi to bude tím, že za nacismus a jeho důsledky můžou ti druzí, kdežto komunistické máslo stéká po našich hlavách.
Jakub Nippert
Kopat neumím a žebrat se stydím

Když pan prezident ve svém novoročním projevu vyhlásil amnestii, přepadl mě pocit určité nespravedlnosti. A když jsem se pak z nejrůznějších článků dovídal, že si budu muset nejen dávat mnohem větší pozor na to, kde parkuji svoje auto, a jestli je má peněženka stále v té správné kapse (tedy mojí), nýbrž že se na boží světlo dostanou také pracně odsouzení korupčníci a tuneláři všeho druhu, tak mi ten vtip konečně došel. Pan prezident opět projevil svoji nevšední prozíravost a zachoval se jako onen správce z novozákonního podobenství. Posuďte sami:
Jakub Nippert
Prázdniny - čas, kdy o to holky přichází…

Každý rok je to stejné. Jsou jich u nás tisíce, tisíce holek, které o to o prázdninách přijdou. A to je smutné! Vždyť přijít o něco takového... o něco tak jedinečného a neopakovatelného – to je snad hřích. Byli jsme u toho čtyři chlapi, když o to přišly a stálo to zato!
Jakub Nippert
Výpověď padlého rudoarmějce (psaná z očistce)

Jmenuji se Oleg Nikulin a padl jsem na Moravě při obraně Brna poblíž bývalého kartuziánského kláštera. Byla to smůla, celý náš oddíl byl na postupu a německé jednotky už neměly dostatek morálky na vzdorování naší přesile. Jenže kulka z německého samopalu se mi vryla do paměti. Doslova!
Jakub Nippert
Kdo nestávkoval, je vůl!

Vždycky jsem si toužil zastávkovat, zaprotestovat si proti aroganci naší vykořisťující vlády, proti nenasytnému kapitalizmu, proti poplatkům (nejvíce mi vadí poplatky v obchodech za zboží), proti tunelářům, tunelům i obchvatům, proti radarům a vysílačům... A v úterý se mi splnil můj sen.
Jakub Nippert
Členem ČSSD pes! Kdo do ODS?

Zpráva dne: Členem ČSSD je pes! Platí příspěvky a jmenuje se Harry. Na schůzích hlasuje a podává packu. Pokusme se nastínit budoucí kariéru chlupatého straníka a reakci konkurence z ostatních stran v následujícím volebním období.
Další články autora |
Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.
Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...
Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu
Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...
Nový poplatek za televizi a rozhlas: kdy se platí poprvé zvýšený a komu vznikne dluh
Od 1. května se zvýšil poplatek za televizi a rozhlas. Pro Českou televizi o 15 korun na 150 korun...
Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu
Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...
Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy
Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....
Krmit zrána musejí už i šéfové farem. Pracovat v zemědělství se lidé nehrnou
Premium V českém zemědělství stále chybí kolem 5 000 lidí, situace se pomalu zhoršuje, říká v rozhovoru...
Turecký zlom. Co znamená složení zbraní kurdských povstalců pro Erdogana a Západ
Premium Historická dohoda končí letitou válku, která si vyžádala desítky tisíc životů. Rozhodnutí turecké...
Chybějí tisíce policistů, nedostatek trvá už deset let. Další hrozí, že odejdou
Premium Jsou to jednoduchá čísla: na začátku roku 2015 sloužilo u policie 39 497 policistů, o pět let...
Bulharsko je blíž na cestě k euru. Obyvatelé se bojí zdražování
Bulharsko se připravuje na přijetí eura, kterým by se v nejchudší zemi Evropské unie mělo začít...

Prodej pozemky pro komerční výstavbu, 1 063 m2 - Černošice
Jetelová, Černošice, okres Praha-západ
3 900 000 Kč
- Počet článků 15
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1659x