Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hrají si na důležité a nepostradatelné. Mají však na to?

Oč tady běží? Jako každý rok již po dobu pěti let, kdy máme na Hradě demokraticky zvoleného prezidenta, se Státní svátek znevažuje několika málo velmi postradatelnými existencemi.

V čem je toto znevážení?

Potrefené husy, které pan prezident právem nezve na Hrad k této oslavě, nebo které na čísi rozkaz odmítne vyznamenat, nyní svorně hýkají, že i když nakonec pozvánku dostali, nepřijdou. Tady jim v případě pozvánky nahrál pan prezident zbytečně na smeč. Nepřijdeš jednou, příště nebudeš zván...

Děkujeme, nepřijdeme. Nesouhlasíme s Vámi. Kdo z politiků odmítl Zemanovo pozvání na Hrad?

Účast při předávání vyznamenání odmítli rektoři i někteří politici

Nepřijdou z uraženeckého trucu, prezident jim nepřipadá moc fajnový, nebo prostě drží partu s těmi, koho chleba jedí. Tento svůj truc-humbuk a komedii navíc okatě vytrubují do médií, proč také ne, když do nich mají celoroční přístup pravidelně, hlavně do "velmi demokraticky vyvážené", tzv. veřejnoprávní ČT,  jejíž zaměstnanci si opět "velmi nestranně", coby právě zaměstnanci lidmi placené ČT, dokonce dovolí vyjít v tento svátek do ulic na improvizované pódium a tam velmi bujaře opět brojí proti panu prezidentovi za velkého jásotu umělců, a i najatého komparzu, kteří nemají špetku soudnosti, studu a moudrosti, aby se z té šaškárny stáhli.

Okamura zmínil zestátnění ČT a ozval se šílený řev. Televizní radní z časů stávky na Kavkách vysvětluje, proč to zděšení a hysterie. Jde o peníze i politický vliv

Jsou mezi nimi bohužel i lidé, kterých jsme si jako umělců kdysi i vážili, jsou však mezi nimi i mladí, rádoby umělci, kteří jsou spíše domýšliví, protože se jednou, dvakrát blýskli před objektivem kamery, avšak jen s přidanou hodnotou kašparů, kteří se smějí sami sobě v trapných skečích, či mladí, prý zpěváci, kterým chybí to podstatné, hlas a cit pro zpívaný text, pokud se to textem dá vůbec nazvat. Takže zde je kromě neúcty k naší zemi a k Hlavě této země, již velmi upadající kultura, která je nám s obnaženou povrchností nabízena. Copak o to. Znalý člověk to vše vnímá s nelibostí, ale mladší člověk, který nepoznal obě strany mince, bude hodně dlouho žít v iluzi "cool" , než procitne a zjistí, že král je skutečně nahý! 
Takže této možnosti medializace s radostí využívají a opět s chutí neutuchající a jim vlastní, pravidelně dehonestují demokraticky zvoleného a vlasteneckého prezidenta všichni ti jmenovaní, ač mnou nejmenovaní jmenovitě ;-)

Jejich hodnota pro společnost?

Nulová, naopak, v mnoha případech se pohybuje směrem k mínusovým číslům. Zde už je řeč o velmi dobře placených "našich" politicích, co stále ještě se samolibě počítají k jakési elitě národa, ačkoliv proti němu hlasují v EU parlamentu, nebo jej podrážejí přímo v lavicích PSČR tím, že odmítají jít do koalice, všelijak se mezi sebou handrkují, jako trhovci se svými zákazníky, zatím co národ čeká, kdy konečně začnou pracovat tak, jak slibovali před volbami...

Zde je však velmi výjimečná a smutná událost, týkající se paní Věry Špinarové, skutečné Paní zpěvačky, která rozdávala svým uměním radost svým fanouškům a že jich není málo!

 

Zde je však velmi výjimečná a smutná událost, týkající se paní Věry Špinarové, skutečné Paní zpěvačky, která rozdávala svým uměním radost svým fanouškům a že jich není málo!

