Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Jako obvykle si přizpůsobujete historii svému pohledu.

1/ Je lež, že ta země byla neobydlená když tam přišli Bůrové-původní obyvatelstvo tam bylo v počtu, který se bez problémů uživil

2/ Ti Afričané co tam přišli tam nešli zpravidla dobrovolně ale zpravidla jako otroci případně jako utečenci z území, které bílí zabrali a vystříleli na nich divokou zvěř a sebrali tak místním obživu.

3/ Ty frmy založené před staletími nebyly založeny tak, že by se farmáři s původními obyvateli dohodli, oni prostě zabrali území silou

Jižní Afrika je typický úkaz toho, že násilí plodí násilí a také je úkazem toho, že pokud se svět dělí na my a oni (my bílí versus oni černí, ale i my černí versus vy bílí, nebo my křesťané versus vy muslimové,....) tak to spěje k násilí, které může přetrvávat i generace.

Řešit v JAR kdo za co může je silně kontraprodktivní-je to asi jako řešit co bylo dřív zda véjce nebo slepice. Jedinou rozumnou cestou je tam přestat řešit barvu kůže a nastolit právo pořádek.

PS. Jeden z Čechů v JAR je pan Krejčíř, který tam to násilí pomáhal rozvíjet-takovým jako on ten chaos a násilí prostě vyhovuje.

2 24
možnosti
EK

Ale blbost. původní obyvatelstvo, tedy Křováky (nevím, jak se jim teď politicky korektně říká, já používala název Sanové, ale prý to už tak není), nevyvražďovali Bůrové, ale Zuluové.

7 1
možnosti
MK

Přesně tak, protože Búrové a Křiváci neměli problémy mezi sebou. Pro Křováky půda nic neznamenala a pro Búry nebyli Křováci ohrožením, protože oni si žili ten svůj život. Masakr mezi Křováky nastal, až když se Zuluové chtěli zmocnit území obsazené Búry a jejich oběti byli právě Křováci, které zdecimovali. Jedním z důvodů bylo i to, že Búry nemohli porazit a tak se vybili na těch co se neuměli bránit.

9 1
možnosti
Foto

Teď mi zkuste ukázat kde jsem tvrdil, že Evropané cíleně vyvažďovali Hotentoty?

Psal jsem o tom, že jim zabrali území a především vybili původní zdroj obživy a o tom, že tam přivezli otroky.

Na severu pak byli původními obyvateli (těmi kdo tam byli v době příchodu Evropanů Zuulové)

0 3
možnosti
  • Počet článků 382
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2703x
                                                                                                                         

Seznam rubrik

Oblíbené stránky