Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

František je dobrej!

"Mami, všimla sis, že už sem chlap? Né dítě?"Už to umím, neříkat hned první, co si myslím..."Tak co, všimla? No já jen, že je nejvyšší čas, ujasnit si nový názvy některejch mejch věcí."Stále mlčím."No, tak třeba tady Františkovi už nebudeme ode dneška řikat pindík. Už se to k němu nehodí."

"Jak jsi na to, prosimtě, přišel?" Nesměle se táži.
"Já?" Více oči v údivu snad ani protočit nejde. "Já ne, Kačka, přece."
"Kačka? Ty si s Kačenkou povídáš o svým pindíkovi?"
"Mami, František. Jednou provždy František. Zapamatuj si to. A jo, povídám.To my tak stihneme různý užitečný věci o přestávce."
Ďábelská kombinace devíti let a genů po rodičích o sobě dává vědět, poslední dobou, podezřele často.
"Šímo a jaký třeba věci stihnete probrat? I o beruškách si povídáte?" Jsem jisto jistě v dotazu milá.
"Mami, neber si to moc osobně, ale někdy mi přídeš jako dost, že pomalu chápeš novej moderní svět. Ale já vim, že to tak nemyslíš, jen už si prostě stará. To se může stát každýmu." Hladí mě po ruce.
Jejej, to nám to povídání zase pěkně jde. Usmívám se, usmívám.
A jak se to jako přihodí, že si jdete povídat o takových věcech? Vy se nestydíte?" Jsem dost tvrdohlavá, když chci něco vědět, pravda.
"Bože mami, víš jaký je století? To neni jako když ty si byla malá, dovezli tě do školy koňma a psala si tim namočenym pérem v inkoustu."
Sype to tak přesvědčivě, že nestíhám ani protestovat.
"Hele, to je jednoduchý. Když nám něco není jasný nebo máme někdo dobrej, novej nápad,často já, tak svoláme radu náčelníků všech třeťáků a jejich žen, probereme to, odsouhlasíme a to usnesení se pak řekne všem ostatním a ty se tim říděj. Občas může mít dobrej nápad i někdo jinej, než náčelníci, ale moc často se to teda nestává. Třeba u nás ve třídě se to letos ještě nestalo."
Ne, neplácám si vyhrazený čas na rozpravu zbytečným dotazem, kdo je šérfem party ve třetí bé.
"A to jste si fakt šli povídat o tom, že už berušky nebudou berušky a pindíci pindíci?"
"No jasný, řeklo se, kdo tomu jak říká doma a pak se prostě vybralo to nejlepší. Teda, vy holky to máte trošku blbý, vlastně. Víš, že vy nemáte žádnej normální hezkej výraz pro dospělou berušku? Jak vám vyroste, tak už je to jen to slovo, co nesmím říkat? No fakt, já přines berušku a všichni vostatní tu...no. Tereza ještě přinesla Fifinku, ale to je dost trapný, jsme s klukama dohodli."
Lauřík se přichomýtá k sofistikované debatě a zdá se, že nenápadně, přesto vše velmi pečlivě,vyslechla.
"Ty si, Šimonku, tvošku blbej, víš to?"
Ha. Ta troufalost. Nezasahuji.
"Jak to myslíš?" Oslovený začíná decentě rudnout.
"Zeptala sem se teď všech holek panenek a všechny už nechtěj berušku, ale chtěj Fifinku a já taky. A ty to nebudeš vozhodovat za holky, pvotože tomu vozumíš jako nějakej... jak se to taky nesmí žíkat."
S milým úsměvem a přátelským pokynutím ruky, jak rychle přišla, stejně i odchází.
"Vidíš? A to ještě není ani v tý přechodníkový fázi života jako ty, a už je drzá. Hrozný. A nejhorší na tom je, že zase úplně to bez holek na světě taky nejde."
Ale? Že by přeci jen něco něžného, krapet nesebestředného na závěr?
"Kdo by nás, chlapy, pak obdivoval, žejo?"
A miloval, žejo?:)
http://www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo

Autor: Petra Michvocíková | úterý 19.4.2011 14:39 | karma článku: 27,68 | přečteno: 3078x

Další články autora

Petra Michvocíková

Horolezec (co to s náma myslel dobře)

Ve čtvrtek odpoledne se vleču s dětma domů a těším se na chvíli klidu.„Jé, hele, mami, co to je přede dveřma?“ Syn ukazuje prstem na velikánský bágl. Já současně s ním vidím ještě květiny na parapetu a proutěný koš... na prádlo? Majitele batohu snad?

27.1.2014 v 9:04 | Karma: 19,44 | Přečteno: 1357x | Diskuse | Ostatní

Petra Michvocíková

.

..........................................................................................................................................................................

23.11.2013 v 22:12 | Karma: 11,72 | Přečteno: 1003x | Diskuse | Ostatní

Petra Michvocíková

PF 2013

...........................................................................................................................................................................

17.12.2012 v 23:09 | Karma: 12,02 | Přečteno: 953x | Diskuse | Ostatní

Petra Michvocíková

Víš koho mám na světě teď nejvíc ráda?

Laura odkládá školní příbor a trpělivě vyčkává, jestli uhádnu správnou odpověď. „Nevím, to fakt netuším. Mě?“Čerstvá školačka mi něžně hladí ruku: „No to jo, ale jako někoho vzácnějšího jsem myslela. Marii Terezii! Víš, že onazavedla povinnou školní docházku a to je to nejhezčí, co se mi mohlo stát?“

2.10.2012 v 11:15 | Karma: 23,27 | Přečteno: 1924x | Diskuse | Ostatní

Petra Michvocíková

.

...........................................................................................................................................................................

11.9.2012 v 7:13 | Karma: 7,57 | Přečteno: 1244x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
12. června 2026  11:56

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí

Je to elektrokolo, nebo elektrický motocykl?
10. června 2026  6:15

Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...

vydáno 13. června 2026  23:48

Trolejbusy se vrací po více než padesáti letech ke Strahovskému stadionu v roce 2026.Takto by se...

vydáno 13. června 2026  23:46

Dnes proběhla Pražská muzejní noc a návštěvníci museli projevit notnou dávku trpělivosti. Před...

vydáno 13. června 2026  23:46

Nad Pražským hradem se dnes kvůli deštivému počasí objevilo zajímavě tmavě zbarvené nebe, které...

Marienbad Film Festival rozdělil ceny mezi tři filmy a dvě audiovizuální eseje

ilustrační snímek
13. června 2026  22:02,  aktualizováno  22:02

Tři krátké filmy a dvě audiovizuální eseje získaly dnes hlavní ceny na Marienbad Film Festivalu v...

  • Počet článků 41
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3915x
Spokojená máma, pořád trochu divoženka.
Zdravotní sestra se slabostí pro babičky, dědečky a témata na okraji společnosti***
Také Petra Hanová - Hanina.
http://petra-hanova.blog.tyden.cz/***

tančíme kde jsou,
spolykaná slova jen(?)
voní noblesou...***
http://www.youtube.com/watch?v=oSH214rasEI&feature=related***
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.