Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Legendy a realita

Věnovat se v současnosti dění na Ukrajině je asi zbytečné. Informace které nám jsou předkládány a napřed řádně prokátrovány i s drobnými fejky, známe všichni. To, že máme dnes na nejvyšších pozicích „politiky“ 

kteří předčí i ty z dob minulých, to je vidět rovněž. Najednou se servilně zastávají Ukrajiny, ale když tam válka zabíjí civilisty, k tomu mlčí. Ukrajina není totiž jen Kyjev. To, že po celou dobu neplní dohody, které podepsala v Minsku, nikdo z našich politiků nezmínil. Nikdo nepřišel s tím, proč už se mírovými sbory neoddělila znesvářená území. Absurdně nikomu nevadí ataky armády USA do jiných zemí. Ale tady nastal problém. Jedná se o Rusko – a to si tohle nemůže přece dovolit. V podstatě supluje OSN, která měla zakročit. Supluje práci OBSE která měla razantně vystoupit proti těm, kteří porušují příměří. Výsledky byly vždy jen, že porušováno je z obou stran. Ale vždy někdo začíná střílet. Vždy je někdo, kdo dopravil zakázanou bojovou techniku do míst kde neměla co dělat. Nedělo se nic! Naši premiér zamáčkne slzu dojetí, že jsou údajně všichni z unie proti Rusku, rozpřáhne ruce a prohlásí, že jsou na všechno připraveni – skutečně -  a co obyvatelé této země – jak na ně myslíte? Na Ukrajinu posíláte milióny ale abyste našincům pomohli v předražených energiích, potravinách apod. to ne!  Co jste pro to udělali – onu desetistránkovou poníženou supliku a prosbu o nějaký peníz, který stejně moc nepomůže? Umíte jen mluvit, říkat nekonkrétní věci, neprosadit vlastní lidi, vlastní zem v Unii. Je to ostuda!

Legenda o tom, že plynovod Nord Stream II, je geopolitickou pákou proti Evropě, zaznívala nejvíce ze Spojených států. Otázka proč. No zásobování Evropy drahým zkapalněným plynem by přeci pro Ameriku bylo výhrou. A tak se zčista jasna ona geopolitická páka otočila – dnes tlačí na Rusko Evropa, potažmo Německo (rozuměj USA) tím, že nezprovozní tento plynovod. Je jim nejspíš jedno že to postihne asi 26 milionů domácností, které mohly být vytápěny levným Ruským plynem,  je jim jedno že na to doplatí i ostatní Evropské státy, hlavně že budou mít USA odbyt. Už jednou jsem psal o tomto počinu, který jsem nazval střelením se do vlastní nohy. A věřte, že bude hůř. Kdyby totiž Rusko najednou zastavilo přívody plynu a ropy tak bude mít Evropa veliký problém.  Ale Rusko pokud vím, avizovalo hned na začátku že se jedná pouze o byznys a dodává tyto suroviny dál. To jen Západ tohle zase zneužil ve svůj prospěch – ten Západ za velkou louží!

A ty drobné lži v médiích – věru úsměvné – např. použijí fotografii Putina s několika muži jak klečí u uspaného tygra který má obojek s vysílačem (který byl vypuštěn do volné přírody) a doplní to komentářem, že Putin dokáže zabít tygra…

Autor: Miroslav Nigrin | středa 23.2.2022 7:37 | karma článku: 33,55 | přečteno: 666x

Další články autora

Miroslav Nigrin

Válka začne ve středu...

nařiďte si hodiny, válka na Ukrajině začne ve středu. Takže si nezapomeňte pustit ČT24 kde se dozvíte jistě nejvíc. (jindy by to byla poplašná zpráva, ale tohle jsou jistě 100% informace od západních rozvědek, tedy ty správné)

12.2.2022 v 15:07 | Karma: 40,02 | Přečteno: 1557x | Diskuse | Politika

Miroslav Nigrin

Hrátky mocných aneb opět o nás bez nás!

Co myslíte, zkuste si odhadnout, kolik lidi u nás ale i v Evropě by vzalo zbraň a šlo bojovat proti Rusku. Vlastně tohle chrastění zbraněmi zase zaznívá jen od generálů a výrobců zbraní. Ono je dost těžké říci,

8.2.2022 v 13:55 | Karma: 31,40 | Přečteno: 575x | Společnost

Miroslav Nigrin

Plynový blázinec ...?

Tak se v tom přestávám orientovat. Vy ano? Stále se dozvídám další a další věci ohledně plynu. Teď se do toho bude ještě „montovat“ Green Deal.

29.12.2021 v 15:37 | Karma: 36,69 | Přečteno: 796x | Společnost

Miroslav Nigrin

Potrestejme Rusko a střelme se do nohy!

Nějak se mi nechce uvěřit tomu co čtu. Připadá mi to jako jeden velký vtip, nebo spíš nějaká hra žáků zvláštních škol. USA se radí s Evropou, jak zakročit proti Rusku... zase sankce (úsměvné, když nefungují, nebo je to účel?).

8.12.2021 v 14:51 | Karma: 38,46 | Přečteno: 1152x | Společnost

Miroslav Nigrin

Tři přiběhli za prvním, přesto zvítězili,

I tak se letošní volby dají pojmout. Ona obrovská radost z „vítězství“ kdy druhá nejsilnější strana z koalice má o „16%“ méně, nežli první ANO, je dle mého dost křečovitá.

10.10.2021 v 10:40 | Karma: 35,15 | Přečteno: 957x | Politika

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
12. června 2026  11:56

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí

Je to elektrokolo, nebo elektrický motocykl?
10. června 2026  6:15

Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...

Limit pro velké budovy z dřeva se v Česku zvýšil z 12 na 18, někde až na 22 metrů

Střední škola v Českobrodské ulici v Praze je příkladem toho, jak lze...
14. června 2026  21:16

Dřevostavby se stávají hitem. Ve světě rostou domy, které mají desítky metrů do výšky. Česko...

Skončila Skupova Plzeň, porota ocenila současná témata i mladou generaci tvůrců

ilustrační snímek
14. června 2026  19:18,  aktualizováno  19:18

Udělením deseti cen, dvou čestných uznání a poslední inscenací skončil dnes večer v Plzni 36....

Přehlídku zahraničních metalových hvězd na Rock for People zahájili Queensr?che

ilustrační snímek
14. června 2026  17:44,  aktualizováno  17:44

Přehlídku zahraničních metalových hvězd v programu závěrečného dne festivalu Rock for People...

Univerzita Palackého rozšířila aplikaci Pokusnice určenou pro učitele chemie

ilustrační snímek
14. června 2026  17:31,  aktualizováno  17:31

Popis chemických pokusů, ale nyní už také evidenci chemikálií či kontrolu laboratorního vybavení...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 935
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1604x
jsem jednim z vas, narodil jsem se v domku na predmesti Plzne tady jsem i vyrustal a zazil dobu kdy jeste spolu sousede hovorili pres plutky, kdy sousedky se vzajemne zvaly na nedelni odpoledni babovku a bilou kavu. Zazil jsem dobu a lidi kteri mi ukazali co je to pracovitost,poctivost,rozvaha,odpovednost,vlastenectvi. Naucili mne mit rad lidi!

Seznam rubrik

Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.