Všechno bude jinak
Zahraji si na prognostika a pokusím se předpovědět povolební realitu. Nevěřím na budoucí velkou koalici, to by pro obě strany bylo politické harakiri, ani na vládnutí ČSSD s tichou podporou komunistů. Co by z toho komunisté měli, krátkodobá pozitiva za podporu takovéto vládě by určitě převážila negativa u jejich voličů při nutných nepopulárních krocích. Komunisté dle mého pracují s delším časovým horizontem.
Stmelujícím faktorem budoucí vlády budou dle mého kecy o nutnosti překonat krizi, sounáležitosti EU, potřebě úspor, snaze zabránit návratu komunistů, nutnosti zachovat pracovní místa atd., však to znáte. Proto vznikne silná proevropská vláda ČSSD, TOP 09 a Věcí veřejných. Tipuji, že bude bez Jiřího Paroubka, který ukáže ,,státnickost" a bude se ,,v ústraní" předsedy parlamentu připravovat na prezidentské volby.
Důvodů, proč si myslím, že výsledek bude takovýto, je hned několik:
1) Minulost - nezapomínejme, že Miroslav Kalousek ve vládě s Jiřím Paroubkem již seděl, ba co více, kdyby nebylo vzpoury lidovců, seděl by s Paroubkem i ve vládě za podpory komunistů. Co je proti tomu vytvoření společné vlády TOP 09 a ČSSD? Důležitým mužem v pozadí, který je rovněž spojen s tímto obdobím, je také Petr Dimun. Nepodceňoval bych jeho vliv, ani jeho kontakty z doby, kdy býval ,,pravičákem".
2) Pragmatičnost - všem v nové vládě sdruženým se bude hodit odstavení ODS a komunistů, v jejichž řadách se nachází nejeden euroskeptik. Jednak bude možné mnohé kritiky nově vzniklého kabinetu odbývat odkazem typu ,,podívejte se, kdo nás kritizuje - komunisté a ODS" i následným poukazováním na to, kolikrát za období hlasovala ODS společně s komunisty, jednak se bude možné v Bruseli pyšnit ,,proevropskou" vládou. Nepochybuji o tom, že její vznik jako ,,státnický" ocení i eurohujerská média hlavního proudu - tedy všechna. Jejich dočasná přízeň bude dalším bonusem za ,,schopnost kompromisu". O touze pragmatiků všech zúčastněných stran podílet se na přerozdělování peněžních toků pak netřeba pochybovat. Je to přece jediný důvod jejich politického angažmá.
3) Náznaky - některé náznaky, že to tak dopadne, lze vyčíst z různých, byť mnohdy protikladných, prohlášení. ČSSD sice využívá komunisty, jak se jí to kdy hodí, tu s nimi coby Marťany straší, tu možnost jakékoliv vládní spolupráce s nimi razantně odmítá, důležité ale také je, co říkají komunisté, kteří si za svými slovy zatím vždy stáli více než ČSSD. Ti naopak jinou než vládní spolupráci odmítají. A nelze se jim divit, právě k nim se přelévají rozhněvaní odpadlí voliči ČSSD a lze jenom očekávat, že po vládě socialistů oranžových se socialisty jiných stranických barev jejich příliv jenom zesílí. Nemyslím si, že ČSSD může počítat s eventualitou vlády za tiché podpory komunistů. Tou může pouze strašit při vyjednáváních. TOP 09 je sice vnímána jako klon ODS, pozornosti by však nemělo ujít, že při odmítání podílení se na budoucí vládě s Paroubkem(!), neodmítá zdaleka tak razantně vládu s ČSSD. Věci veřejné pak odmítají vládu za účasti Kalouska, ale to je dle mého jenom předvolební trik, který sice může vyjít, pakliže se do parlamentu dostanou lidovci a sestaví vládu s ČSSD a VV oni, ale také nemusí. Nepochybuji o tom, že to pak John, budou-li to VV
pokládat za nutné, nějak vysvětlí, s lhaním má ostatně velké zkušenosti.
Na tuhle předpověď bych si i rád vsadil, bohužel v žádné sázkové kanceláři jsem na takovéto složení vlády vypsané kurzy nenalezl. Kdybych pak mohl některé kurzy, z těch, co jsou k dispozici, doporučit, tak že ČSSD dostane přes 30% - kurz 2,05 a Zelení méně jak 3,5% - kurz 1,35. Jejich vzájemnou kombinací získáme 2,76, a to má při sázce za vyšší obnos již pěkné value. Hodně štěstí, budeme ho, pakliže má prognóza a kurz vyjdou , opravdu potřebovat.
