Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Miroslav Med

Řadový dělňásek, který v sobě objevil grafomanské sklony. (Na diskusích většinou používám nick "vosiczka")
  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2158x

Seznam rubrik

Miroslav Med

Dobrá zpráva pro operátory.

Nebývá to nic výjimečného – sedíte v kině a nebo divadle, děj graduje a vtom někomu začne ječet mobil. Aby toho náhodou nebylo málo, tak ten křáp nemá nějaké „normální“ vyzvánění, nýbrž se z něho line jakési kvílení, rádoby vtipné hlášky a nebo něco podobného. Pokud vás v té chvíli přepadne silná touha vytrhnout majiteli telefonu jeho přístroj z ruky a narvat mu ho do řitního otvoru, vítejte do klubu.

17.7.2011 v 23:22 | Karma: 18,60 | Přečteno: 1263x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Lotr a nebo kámoš? (Nebo obojí?)

Začínám mít v těch mezinárodních vztazích docela zmatek (ne že bych se tím nějak hodně zabýval, nicméně každý by měl mít alespoň trochu přehled). Jeden pomalu už neví, kdo je spojenec a kdo nepřítel, kdo je kámoš a kdo lotr. Například bývalý egyptský prezident je toho názorným příkladem. Není to tak dlouho, co prezident USA o Mubarakovi prohlašoval, že je spolehlivým spojencem a zárukou dobra a stability. Pak se to v zemi pyramid začalo vařit a Obama trochu (trochu dost) přehodnotil názor a vyzval Mubaraka, aby vyslyšel volání lidu, jelikož je potřeba nenásilně přejít k demokracii. Jenže lid volal po Mubarakově odchodu a tak to vyznělo jako výzva k odstoupení. Navíc (pokud vezmeme do úvahy předešlá prohlášení) nám z toho vyjde ještě jeden poněkud nečekaný závěr – že podle Obamy je potřeba přejít od dobra a stability k demokracii...

5.3.2011 v 21:54 | Karma: 9,94 | Přečteno: 762x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Jo, na blogu se toho dá napsat…

Když jsem nedávno napsal úvahu „Doktoři chtějí víc? Hrrr na ně!“, výslovně jsem uvedl, že se nepovažuji za obhájce rebelujících lékařů. Jenže někdy stačí, že se proti někomu nějak výrazně nevyhradíte a rázem jste považováni za jeho spojence. Pravda je však taková, že moje úvaha nebyla ani tak o doktorech, jako o nás ostatních. Pouze jsem se zamýšlel nad tím, jestli jsme my ostatní o tolik lepší než lékaři a „proč chceme po nemocničních lékařích, aby zrovna oni byli nezištní, obětaví a morální“...

15.2.2011 v 2:28 | Karma: 26,75 | Přečteno: 1633x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Doktoři chtějí víc? Hrrr na ně!

Počínání nemocničních lékařů a jejich odborů už několik měsíců hýbe společností, vyvolává emoce, obavy a horečnou činnost mnoha blogerů. Lékařům se dokonce podařilo naštvat i našeho pana prezidenta a mne dostat do opozice vůči mnoha členům mé rodiny (obojí je poměrně vzácné). Nedá se totiž říct, že bych nemocničním lékařům kdovíjak fandil, na druhou stranu ale jejich jednání ani neodsuzuji - výlevy o vydírání, nepřijatelnosti jejich požadavků (kterých jsou plná média) a mnoho dalších výhrad totiž považuji za tendenční, ne-li přímo pokrytecké.

6.2.2011 v 22:01 | Karma: 45,21 | Přečteno: 10811x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Žízeň a krize

Jeden známý mi nedávno vyprávěl o tom, co zažila v práci jeho přítelkyně. Historka mne natolik zaujala, že jsem se jí rozhodl písemně reprodukovat. Je to ze života a všechno je to pravda pravdoucí (jména si však z pochopitelných důvodů nechávám pro sebe - nerad bych vyrobil potíže osobě, která to vyslepičila).

11.12.2010 v 23:15 | Karma: 23,99 | Přečteno: 1590x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Auto jako symbol (?)

Kdyby jste se ještě před půlrokem někoho zeptali, jestli zná jméno nějakého piráta, pravděpodobně by vyslovil jméno jednoho sympatického padoucha z Karibiku. Situace se však změnila a když se dnes řekne pirát, takřka každému se vybaví úplně jiné jméno. Je sice pravda, že D1 není Karibik, Superb není Černá Perla a Luboš Lacina nemá zdaleka takové charisma jako Jack Sparrow, nicméně video s akcí piráta z D1 může (v naší zemi) ve sledovanosti s Piráty z Karibiku směle soupeřit.

