Čím “krmíte” svojí mysl?
Dejte si limit na negativní zprávy
Práce na ochraně vašeho duševního zdraví by v době zahlcení informacemi měla být součástí vašeho dne. Můžete vybírat z různých nástrojů, nebo si vytvořit svoje vlastní obranné mechanismy. Zde si dovolím pár námětů:
1/ Zkuste zprávy, které vás stresují, sledovat jen každý druhý den. Jestli se bojíte, že budete mimo, když každý den neuvidíte, co se děje, zkuste si to nejdřív jako experiment. Pár dní bez těchto zpráv. Nerada bych, aby to vypadalo, že máte všechno negativní, co se ve světě děje, ignorovat. Na druhou stranu vám neprospěje propadání se do zoufalství a „blbé nálady“.
Není v silách nikoho z nás napravit celý svět. Každý si může vybrat oblast, ve které bude pozitivně působit na okolí a společnost. Každý je stvořený pro něco jiného.
2/ Další možnost je vyhradit si pro příjímání stresujících informací omezený prostor a tuto svojí kapacitu nepřekračovat. Třeba jen 5 minut denně a co se do nich nevejde, musí počkat na jiný den.
3/ Nebo zapojte do svého dne víc relaxace, nic nedělání, nic neřešení. Skvělá očista pro hlavu.
Braňte svojí hlavu před příliš velkým množstvím nezdravé stravy. Mohla by z toho onemocnět…
Krása a pozitivno každý den
První krok je omezit přísun negativních zpráv a druhý krok je “krmit” svojí mysl tím pozitivním. Vědomě si hledat krásu okolo sebe a tu si ukládat do hlavy.
A jestli na vás přijdou výčitky, zkuste je přejít a zaměřit se na to, jestli máte lehčí hlavu a život se vám víc líbí.
Zdraví máte jen jedno - a nejen o tělesné, ale i o duševní, je potřeba se dostatečně starat.
Jana Neuwerthová Šmýdová
Být introvert je skvělé!
Tento článek o introvertech jsem poskládala z dostupných knih a doplnila o poznatky ze svojí praxe.
Jana Neuwerthová Šmýdová
Třezalka pro lepší náladu
Vlastně mi to připomněl můj přítel - byli jsme na našem oblíbeném místě a všude kolem nás rostla třezalka. Vzpomněla jsem si, jak jsem kdysi třezalku užívala v tabletách - na chmury, úzkosti a deprese.
Jana Neuwerthová Šmýdová
Trpělivost, trpělivost, trpělivost
Tato vlastnost se z našeho života vytrácí. Doba nám přináší spoustu věcí hned. Přitom přirozené procesy v životě se nezměnily. Podívejte se, co to s námi dělá.
Jana Neuwerthová Šmýdová
Proč je dobré chodit na procházku sám
Většina z nás je vystavená velkému množství informací a podnětů. Musíme zvládnout hodně práce, povinností, pečovat o naše blízké a udržovat vztahy. Jsme zahlcení. Kolikrát nemáme čas se pořádně najíst, natož se starat o sebe.
Jana Neuwerthová Šmýdová
Nevhodní uchazeči o práci jako obtížný hmyz
Kdo se v poslední době potýkal s hledáním nové práce, jistě mi potvrdí, jak zhrubla komunikace firem s uchazeči. "Nehodíte se - s odpovědí se neobtěžujeme. A vy nás taky neobtěžujte, máme toho moc."
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let
Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
Vedení ODS Dvořáka na kandidátce nechce, řekl Kupka. Doufá, že odejde sám
Vedení ODS bude postupovat tak, aby Filip Dvořák na kandidátce Prahy 1 nefiguroval, a stále doufá v...
V Dyji v Poštorné uhynuly i přes různá opatření kvůli nedostatku kyslíku ryby
V rameni Dyji v nadjezí v Poštorné, což je část Břeclavi, nad ránem uhynuly ryby kvůli nedostatku...
Oběma zasadil 36 ran nožem. Za vraždu další partnerky muž dostal výjimečný trest
Premium Výjimečný trest 27,5 roku vězení uložil v úterý olomoucký krajský soud šestatřicetiletému Patriku...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 12
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 941x
Zaměřuje se s klienty na podporu důvěry v sebe sama, hledání životního směru a vizí.
Mentorka pro vedoucí pracovníky a podnikatele.
Autorka knihy Užijte si život (o osobní vizi), vydala Grada 2017.
Autorka online klubu Vaše duševní zdraví.
http://neuwerthova.cz/



















