Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
K

Kozel_

30. 4. 2011 22:49
Slovenštinu bych nikoho studovat neposílal

Slovenština má dosti velkou nevýhodu, domluví se s ní člověk v zemi o cca 5 milionech obyvatel, pak ještě zčásti u nás (cizinec, který nezná slovensky perfektně by asi měl s češtinou problém), a pár lidí v Maďarsku. Osobně bych nikomu neradil ke studiu ani češtinu - pokud by ke studiu těchto jazyků nebyl nějaký vážný důvod. Tím myslím zájemce o trvalý pobyt nebo mladé studenty ze zemí jako Vietnam či Afrika. I zde byl radil, nejdřív místo jistotu, že sem pojedu, pak začít až se studiem. S tím, že skutečně pořádně se naučí jazyk až když sem přijedou. Je ale dobré mít určitý základ.

Čeština může být zajímavá pro lidi z pohraničí - tj. z Německa, Polska, Rakouska. Ale i tyto případy lidí mají obvykle přístup k autentickému jazyku - např. televizi, rádiu, nemluvě o internetu

Pak je ještě vhodné se tyto země učit, pokud tu někdo více let žije a ví, že po roce se nevrací do Ameriky. Jinak mi přijde učit se česky nebo slovensky zbytečné - pro cizince, kteří nejsou našimi sousedy, nechtějí tu

0 0
možnosti
K

Kozel_

30. 4. 2011 22:51
Re: Slovenštinu bych nikoho studovat neposílal

trvale žít. A jak už jsem psal, u cizinců, kteří tu žijí střednědobě, nějakých 5 let, tak klidně ať sem nejdřív přijedou a začnou se učit až na místě. Američan, který bude recipročně poskytovat anglickou konverzaci tak může mít individuálního učitele zcela zdarma.

0 0
možnosti
  • Počet článků 326
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1969x
Věnuji se esperantu, železnici a veřejné dopravě. V lednu 2016 jsem úspěšně ukončil magisterský obor na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity. Rád cestuji, zejména do Polska, kde jsem navštívil např. Varšavu, Malbork a Osvětim. Můžete také navštívit můj miniblog na Twitteru Příležitostně píšu články na server ŽelPage, přehled článků zde. Aktuálně pracuji pro České dráhy. Pravidelně taktéž přispívám na esperantskou Wikipedii. Od září 2014 jsem členem základního článku Hnutí Brontosaurus Zeměchvály, od ledna 2016 pak radním tohoto článku. Od července 2017 do října 2018 jsem spravoval stránku Esperanto.cz na Facebooku. V květnu 2020 jsem spustil novou stránku o Lesnickém Slavínu, oblasti nedaleko Brna. Tento web dnes nabízí tipy na výlety, fotografie a cesty pro každého. Přeložen je i do esperanta. Moje vizitka: http://about.me/miroslavhruska.