Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J37a48n 82K82l87i73m16e40š
Zprivatizovat ČD a bude líp všem, jak zaměstnancům, tak zákazníkům :)
F80r87a18n26t84i53š59e77k 62S77o76b34o73t13k62a
A kdo si koupí ty malé prodělečné spoje na tratích mezi malými obcemi a okresem??? Všichni lidi nejezdí jen po třech hlavních rychlíkových směrech, o které se dnes perou podnikatelé!
J66i67r42k14a 84V19a30n87o97u79r47e12k
Naprosto chapu obe strany mince ... ale souhlasim s tim, ze cesky zamestnanec by opravdu nemel nosit svevolne vystroj nemeckou, navic s nemeckym logem ..... vim, ze to v pripade takovych podniku je nadlidsky vykon, ale jedinym normalnim resenim je "doslouzit" zasoby tech, ktere maji a dalsi po projednani objednat jine .... nemyslete si, ze jinde ve svete to je v gigantickych podnicich jine .. logicky bohuzel neni, vcetne firem typu IBM
M72a70r27t56i54n 45B52u72s23i45d89e49a
No a policajti, kterým vadí letní vedra, by si mohli zakoupit pohodlnější tropické uniformy, jaké nosí jejich kolegové třeba v Thajsku
J29i64n82d74ř75i94c76h 92N34o85v25ý
Uniforma a brašna je o něčem jiném.
R24a54d69i30m 30P60o10l19á45š47e50k
Podle mně firma, která brašny pro ČD dodává, je spřátelenou firmou s někým z vedení ČD, který má z každé dodané a ČD zaplacené brašny třeba tisícovku (Brašna má ČD stát k 6 tisícům).. Proto je takový problém, když průvodčí používají něco jiného, evidentně taky profesionálního.
Fakt je, že taky roli hraje ústrojní řád, ale i v takové velké a zkostnatělé firmě, jako je ČD, by neměl být problém během pár měsíců zařadit brašny vzor "Deutsche Bahn " jako volitelné do předepsané výstroje nebo objednat podobné.
K85a17r44e31l 32Š88i30n39d48e31l76á91ř
Byrokracie a bezduché dodržování stanovených procesů jsou nešťastným důsledkem dvou faktorů - státního sektoru a velikosti organizace. Pokud máme velkou státní organizaci, tak se to násobí. Dodržení předpisů a (třeba i jen zdánlivé) dodržení stanovených postupů se pak stává důležitějším, než samotná odvedená práce.
Do jisté míry to platí i v soukromém sektoru, proto také velké společnosti často inovují tak, že koupí nějakou malou společnost, která inovaci vymyslí.
Každopádně karma.
J84a29n 36F54r22o13l13í54k
Chápu, že scenárista, dramatik, spisovatel a textař nemá šajnu o tom jak to funguje ve velkých firmách. Tak by se na toto pole neměl pouštět. Stejně jako se na západě nosí stejnokroje do škol panuje i firemní řád u mnoha firem a institucí. Nejen velkých a nadnárodních. Zaměstnavatel prostě nestrpí anarchii ve vystupování svých zaměstnanců včetně ústrojové kázně.
V77i86l55é12m 11B83a24r31á22k
Firemní pravidla jsou pro snazší řízení firmy, nejsou samoúčelné. Je potřeba neustále hledat, jak věci dělat lépe, jednodušeji, efektivněji, takže když je ta brašna souhrně řečeno efektivnější (prověřena v 8x větší firmě s neskonale lepší kulturou), tak se má zavést.
Nevím co řídíte, ale neměl byste to řídit.
F23r35a53n11t77i77š75e40k 53K71š87í71r
To víte předpisy jsou předpisy. Na ty se nesmí s logikou, nebo apelem na nějakou mravnost.
- Počet článků 103
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2758x


















