Trubač - Už zítra

Podivná kniha s podivnými názvy kapitol a ještě podivnějším poselstvím. Navíc s popisem kde můžete nalézt, s přesností na metry, ztracenou Měsíční šachtu. A také povídání, kterému předcházela několikaměsíční tvrdá jednání s několika vlivnými nadnárodními společnostmi. Ano, už zítra, v pátek 28. října přesně od 20.00 hodin večer, si můžete na iDNES přečíst prolog a první kapitolu nového mysteriózního románu Trubač…

Kresbu na titulní straně Trubače vytvořil slovenský akademický malíř Stanislav Lajda na požádání a podle předlohy Eduarda Piovarčiho pro jeho článek "Mesačná jaskyňa realita, alebo len novodobý mýtus?", který vyšel v roce 2000 v 3. čísle Spravodaja SSS

Mokele mbembe se noří do Tele? I to je v Trubači normální

Trubač má kapitol přesně padesát a mnohé z nich mají skutečně velmi zvláštní názvy: Frankfurtský experiment, Mokele mbembe se noří do Tele, Sluj, Vortex u Roskilde Fjord, Ursus arctos trhá lesníkovi obličej, V náručí neviditelného nosorožce… Na iDNES si budete moci přečíst novou kapitolu z románu, počínaje zítřejším večerem, vždy od 20.00 hodin. Poslední by se měla na webu objevit přesně za dva měsíce, v pátek 16. prosince.

Cesta k pokladu

Spisovatel Pierre Gamarra popsal ve své detektivce konkrétní návod, jak lze jednoduše vyrobit dvanáct tun diamantů. „Příběh je jednoduchý… Ale vyústí do fantastické situace… V mnoha městech, zejména v Antverpách, kde jak víte, je soustředěn obchod s diamanty, prší diamanty ze všech stran. A jsou to nádherné, obrovské kameny, často větší než pověstný Regent nebo slavný Koh-I-Noor…,“ představil Gamarra svoji story čtenářům. A Trubač popisuje podobnou konkrétní cestu k pokladu! Od roku 1993 jsem pátral ve slovenských horách, ale především v mnoha zaprášených archívech po přesných souřadnicích, kde se nalézá doposud neobjevená Měsíční šachta - zvláštní jeskyně ve tvaru půlměsíce, s jakoby černými, gumovými stěnami o které speleologové, geologové i další odborníci jen nechápavě spekulují, proč je taková, jaká je. A... po téměř dvaceti letech shromažďování informací jsem nalezl konkrétní místo, kde pravděpodobně ústí na povrch! Toto odtajnění může být pro Vás o to zajímavější, že ono naprosto konkrétní místo vůbec poprvé naleznete právě v Trubači (kapitola 29, odstavec 5). A... berte to jako bonus, toto vyústění ještě fakticky nikdo nenavštívil. Zní to divně, ale právě Vy můžete být první…:o)

Eugenika? Nacismus? Pssst!

V románu ale můžete, pokud budete chtít, najít i celou řadu dalších provokativních témat k zamyšlení. Viditelně vytištěných i skrytých mezi řádky. Současné zákony totiž například neumožňují otevřeně hovořit o eugenice a nacismu a troufalé je i zveřejnění jiných než obvyklých a oficiálních myšlenek spojených s rozmnožování lidí. Je například hromadné vyvražďování pouze děsuplnou hrůzou nebo i určitým aktem dobra? A co je vůbec dobro a zlo?

Kdo tuhle knihu povolil?

Získat povolení pro zveřejnění některých citací v Trubači byl tvrdý boj. A trval dlouho. Například jednání s mezinárodními organizacemi A&E Television Networks, AETV, Flight33 a Chello Zone o kapitole Země bez lidí a dokumentu Life After People, se vleklo neskutečné čtyři měsíce. Až vyústilo v zákaz zveřejnění. A tak musely být některé pasáže v Trubači upraveny… Přesto je ale stále ostrý jako břitva a při jeho čtení si, věřím, přijdete na své.

Prolog a první kapitolu Trubače nazvanou „Bylo? Nebylo?“ si můžete na iDNES přečíst už zítra, v pátek 28. října, přesně od 20.00 hodin večer…

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Martin Lavay | čtvrtek 27.10.2011 20:00 | karma článku: 7,27 | přečteno: 648x
  • Další články autora

Martin Lavay

Sport a politická špína

31.3.2023 v 22:59 | Karma: 31,32

Martin Lavay

Pravda o České televizi

20.11.2020 v 17:43 | Karma: 39,87