Hladomor v Sudánu a jinde, opravdu za to může vyspělý Západ a proto chceme to samé doma

Ovšem ne tak jak myslíte. Afriku jsme začali ničit už v 19. století. Povýšeně jsme si řekli že nám je oproti nim hej, už jsme civilizovaní, tak jim z toho našeho blahobytu také něco dopřejeme. A žačali jsme pomahat, a 

cesta do pekel je dlážděna těmi nejlepšími úmysly. Hned jak jsme mohli tak jsme je zásobili léky, očkováním, jen co se začala užívat antibiotika tak jsme jim je také dodali, přece si je nenecháme sobecky pro sebe. A rozmnožilo se to, a to tak že leckde začal hladomor. 

Chytré a hlavně soucitné duše usoudily že je to tím že jim neposíláme ještě jídlo, toho se nám po WW2 dostávalo více než jsme mohli snist, tak jim pošleme pytle rýže, mouky,,,,,, přece nejsme nelidové. Pak se to rozmnožilo ještě více, a bylo nutno poslat více papání, i rockové skupiny se předháněly aby se posílalo nejen do Afriky ale třeba i do hladovějícího Bangladeše, George Harrison o tom napsal jímavou písničku, a posílalo se jedna radost. Hlad neustával. Naopak.

Muhammad Yunus ale dokázal že jediná cesta ven z průseru je vždy poctivá práce, a tím zachránil Bangladešany od vymření na prázdný žaludek. Prostě začal půjčovat ženám aby si pořídily kšeftíček, a pak už  to šlo, od té doby už o Bangladeši neslyšíte. 

A tak v Africe je dnes na 1 186 milionů duší, zatímco v roce 1900 jich bylo něco okolo 120 milionů. A stále to roste. Dnes je v celé Evropě něco přes 730 milionů, v roce 1900 okolo 400 milonů. Jde nám to zaplaťpámbu pomaleji. 

A teď si představte že by k nám tak před 500ti lety, kdy nás bylo tak cca 150 milionů, přišla nějaká vyspělejší civilizace která by k nám přinesla moderní léky, očkování, hygienu, papání, ženy by stále rodily každým rokem jak to bývalo zvykem, protože ne každé dítě se dožívalo dospělého věku, a umíralo se dost brzo. Co by se stalo? Dnes bychom živořili jako lidé v Africe. 

Pokaždé když se s odpuštěním sereme do přirozeného vývoje všude jinde, protože bílý pán to ví vše lépe, a ostatní si neumí bez nás utřít zadek, tak to dopadá katastroficky. Takže ano, za africké hladomory opravdu můžeme my. Zajímavé je že hladomory bývaly i v Číně, ale o ty se Západ nestaral, tak se postarali sami. Dnes je Čína zase velmoc. Je nás prostě mnoho. Homo sapiens se přemnožil. A nejde jen o jídlo, ale hlavně o vodu. O zamořování přírody nemluvě. 

A co z toho dobré duše vyvodí? Pozveme si chudáky z Afriky a Blízkého východu, přijdou s iphony a se značkovým oblečením k nám,  a pak to zvládneme.  Pokud se mrknete na mapku, tak uvidíte že Evropa nepotřebuje více lidí, je jich v Evropě našlapáno víc než dost. Až se za pár let přeleje jen takové 1 nebo 2% Afričanů do EU, tak se přeleje také chudoba, a pak občas i hlad, nedostatek vody, atd. 

Humanismus udělal z Afriky to co vidíte dnes, když jich bylo málo, tak si tak či onak žili po svém, my také. Rozvrtali jsme skoro všechny kouty světa kam chceme pro změnu exportovat NAŠÍ demokracii, protože po ní podle nás všichni touží. A už sklízíme co jsme zaseli. 

Dnes se vytlouká klín klínem, chudobu chceme vyřešit zvaním do EU, ve Středomoří se nabírá dnes a denně po tisících, přijdou na pomoc i z NATO. Chudoba se pouze přeleje z Afriky do EU. To je tak když jsme netrpěliví, a chceme ihned aby si všude žili tak dobře jako na Západě. A trest nás nemine.

Jaká by byla teda nejlepší pomoc Africe? Nechat je ať si to vyřeší sami, a přestat šroubovat naše manýry a ideály tam kde to není podle našeho gusta. Nejsme pupek světa.

hustota obyvatelstva v roce 2015

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Milan Zavala | čtvrtek 27.10.2016 21:36 | karma článku: 38,88 | přečteno: 1231x