26.11.2010 v 23:06 | Karma: 16,55 | Přečteno: 1285x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Tohle by mohlo fungovat!

Nějaká paní v Bostonu (USA) prý hodila sáček s psími výkaly po projíždějícím motocyklistovi. Paní se k činu hrdě přihlásila a uvedla, že jí nakrklo to, že motorkář si počínal bezohledně (jel příliš rychle a málem srazil cyklistu). Motorkář jí záhy zažaloval a paní je obviněna mimo jiné i z „ublížení na těle za pomoci zbraně“.

8.10.2010 v 12:27 | Karma: 20,45 | Přečteno: 1396x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Je to o štěstí?

Nedá mi, abych nezareagoval na článek „Proč nemají hodné holky štěstí na muže“, který jsem před chvilkou dočetl. Nepokouším se o polemiku, spíš o jiný úhel pohledu. Byť to může působit naivně, nikdy jsem nepochopil, co nutí hodné holky žít s prevíty - a hodné kluky se semetrikami. Samozřejmě, že ideální stav by byl takový, že prevíti by žili se semetrikami a bylo by vymalováno (umlátili by se mezi sebou a byl by pokoj). Jo – já vím, že život není ideální, jenže stejně ...

4.10.2010 v 19:32 | Karma: 11,61 | Přečteno: 775x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Taky budu šetřit

Před nedávnem vešlo ve známost, že policie v rámci úsporných opatření chce zavírat služebny (minimálně alespoň ty, které by nemohla používat zdarma). Je to naprosto správné (šetřit se musí) a určitě je to jen začátek – jenom první krok z mnoha. Jak pokračovat? Jistě by se něco našlo. Policie by mohla například prodat auta (stejně se blíží zima a na zimní gumy nebude) - vždyť je přece na nic nepotřebuje. Pokud totiž vyjdeme z logiky, že když chce mít obec na svém území služebnu, tak jí musí ve vlastním zájmu poskytnout zdarma a nebo za symbolický poplatek (občané potřebují policajty a né policajti občany), tak je přece nabíledni, že pokud se nějaký človíček dostane do problémů, ve vlastním zájmu si pro policajty dojede!Že potřebuje rychlý zásah a nejbližší služebna je dost daleko? No, tak to s sebou holt musí trochu hodit, no. Jo, že to je v noci a právě mu ukradli auto? Kurňa, jakej je v tom problém – tak vzbudím souseda a je to! Že souseda právě vražděj a občánek neví, kde má vražděný klíčky od auta? Občane, trochu samostatnosti by to chtělo – vždyť není problém vraha požádat, aby na chvilku vraždění přerušil a soused tak mohl klíčky poskytnout (stejně za pět minut natáhne brka a tak auto už nebude potřebovat) a nebo by také šlo zaplatit poldům taxíka. Prostě – vždycky to jde nějak udělat!

1.10.2010 v 17:35 | Karma: 18,10 | Přečteno: 1064x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Co je na ženách pěkného?

Nedávno jsem se přimotal do diskuse pod článkem, který pojednával o nakupování bot (občas vlezu někam, kam bych asi neměl). Ve článku byl mimo jiného i popis toho, kterak nějaká dáma nakupovala boty se svým partnerem a já namítl, že „jsem v životě neviděl chlapa, který by partnerce asistoval při nákupu bot. Dokonce bych si troufl tvrdit, že chlapy dámská obuv vůbec nezajímá“. Mé reakce se „chytla“ jedna z diskutujících a napsala: „Prosím, pane Miroslave, jménem chlapů vysvětlete ženám, co je na nich vlastně pěkného, napište o tom třeba svůj článek. Těším se.“

27.9.2010 v 10:00 | Karma: 17,49 | Přečteno: 1262x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Vyhlídky na důchod

Se zájmem jsem si přelousknul článeček, který nabádá občany k šetření na důchod. Už nadpis zněl bombasticky : „Chcete mít důstojný důchod? Našetřete si k penzi 115 tisíc na rok“. „Skoro deset tisíc měsíčně? To bude brnkačka, to dá při dnešních platech a cenách skoro každej“, řekl jsem si (mám rád černý humor). Chvilku poté, co jsem dočetl, zjevil se ve dveřích kamarád Jarda a pravil, že přišel na kafe a kus řeči. Uvařil jsem mu kávu a pak jsem si vzpomněl na článek: „Hele, vole – chceš mít kloudnej důchod?“ Zatvářil se překvapeně a pak se zeptal: „To je zase nějaká ta tvoje bejkárna, ne?“ Ubezpečil jsem ho, že nikoliv a zopakoval jsem otázku. Pokrčil rameny a pak konstatoval, že to by snad asi chtěl každý a on samozřejmě taky. „V tom případě musíš ušetřit deset tisíc měsíčně. Hustý, co?“

