Pád berlínské zdi umožnil rozšíření socialismu od Labe k Atlantiku

V Bruselu je zřízena novodobá kominterna, kde nestoudní aparátčíci požírají daně placené obyvatelstvem a za to produkuji masivní regulaci svobody.  Příští revoluce by neměla být sametová.    

Pád berlínské zdi a události po něm následující se projevily různě na Východě a na Západě. Zatímco na Východě byl markantním jevem nástup tržní ekonomiky, na Západě došlo k nástupu socialismu, k přechodu od tchatcherismu, reaganismu a kohlismu k socialismu srovnatelnému s husákovským režimem „žerte a držte huby“.

Nečitelní vůdci jako Obama a Merkelová i jasní socialisté jako Šarkózy, Barózo s jejich Vlezdoprdelánkem krmí voliče penězi jejich dětí, aby se udrželi u koryt.

V Bruselu je zřízena novodobá kominterna, kde nestoudní aparátčíci požírají daně placené obyvatelstvem a za to produkuji masivní regulaci svobody.     

V celé Evropě pak místo demokracie vzniká karikaturní systém, kde politici uplácejí lůzu, aby je zvolila do funkcí a aby jim tím umožnila krást a nechat se uplácet za státní zakázky a přerozdělování veřejných prostředků.

Jako mladík jsem s údivem nechápal toho zlého chilského vojáka, který se už nemohl vyrovnat s politikou toho hodného prezidenta. Dnes už chápu, že ten prezident dělal přesně totéž co dnešní politici, kupoval si lůzu a v tom Chile šlo o přežití národa.

Zkusme se zamyslet nad otázkou, proč právě totalitní nebo polototalitní státy, jako Čína nebo Rusko, jsou dnes hospodářskými supervelmocemi, a proč státy s takzvanou demokracií jsou předlužené tak, že nikdo netuší, jak ty dluhy vrátit. Mimochodem, ty demokratické státy si půjčují hlavně od těch totalitních. Můžeme se jistě s odporem stavět k čínskému režimu, nicméně musíme vzít na vědomí, že ne politika „žerte a držte huby“ je tou, která někam vede, ale že je to politika „makejte a držte huby“.

Marné je opájení se ukazatelem hrubého domácího produktu, který je v Evropě a v Americe vysoký. Tento ukazatel, který vynalezl Lenin spolu s pověstnou rovnicí, v níž sčítanci jsou elektrifikace a sovětská moc, totiž nic neukazuje. Nic neukazuje právě proto, že je hrubý a že nereflektuje spotřebu, která na něj musí být vynaložena. Ekonomové, tedy socialističtí ekonomové, se však vší silou vyhýbají zavedení pojmu čistý domácí produkt, protože ten by ukázal takzvané vyspělé státy jako toho nahého krále.

Jakkoli jsem pacifista a odpůrce všeho násilí, nemůžu nerozumět těm našim spoluobčanům, kterým věci nejsou jedno až do té míry, že jsou označováni za nacionalisty, extrémisty a tak podobně. Stíhání těchto lidí má ovšem dvě roviny: Za prvé tu obecnou, i já souhlasím s tím, že připravovat násilné a teroristické činy je špatné a odsouzení hodné. Ale je tu i ta jiná rovina, protože oni extrémisté jsou prvním nepřítelem našich evropských socialistů, tedy vládnoucích aparátčíků. A právě proto je vůči nim postupováno tak tvrdě, protože chtějí někoho připravit o moc, a není v tom obava aparátčíků o osud obyvatelstva.

Příští revoluce, která přijde, už  by sametová být neměla.   

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Radomír Mikeska | pondělí 9.11.2009 12:00 | karma článku: 22,51 | přečteno: 939x