Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PJ

Petr Pce

18. 4. 2012 17:49
Moc zajímavé čtení!

Díky za zajímavý "fotoblog bez obrázků", narazil jsem ne něj až nyní a přečetl hned 2x. Pohled ze zákulisí je velmi cenný, děkuji, že jste se s námi o zkušenosti podělil. R^

0 0
možnosti
PH

petrhajek.bigbloger.lidovky.cz

22. 2. 2012 14:52
Dobry clanek

hezky popis "z pozadi". Docela si to dovedu predstavit, i kdyz sam jsem sport nikdy nefotil a k teto discipline se ani nechystam :-).

Me by nejvic ubijel ten fofr v odeslani :-). Ja fotim do RAW a i kdyz nejsem zastancem velke postprodukce, myslim, ze nejaka je treba (zvlaste za horsich svetelnych podminek).

Jen na okraj - fotite na plny manual nebo nejaky poloautomaticky rezim?

0 0
možnosti
MK

mmmartinek

22. 2. 2012 22:54
Re: Dobry clanek

Na RAW většinou není čas. Důležité je nafotit to co nejlépe rovnou, aby těch úprav bylo potřeba co nejméně :-) A postprodukci lze koneckonců provést i u jpg - pokud je správně exponovaný a správný WB, pak je rozdíl minimální.

K otázce: jak kdy - za konstantních světelných podmínek většinou manuál, při proměnlivém světle poloautomat.

0 0
možnosti
VK

vit.kucik

21. 2. 2012 21:55
Super... :))

Ani jedna fotka, zato spousta písmen... :)) To je sice u fotografa neobvyklé, ovšem já jsem dočetl až do konce (na rozdíl od jiných) a mezi řádky se snažil pochytit, jak to chodí. A neudělal jsem špatně - rád si přečtu i delší texty, které poodhalí, jak člověk myslí, když má zachytit zlomky sekund (co se neopakují) a musí to na 100% vyjít...

Vít Kučík (Nikon) :))

1 0
možnosti
VTG

vladimir.t.gottwald

21. 2. 2012 23:11
Re: Super... :))

Naštěstí jsem se (vcelku výjimečně) napřed podíval do diskuse. Díky tomu jsem si ušetřil práci napsat zhruba totéž.

;o)

0 0
možnosti
JZ

JoMe

21. 2. 2012 20:54
moc dlouhe...

takze jsem to necetl, ale koukl na fotky, ty jsou moc hezke, ale více jak 1700 fotek a z toho 20, co se dají ukázat? Ale jo Scott Kelby ve svých knihách říká, že když se nafotí 300 fotek, tak z toho max. 5 bude dobrých :-) a asi to je pravda.

0 0
možnosti
MK

mmmartinek

21. 2. 2012 21:20
Re: moc dlouhe...

Ukázat se toho dá samozřejmě podstatně víc, ale tohle je výběr toho nej (a mimochodem, je jich 39, ne 20)

0 0
možnosti
MT

Marek Trizuljak

21. 2. 2012 19:18
Perfektní povídání.

R^ Obvykle takto dlouhé texty nedočtu, anebo skáču z odstavce na odstavec. Váš blog jsem s chutí a zájmem přečetl.

0 0
možnosti
  • Počet článků 85
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2860x
Sice jeden z milionů, ale snad trochu něčím odlišný
Osobní web

TOPreport.cz magazín

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.