23.9.2010 v 10:04 | Karma: 22,37 | Přečteno: 1316x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Cikán Pavel

Velmi často se zde objevují články o jednom etniku, které někdo nazývá Romové a někdo cikáni. Původně jsem se tohoto tématu vůbec nechtěl dotknout, jelikož se mi nechtělo omílat stokrát omleté a sbírat laciné body. Nedávno jsem se však potkal se známým, vzpomínali jsme na kolegy z bývalého zaměstnání a řeč přišla i na Pavla („vždyť víš, to byl ten náš cikán“) . A tak jsem si řekl, že bych přece jen mohl napsat něco k tomuto tématu a zavzpomínat na Pavla.

18.9.2010 v 23:29 | Karma: 27,76 | Přečteno: 1607x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Jak jsem kupoval dárek

Jednoho nedělního večera jsme seděli s manželkou v obýváku a dívali jsme se na nějaký film. Manželka si u toho filmu ještě odstraňovala chloupky ze svých nožek takovým tím elektrickým strojkem (normálně tuto činnost provozuje v koupelně, jenže nechtěla zmeškat začátek) a vtom se stala nehoda.

13.9.2010 v 2:43 | Karma: 17,74 | Přečteno: 1368x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Jsem také překvapen (i když nejsem pacient)

K ranní kávě jsem si sedl k počítači, abych se podíval, co je nového. Po přečtení prvního článku jsem si řekl, že je štěstí, že nemám vysoký tlak, protože by mi článek zřejmě vyvolal zdravotní potíže a ještě by mě to vyšlo draho.

10.9.2010 v 10:54 | Karma: 16,72 | Přečteno: 1051x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Nerad nakupuji v supermarketech

Nerad nakupuji v supermarketech. Není to snad tím, že bych měl něco proti rušným místům a nebo že bych se neorientoval mezi regály. Naopak - prosvištím obchod, vyhledám a naházím do vozíku potřebné věci a upaluji k pokladnám. Jenže pak přijde ten kritický okamžik – výběr konkrétní pokladny. Pokladnu si s takřka neomylnou jistotou vyberu špatnou a dodnes jsem nepřišel na to, v čem dělám chybu.

9.9.2010 v 23:47 | Karma: 38,87 | Přečteno: 6278x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Mám podezření…

Jelikož jsem statečný antihypochondr, doktory vyhledávám poměrně zřídka – pokud pominu pravidelné prohlídky u podnikového lékaře (které vyžaduje a hradí můj zaměstnavatel), byl jsem u lékaře za posledních deset let asi třikrát. Při jedné z těchto návštěv jsem chvíli tvrdnul v čekárně a jak jsem se z dlouhé chvíle rozhlížel, povšiml jsem si určité „monotematičnosti“ vybavení.

7.9.2010 v 12:43 | Karma: 27,22 | Přečteno: 1660x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Ženská za volantem

Ženy za volantem jsou námětem různých vtípků a průpovídek, ze kterých většinou vyplývá, že „ženská za volant nepatří“. Byť nepatřím mezi ty, kteří to tvrdí, přece jenom musím konstatovat, že se ženskou za volantem se člověk nenudí.

5.9.2010 v 0:31 | Karma: 42,12 | Přečteno: 10877x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

„… a nebo, že by jo?“

Byl docela pěkný den a tak jsem se rozhodl, že si odpolední kávu vychutnám venku na lavičce. Jak jsem tak seděl a popíjel, najednou se od branky ozvalo: „Haló, pane!“ Otočil jsem se a uviděl dvě mladé ženy, jak nakukují přes plot. Nebyly od nás ze vsi (nikdy předtím jsem je neviděl) a obě držely štosy něčeho, co vypadalo jako nějaké časopisy a nebo reklamní letáky. Protože působily docela příjemným dojmem (byly mladé, pohledné a slušelo jim to), vstal jsem a namířil k nim.

29.8.2010 v 13:52 | Karma: 21,68 | Přečteno: 1263x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Prosim vás lidi, už si s těma příbuznejma něco udělejte...

