Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Petr Pce
Moc zajímavé čtení!
Díky za zajímavý "fotoblog bez obrázků", narazil jsem ne něj až nyní a přečetl hned 2x. Pohled ze zákulisí je velmi cenný, děkuji, že jste se s námi o zkušenosti podělil.
petrhajek.bigbloger.lidovky.cz
Dobry clanek
hezky popis "z pozadi". Docela si to dovedu predstavit, i kdyz sam jsem sport nikdy nefotil a k teto discipline se ani nechystam :-).
Me by nejvic ubijel ten fofr v odeslani :-). Ja fotim do RAW a i kdyz nejsem zastancem velke postprodukce, myslim, ze nejaka je treba (zvlaste za horsich svetelnych podminek).
Jen na okraj - fotite na plny manual nebo nejaky poloautomaticky rezim?
mmmartinek
Re: Dobry clanek
Na RAW většinou není čas. Důležité je nafotit to co nejlépe rovnou, aby těch úprav bylo potřeba co nejméně
A postprodukci lze koneckonců provést i u jpg - pokud je správně exponovaný a správný WB, pak je rozdíl minimální.
K otázce: jak kdy - za konstantních světelných podmínek většinou manuál, při proměnlivém světle poloautomat.
vit.kucik
Super... :))
Ani jedna fotka, zato spousta písmen... :)) To je sice u fotografa neobvyklé, ovšem já jsem dočetl až do konce (na rozdíl od jiných) a mezi řádky se snažil pochytit, jak to chodí. A neudělal jsem špatně - rád si přečtu i delší texty, které poodhalí, jak člověk myslí, když má zachytit zlomky sekund (co se neopakují) a musí to na 100% vyjít...
Vít Kučík (Nikon) :))
vladimir.t.gottwald
Re: Super... :))
Naštěstí jsem se (vcelku výjimečně) napřed podíval do diskuse. Díky tomu jsem si ušetřil práci napsat zhruba totéž.
;o)
JoMe
moc dlouhe...
takze jsem to necetl, ale koukl na fotky, ty jsou moc hezke, ale více jak 1700 fotek a z toho 20, co se dají ukázat? Ale jo Scott Kelby ve svých knihách říká, že když se nafotí 300 fotek, tak z toho max. 5 bude dobrých :-) a asi to je pravda.
mmmartinek
Re: moc dlouhe...
Ukázat se toho dá samozřejmě podstatně víc, ale tohle je výběr toho nej (a mimochodem, je jich 39, ne 20)
Marek Trizuljak
Perfektní povídání.
Obvykle takto dlouhé texty nedočtu, anebo skáču z odstavce na odstavec. Váš blog jsem s chutí a zájmem přečetl.
- Počet článků 85
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2860x
Osobní web
TOPreport.cz magazín


