Miroslav Červenka
Dva světy
Často ve svých článcích vyjadřuji nespokojenost s onou mírou svobody a demokracie, jíž se nám v našem bohužel již podsystému Evropského svazu dostává. To vůbec neznamená, že bych si nevážil toho, že si přece jenom lidé u nás až na vzácnou a dle mého nezákonnou výjimku stoupenců nacismu mohou dělat a říkat, jek je jim libo, více, než je v ostatním světě v dané chvíli zvykem. Coby člověk, který strávil značnou část svého života v době, kdy se naše země nacházela hluboko v oné části, ve které nebylo možno žít svobodně, jsem za onu změnu nevýslovně šťastný.
Miroslav Červenka
Pojďme hlasovat znovu
Blížící se volby do parlamentu EU skýtají pro nás, odpůrce tohoto dnes již zcela evidentně utopicko-socialistického projektu, unikátní příležitost, ze které musejí v Bruseli vstávat europapalášům vlasy hrůzou na hlavě. Příležitost změnit tyto volby v to, co by nikdy nedopustili – nové referendum o členství nejen naší země v této svobodu a demokracii čím dále tím více potlačující organizaci.
Miroslav Červenka
Mediální matrix má povážlivé trhliny
Při sledování včerejší tiskové konference po skončení jednání špiček zemí EU v Bruseli mi až bylo líto mediálních žoldáků, kteří na základě takovéto snůšky očividného překrucování, polopravd až lží mají stvořit mediální kýč o zlém Putinovi/Rusku a mírumilovné EU, která se jenom snaží pomoci slabému , prounijní části Ukrajiny, který je nejprve týrán a nyní i vojensky ohrožen agresivitou svého východního souseda.
Miroslav Červenka
Svoboda slova musí platit pro všechny
Tyto řádky jsouz reakcí na článek Jiřího X. Doležala „Adam B. židobijec", který vyšel ve 46. čísle tištěného reflexu přibližně před čtrnácti dny(jediné jeho originální znění se mi na síti podařilo nalézt zde: http://cechycechum.wordpress.com/2013/11/18/jxd-ma-jasno-adam-b-zidobijec-reflex/ ). Na článek jsem ihned reagoval tímto svým textem, který jsem ještě týž den, co vyšel, zaslal do redakce jinak svého celkem oblíbeného Reflexu, konkrétně na mailovou adresu zástupce šéfredaktora Marka Stoniše. Čtrnáct dní jsem čekal na jakoukoliv odezvu. Marně. Protože si myslím, že otázka svobody slova je důležité téma, kterému je dnes věnováno pramálo pozornosti, publikuji text mého dopisu redakci Reflexu na svém blogu.
Miroslav Červenka
To se na ministerstvu zdravotnictví tedy někdo asi řádně ožral
Bylo to první, co mne napadlo dnes večer při čtení zprávy o tom, kterak budou všichni lékaři vbrzku muset provádět screeningová testování u pacientů, které podezřívají z nadměrné konzumace alkoholu, originál zde: http://www.novinky.cz/domaci/313324-ministerstvu-zdravotnictvi-dosla-trpelivost-na-alkoholismus-bude-testovat-kazdy-lekar.html Koukněte do kalendáře, fakt není apríla.
| Další články autora |
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Velkolepost linky B zhatil nedostatek financí. Měla to být pocta československému sklářství
Nejmladší linka pražského metra nevznikla pouze jako obyčejná dopravní spojnice. Stavba byla...
Krajské finále McDonald’s Cupu v Neratovicích vyhrály základní školy Václavkova a Světice
Komerční sdělení Praha, 15. května 2026 – Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol finišuje. V krajském...
ODS v M. Boleslavi povede do voleb Koliáš, bývalý primátor Nwelati nekandiduje
ODS v Mladé Boleslavi půjde do podzimních komunálních voleb s podporou TOP 09 a nezávislých. Lídrem...
Na Novojičínsku srazil vlak člověka, provoz na koridoru je přerušený
Na Novojičínsku srazil dnes večer vlak člověka. Provoz na koridoru mezi Studénkou a Jistebníkem je...
Na Novojičínsku srazil vlak člověka, provoz na koridoru je přerušený
Na Novojičínsku srazil dnes večer vlak člověka. Provoz na koridoru mezi Studénkou a Jistebníkem je...

Prodej stavebních pozemků, Čubernice
Ohrozim, okres Prostějov
4 160 100 Kč
- Počet článků 70
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1861x



