Já vím, že příbuzné si člověk nevybírá, výchova se občas může vymknout a při výběru partnera jeden občas sáhne vedle, jelikož "láska je slepá" (nebo nesáhne úplně vedle, nicméně unikne mu určitý specifický povahový rys partnera, který se projeví až později). Přesto je až neuvěřitelné, kolik lidí má v rodině lemply, kteří je přivádějí do trapné situace.

18.8.2010 v 21:48 | Karma: 16,06 | Přečteno: 1291x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Jsem drban

Byl jsem ve městě, měl jsem chvíli čas a tak jsem si zašel do jedné restaurace na pivo. Jak jsem tak seděl a popíjel, ve dveřích se najednou objevili dva panáčci, kteří byli "jak ze žurnálu" - pečlivě nažehlené obleky, kravatky a nablýskané boty.Chvilku se rozhlíželi a nakonec si sedli ke stolu, kde jsem seděl (jinde nebylo místo). Hoši zřejmě pracovali v nějakém finančním ústavu, protože u jídla rozebírali nějaké úroky, převody a bonusy. Zařadil jsem si je do škatulky "nudní patroni" a dál jsem se věnoval výtisku místních novin, jenže to se za chvilku změnilo.

31.7.2010 v 1:09 | Karma: 28,35 | Přečteno: 2195x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Rozhledny

Mám rád rozhledny. Teď nemám na mysli velké věže televizních vysílačů (Praděd, Ještěd atp.) ale menší, mnohdy nepříliš známé stavby. Stojí většinou osaměle na nějaké vyvýšenině a i když se navzájem liší velikostí, stářím a konstrukcí, mají v sobě nějaké zvláštní „kouzlo“ (alespoň mi to tak připadá).Při svých toulkách českými horami jsem si několik rozhleden vyfotil a chtěl bych vám je teď představit.

29.7.2010 v 17:32 | Karma: 13,14 | Přečteno: 772x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Musí se manažerům lhát?

Na stránkách jedné agentury, jsem četl návod, jak postupovat při hledání práce. Mimo jiného tam byly také instrukce, jak se prezentovat při osobním kontaktu se zástupcem eventuálního zaměstnavatele (řekněme firmy X.Y.). Kromě záležitostí, které by měly být pro každého člověka samozřejmé (slušný oblek, upravený zevnějšek, střízlivý stav atd.), se ale po uchazeči o práci chce, aby lhal!

24.7.2010 v 14:08 | Karma: 13,59 | Přečteno: 1135x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Čmelák je úplně blbej...

Počítače procházejí tak rychlým vývojem, že v okamžiku, kdy si koupíte nějaký nejnovější a nejvýkonnější, můžete si být jisti, že se právě začíná vyrábět nějaký mnohem lepší. PC jsou však pouhými hračkami, proti počítačům, které používají špičková pracoviště v nejrůznějších vědeckých a technických oblastech. Zřejmě proto se mnoho lidí domnívá, že neexistuje nic, co by nešlo vypočítat. Kupodivu se však občas ukáže něco, co se této představě vymyká.

21.7.2010 v 21:34 | Karma: 17,28 | Přečteno: 1359x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Lady GaGa, peklo a - kultura?

Číst zprávy je někdy docela legrace. Před nějakou dobou jsem se tak dozvěděl například to, že Lady GaGa je podle časopisu Time nejvlivnějším umělcem na světě. Řekl jsem si, že to je ostuda – nejvlivnější umělec na světě a já jí neznám. Pustil jsem si tedy pár jejích klipů a pak jsem si řekl: „Jestli tohle stvoření je nejvlivnější umělec na světě, tak to teda potěš koště...“

20.7.2010 v 23:31 | Karma: 10,72 | Přečteno: 923x | Diskuse | Ostatní

Miroslav Med

Jaký nápis máte doma nejčastěji?

Mno? Nevíte? Já jo! Napovím vám – právě sedíte u počítače, takže zvedněte myš a podívejte se zespodu. Co je tam napsáno? Už to máte? No jasně! MADE IN CHINA. Stejný nápis máte pravděpodobně i na spodní straně klávesnice, na monitoru a možná i na tiskárně (pokud jí máte). A to je teprve začátek – nebylo by nic divného, kdyby jste stejný nápis objevili i na CD přehrávači, mobilu, navigaci do auta, kapesní svítilně, vysoušeči vlasů, dětských hračkách... (atd, atd, atd).

17.7.2010 v 10:43 | Karma: 19,10 | Přečteno: 1626x | Diskuse | Ostatní
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.