Kdy zavraždí i tebe?

Právě si čtu knihu Dějiny 20 století od Paula Johnsona. Autor v knize mimo jiné popisuje jak se dostali diktátoři Stalin a Hitler k moci a jak systematicky nechávali zabíjet své politické odpůrce. Jednoduše řečeno Stalin i Hitler ovládli státní mocenský aparát i tvorbu zákonů a použili to k fyzické likvidaci svých politických oponentů. Vraždy a jiné zločiny nechávali formálně a "legálně" proběhnout podle zákonů které sami vytvářeli...Na začátku jejich politické dráhy mohli být relativně snadno zastaveni. Pokud by se jejich oponenti sjednotili, mohli je společně zbavit moci. Později už to bylo nemožné, v atmosféře teroru byla každá úvaha o odstavení Hitlera a Stalina od moci vítána jako důkaz k pokusu o puč a posloužila k dalšímu stupňování teroru a k dalšímu zastrašení rozumně uvažujících lidí.

S hrůzou jsem si uvědomil, že v menším měřítku právě prožíváme nástup malých Hitlerů a Stalinů k moci i u nás v ČR. Jen namátkou na co si vzpomínám z tisku. Poslanec Bárta se pokoušel protlačit mezi velké mafiány a chtěl také něco dostat ze státního rozpočtu pro svoji skupinu, velcí mafiáni se s ním odmítli dělit, předhodili ho soudu a roztrhali jeho partaj. Protože mafie už současné daně poplatníků rozkradla a není dál co krást, rozhodla se sněmovna, že si rozebere i budoucí státní rozpočet pomocí důchodové reformy,  církevních restitucí a zvýšením daní všem, tedy i pravicovým voličům, aby byly zase další zdroje. Právě jsme svědky zuřivého boje mezi mafiány o to která parta obsadí funkci vrchního státního zástupce podle hesla: Kde není žalobce není ani soudce. Politici, policejní důstojníci a soudci "zapojeni do systému" dostávali své diplomy na Plzeňské právnické fakultě na počkání. (To je ta fakulta jejíž proděkan "prohrál v arbitrážích" daňovým poplatníkům mnoho miliard korun.) Korupční mafie se táhne všemi parlamentními stranami, například ČSSD má Ratha, ODS Vondru, TOP09 Parkanovou, VV Škárku, dokonce i komunisti, které ostatní nechtějí pustit k lizu, se zbavili svého místopředsedy kvůli podezření z korupce. Když se zprávy o podezřelém chování poliků dostanou do novin, vyšetřuje se kdo to vynesl a ne to jestli je to pravda. To vše se děje "legálně" podle zákonů, které poslanci společně vytvořili a schválili. Například politici prý nemají povinnost zjišťovat jestli je státní zakázka předražená a proto je prý rozkrádání tímto způsobem vlastně legální. Každý kdo se dozví, že jeho šéf přijal úplatek má povinnost to podle protikorupčního zákona tomu šéfovi nahlásit. Každý kdo zveřejní údaje o podezřelém člověku může být podle náhubkového zákona odsouzen do žaláře.  Nahlásit korupci prakticky není možné aniž by oznamovatel neriskoval vězení.  (Opravdu byste korupci za těchto okolností nahlásili a riskovali problémy?) To je ta zákonem posvěcená atmosféra strachu. I na vraždy už došlo, kauza topných olejů je lemována mrtvolami bílých koní. Byl zastřelen mafián Mrázek. Množí se podivná úmrtí. Například policejní vyšetřovatel, který se "zasebevraždil" několikerým bodnutím nožem do zad, nebo soudce, který měl pobodaný a pokousaný krk.

Pro ty, co mě budou osočovat, že politiky obviňuji bez důkazů podotýkám, že informace zde napsané mám pouze z novin a sám nevím co je zpravodajská hra a co je skutečný zločin. Přesto, i kdyby byla pravda jen polovina z těch zlodějen politiků, o kterých se píše v novinách je to pořád důvod k obavám o naši umírající demokracii. Pokud mafiány nezastavíme společně dnes, kdy je to ještě možné a kdy mizí jen peníze ze státního rozpočtu, může se nám za pár let stát, že zmizí náš soused, který se jen na cosi zeptal kteréhosi politika a my budeme mít strach se toho politika zeptat, kam zmizel náš soused.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vilém Mikula | pondělí 23.7.2012 22:12 | karma článku: 19,73 | přečteno: 976x
  • Další články autora

Vilém Mikula

Chybí tu zpětná vazba.

18.3.2013 v 20:13 | Karma: 12,93

Vilém Mikula

Že by se konečně ledy pohnuly?

14.3.2013 v 17:14 | Karma: 18,06