Proč svobodný občan nechce Lisabonskou smlouvu a socialismus...

Vždycky jsem si myslel, že lidská paměť je, zejména při vzpomínkách na to zlé, mnohem lepší, než jaká je skutečnost. Jak jinak si vysvětlujete, že lidé už zapomněli na to, že před pouhými dvaceti v této zemi ještě vládl totalitní režim, a ochotně volí komunisty a soft-komunisty v takové míře, že obsadili všechny krajské úřady a že by podle posledních průzkumů dosáhli ústavní většiny v Poslanecké sněmovně? Jak jinak si vysvětlujete, že lidé už zapomněli na to, že vláda v Praze byla jen loutková, že skutečná moc sídlila v Moskvě a že dnes ochotně přistupují na to, že opět předáme moc nevoleným byrokratům, jen s prakticky nevýznamnou změnou sídla těchto byrokratů? Já jsem svobodným občanem a co více, já chci svobodným občanem zůstat i do budoucnosti... 

Chápete vůbec, milí eurohujeři, co vlastně Lisabonská smlouva obsahuje? Víte vůbec, do čeho chcete tuto zemi, mou vlast, zatáhnout? Dobrá, začneme s malou exkurzí do hlubin smlouvy o prodeji České republiky Evropské unii. Právo veta. Právo jistě mimořádné, právo, které by určitě nemělo být nadužíváno, ale které bychom si, když už nám bylo dáno, měli ponechat. Pro malou zemi, jakou Česká republika bezesporu je, je to právo, které nám zaručí, že budeme moci odmítnout mnohé z nesmyslů, které na nás Brusel nachystá. Ano, i Lisabonskou smlouvu můžeme vetovat. A naše rozhodnutí bude muset EU, pokud chce dostát své vlastní legislativě, respektovat. A právě o tohle právo nás Lisabonská smlouva připraví. No ano, chápete to dobře. Velké země se dohodnout, několik menších zemí si vhodně uplatí, a my, Češi, budeme jen poslušně skákat, jak jiní pískají. Pokud tedy nevetujeme Lisabon, pak už nikdy nevetujeme žádný předpis EU.

Opravdu se nehrozíte toho, jak se EU snaží diktovat nám naprosto vše, od sazby daně, výše sociálních dávek, počtu přijatých emigrantů, přes antidiskriminační a diskriminační (pardon, afirmativní) legislativu, až po počet dětí v jeslích, případně průměr okurek a zakřivení banánů? Já se toho hrozím, protože pro mě je tato možnost skutečně hrozivá. V případě schválení Lisabonu se už hrozit nemusíme. To, co je dnes v podstatě více či méně pravděpodobnou hrozbou, se totiž stane realitou. Ona smlouva totiž obsahuje výrazný přesun kompetencí směrem z Prahy do Bruselu. To, o čem dnes rozhodují naše orgány, by pro příště bylo jen befelem přicházejícím z Bruselu. Mimochodem, pokud si ještě někdo myslí, že EU zajímá ochrana životního prostředí, konstatuji, že emisní povolenky nejsou ničím jiným než sofistikovanou regulací průmyslové výroby. Prostě vám nedáme více povolenek a vy vyrábět nebudete, přestože máte další zájemce o vaše výrobky. No a takovýchto regulací, kterými české firmy a čeští občané budou odsouváni do kategorie II. a nižší, se bude zákonitě objevovat stále více. Chcete to? Opravdu toužíte po tom, aby například o tom, kolik vám zůstane z výplaty, rozhodovat bruselský ouřada? Opravdu vám ty tisíce stránek regulací ještě nestačí? Nezvolíme raději svobodu - nebudeme raději svobodnými občany?

Víte, ono ani tak nejde o EU. Myšlenka Evropské unie je totiž svobodná. Volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu. Co více si svobodný občan může přát? Mohu kdekoliv bydlet, kdekoliv pracovat, kdekoliv nakupovat a prodávat, kdekoliv investovat. Ano, to je svoboda per excellence. Ale když jsme tedy Evropskou unii postavili na těchto čtyřech svobodách, proč tedy důsledně tyto svobody nevynucujeme? Proč omezujeme pracovní trhy? Proč zavádíme protekcionismus? Proč zavádíme systém kvót? A proč místo svobod zavádíme regulace? Svobodný občan není proti Evropské unii, svobodný občan je proti eurohujerství, je proti snahám brát lidem a státům svobodu, je proti pošlapávání principů, kvůli kterým EU vůbec vznikla. Svobodný občan logicky Evropskou unii (resp. její konstituující ideje) vítá , protože jeho svobodu rozšiřují. Ale stejně tak silně, jak vítá ideje EU, musí odmítnout praxi EU. Protože tato praxe naopak svobody omezuje.

A my nechceme své svobody omezit, my se svých svobod vzdát nechceme. Nechceme, aby za nás někdo rozhodoval v míře větší, než je nezbytná. To je důvod, proč nepodporujeme Lisabonskou smlouvu. My jsme totiž svobodnými občany a chceme zůstat svobodnými občany...

Autor: Josef Myslín | neděle 8.2.2009 21:04 | karma článku: 31,39 | přečteno: 1962x