Pan prezident Zeman nominaci Věry Špinarové na státní vyznamenání in memoriam odtajnil během třídenní návštěvy v Moravskoslezském kraji. Pan Pavlík, syn Věry Špinarové, se rozhodl po konzultaci s rodinou, kanceláři prezidenta sdělit nepřijmutí této pocty pro svou maminku, což sdělil telefonicky, a tím to pro něj podle jeho slov skončilo.

"Záležitost považujeme za mimořádně nešťastnou a mimořádně smutnou, ovšem nezaviněnou ze strany Pražského hradu," uvedl mluvčí prezidenta pan Ovčáček.

Tak toto je opravdu smutná záležitost. Paní Věra si toto Státní vyznamenání určitě zaslouží...Vyznamenat tuto ženu, si přáli také její skalní příznivci, kterým dělala svým uměním radost...

Zde je vyjádření pana Pavlíka na facebookovém profilu paní Věry Špinarové:

Milí a vážení fanoušci, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za Váš zájem a reakce na můj počin odmítnout Státní vyznamenání z rukou pana prezidenta Miloše Zemana. Velmi si vážím všech Vaších komentářů, reakcí a názorů ať jsou kladné či záporné. Víceméně jsem počítal s kritikou a myslím, že si zasloužíte vysvětlení proč jsem se takto rozhodl.Víte moje máma nebyla jen zpěvačka, tak jak byla většinou samozřejmě vnímána, ale taky obyčejný člověk a občan tohoto státu jako každý z nás. Byla to velice pokorná a skromná ženská, ale s pevnými názory, které se týkaly mimo jiné i politiky a politiků a také hlavy tohoto státu pana Zemana.Její názory a postoj jsem dobře znal mnohokrát jsme o tomto spolu diskutovali na úrovni DOMA. Navenek byla apolitická. Za nic na světě by nikdy nezúčastnila žádné politické kampaně. Neměla zájem se tímto způsobem do politiky míchat. Politika a kultura byly pro ni dva různé světy.Milovala svoji práci, k smrti ráda koncertovala a zbožňovala svoje fanoušky. Zpívaní bylo pro ní poslání.Pana prezidenta Zemana respektovala jako hlavu státu , ale nikdy se s jeho dá-li se to takto říct politickou filozofii neztotožňovala. Věřte mi, že toto rozhodnutí jsem nezávisle na sobě konzultoval kromě rodiny také s lidmi, kteří"Špinarku" znali jako přítelkyni, kamarádku, znali ji velmi dobře profesně a taky důvěrně. Drtivá většina byla pro odmítnutí. Někteří se dokonce vyjádřili, že to skoro vypadá jako kalkul prezidentské kanceláře před prezidentskými volbami. Možná je škoda, že jste tuto aktivitu, které si velmi vážím nevyvinuli ještě za mámina života. Vím jistě, že by vyznamenání nepřijala, ale Vaší snahy by si velmi vážila a poděkovala by svým obvyklým způsobem: - poctivými a srdečnými vystoupeními a srdcem na dlani. Ona nezpívala kvůli vyznamenáni, zpívala pro Vás a ráda.Ještě jednou velké díky za Váš zájem, názory a přízeň IN MEMORIAM.S pozdravem Adam Pavlík

Pouze pro přihlášené na FB

 

Nyní se vrátím k těm nechvalně jmenovaným, nepojmenovaným.

Otázka: Skončí také letos všichni ti sami sebe, považujíc za elitu národa, opět u Krause v trapné a hororové estrádě, jako v roce 2016?...

Nebudu jmenovat. Proč také.

Ještě nutno dodat, abych nezapomněla, "Neděkujte, nechoďte, naopak odejděte!"

Nebudu jmenovat. Proč také,

Vždyť se o nich dnes na ČT24, před touto významnou událostí, budeme v celodenní smyčce určitě dozvídat až do dvacáté hodiny večerní, do doby, kdy pan prezident Miloš Zeman předá Státní vyznamenání těm, co byli, nebo jsou, skutečným přínosem pro naši zemi.

