Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Připomněl jste mi pána přišedšího do ordinace se sebediagnózou všech chorob s výjimkou nadměrné kučeravosti vlny a sklonu k samovolůným potratům. I moudrý lékař vzav recepis indikoval mu (cca) velký biftek a vyhnání z hlavy nesmyslných a planých myšlenek.

Zkuste si indikovat pobdobné k všeobecné prospěšnosti. :-)

0 1
možnosti
LC

Že někteří lidé nechtějí po vyléčení opustit nemocnici? Tipuju že hlavně ti, co jsou sami a nedivím se. Postelí počínaje a jídlem konče, všechno zdarma.

4 0
možnosti
TT

Nebo jinak: ve špitále je líp jak ve starobincu.

0 0
možnosti
MS

Já myslím, že zbytečně hledáte problém kde není. Pokud vytvoření protilátek trvá dva týdny, tak se prostě nedá definovat, že je ten člověk chráněn. Takže nejde jen o papírové očkování. A na grafu není nic tak skandálního, protože v legendě je srozumitelně napsáno neočkovaní + s nedokončeným očkováním. Nebo vám jde o podíl neočkovaných/ s nedokončeným očkováním v černém grafu?

1 1
možnosti
JM

J29i68ř35í 35M30í77k25a

27. 11. 2021 20:09

Jde mi o to, že jsou očkovaní lidé nazývání terminologicky jako neočkovaní.

Stejně tomu je i na https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky#srovnani

1 0
možnosti
PK

Ředitel Motola jen v interw. popsal dnešní realitu....,,..jsou vyléčeni a domnívají se, že tam budou míti lepší péči.." co je na tomto vyjádření zmatečného, nebo co tvoří nový jazyk...?

BTW, taky řekl, že se musí začít velet a že končí v tomto případě demokracie...já zdravotníky plně chápu..

0 2
možnosti
JM

J22i44ř54í 75M21í94k15a

27. 11. 2021 18:42

Tak mi to zkuste prosím vysvětlit, co na tom smysl dává.

Vyléčení pacienti nejsou nemocní, a tedy nemají co dělat v nemocnici, která kvůli nedostatku kapacity musí i rušit normální oddělení.

Jinak ad to "BTW končí demokracie" made my day. Jakože někomu mimo řečí zmínite, že rušíte demokracii? :-)

3 0
možnosti
VB

U nás sílí známky totality v chování státu a jeho úřadů, s čímž se vždy sveze i užívání jazyka. Např. komunisti tíhli k tomu, že se často nepojmenoval konkrétní viník něčeho negativního (pokud šlo o politic. odpůrce, pak byl označen za kriminálníka), takže když něco vázlo v komunistic. pětiletce, pak "se ne zcela podařilo" splnit plán. O jazyku nacistů dobře psal němec. filolog - Žid, který přežil Hitlera díky své árijské manželce, V. Klemperer. Uměl to rozbírat chytře a navíc vtipně.

3 0
možnosti
JM

J13i12ř17í 81M79í10k18a

27. 11. 2021 19:24

Díky za tip. Mrknu na to.

2 0
možnosti