Milena Poláková

Autor: Milena Poláková | sobota 28.10.2017 2:05 | karma článku: 39,05 | přečteno: 2047x
  • Další články autora

Milena Poláková

Stockholmský syndrom, kdy "prasárny" jsou zapomenuty?!

Co je záviděníhodné na SPD? Ptal se jeden diskutér, který tuto stranu "nemá rád". Pokusím se odpovědět ve svém následujícím textu a to pokud možno jasně a stručně. Avšak dá se to jasně a stručně? Toť otázka...

20.2.2018 v 8:32 | Karma: 38,13 | Přečteno: 2629x | Diskuse | Politika

Milena Poláková

Nikdy mě nepodceňujte! Nemáte na to ani právo, ani um!

DEMOKRACIE! Stokrát ohrané, stokrát překroucené téma, kdy ti, co se brání demokracii jsou mimo čas, mimo téma a tím mimo život!!

13.2.2018 v 15:02 | Karma: 29,35 | Přečteno: 860x | Diskuse | Politika

Milena Poláková

Myslet si, že vzdělaní lidé jsou zároveň inteligentní, je velkým omylem.

Samozřejmě to neplatí vždy. Máme spoustu vzdělaných, zároveň moudrých lidí, ti se však sami do popředí ze skromnosti nederou a média, zvláště veřejnoprávní, je prezentují jen sporadicky a spíše v nočních hodinách, jako např. ČT2..

27.12.2017 v 12:21 | Karma: 38,76 | Přečteno: 2367x | Diskuse | Politika

Milena Poláková

Kalouskův blok neznamená seskupení, ale je odvozen od slova "blokovat" a to, vše a vždy!

To, že vrána k vráně sedá, je staré dobré pořekadlo. To, že Kalousek vždy, když mu teče do bot "tvoří", víme z minulosti. Vždyť co jiného je blok demagogů pidistran, než byla Kalouskova tvorba v "průběhu hry", kdy stvořil Top 09?

24.11.2017 v 9:38 | Karma: 36,09 | Přečteno: 1184x | Diskuse | Politika

Milena Poláková

Panoptikum města pražského, aneb manuál, jak neslavit, jak znectít...

Kalendářní svátek památného 17.11. 1989, se nám rok od roku jaksi vymyká z rukou. Ne, že bychom to sami chtěli, chtějí to však ti, které nikdo nezve, kteří se stále vnucují a jsou tímto nejen směšní a ohraní, ale hlavně trapní.

18.11.2017 v 10:35 | Karma: 40,95 | Přečteno: 2265x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Celý týden budou teploty okolo 30 stupňů, varují meteorologové. Hrozí i bouřky

15. července 2024,  aktualizováno  19:09

Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Varují před vysokými...

Španělsko, nebo Anglie? Velvyslanci sledovali fotbalové finále pospolu

15. července 2024  18:50

Ke sledování nedělního finále fotbalového mistrovství Evropy, kde se utkala Anglie se Španělskem,...

Vhodnější plodiny mohly následky povodní zmírnit, řekl Výborný. Farmáři nesouhlasí

15. července 2024  18:37

Velký vliv na ničivých následcích opakovaný bleskových povodní na Přerovsku mají podle ministra...

Rozervaná supervelmoc. Trumpovo krvavé ucho podtrhlo křeč Ameriky

15. července 2024  18:33

Podcast Tak nám postřelili Donalda Trumpa a Amerika se zase šťourá v otázce, jak moc je vzdálená od...

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...

  • Počet článků 110
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1779x
Jsem žena, které není lhostejno to, jak jsme v ČR hluboko klesli. Jsem přesvědčena o tom, že povinností nás všech je ODSTRANIT neúprosný, nelidský systém, který produkuje války a hladomor, který umožňuje politikům podvádět, na úkor vlastních spoluobčanů… Pokud tak neučiníme, nemáme pak ani právo si na tento již přežitý a nefunkční systém stěžovat! moje již neudržované začátečnické stránky :-) milepola.webgarden.cz/

Seznam rubrik

Oblíbené knihy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Co právě poslouchám

Oblíbené blogy