Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LJ

Opravdu pobavilo. Bristolští úředníci mě naprosto nadchli!

Ovšem vidím v této situaci též zajímavou příležitost komerčně vzdělávací. Naprosto přesně vím :-), že zombie poslouchají jen toho, kdo je psychicky silnější než oni. Pokud jim někdo dal příkaz, neznamená to, že příkaz je nezrušitelný. Naopak! Pokud se setká zombie a osoba psychicky silná, může ona osoba zrušit či změnit příkaz. Čili zombie nezabíjet, zombie využívat. Já bych se s dovolením ujala  :-) tréninkových kurzů, jak se stát psychicky odolným vůči zombie. :-))))))) . 2. a 3. stupeň kurzů by byl o tom, jak zombie přímo zneškodnit a využívat.

A pokud by byly zombie parazitické houbičky, tak psychická odolnost by mohla fungovat na ně taky. Jak v těle, tak v psychice a naopak. Chřipka taky dostane jen oslabené .........  Akorát ............. akorát by ty tréninky s houbičkami nemohly být přímo v Amazonii, protože tam jsou jedovatí pavouci a těch se doopravdy bojím.  :-))))

0 0
možnosti
JK

J30a98n 75K92o68z94á78k

31. 1. 2013 1:57

Já vždycky považoval zombie apokalypsu za ryze fiktivní scénář, jež se nemá šanci udát.

Pak jsem ale shlédnul dokument National Geographic o houbě Cordyceps Unilateralis. Je to taková roztomilá houbička, která napadá specifický druh amazonských mravenců - mravenec přeběhne přes jakési "minové pole" spor, ty se na něj nabalí, doslova prosáknou do jeho těla, a tam se začnou množit a rozrůstat, aby nakonec ovládly nervovou soustavu a nebohého mravence změnily v poslušnou loutku alias pravou a nefalšovanou zombie. Následně houba donutí mravence vylézt na strom, zakousnout se do listu, a pak už jen houba mravence dorazí, přímo z jeho těla vyrazí klobouček se sporami, ty se rozpráší po okolí a koloběh začíná nanovo.

Nicméně k pointě - pokud již něco takového v přírodě existuje, a pokud teorie evoluce funguje, co chybí k tomu, aby tato houba prošla mutací a zrodil se druh útočící výhradně na člověka? 

A mimochodem - alespoň v USA se možností zombie apokalypsy zabývají i oficiální místa. V roce 2011 vyšel na blogu americké organizace Centre of Disease Control (CDC), spadající pod americké ministerstvo zdravotnictví článek "Preparedness 101: Zombie apocalypse", obsahujícím rady pro obyvatelstvo v případě pandemie zombie-viru, bakterie či parazita.

0 0
možnosti
Foto

Fuj, nestraš. :D

0 0
možnosti
  • Počet článků 24
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2586x
Narodil jsem se před více lety, než jsem si kdy přál. Dokonalosti jsem dosáhl ve věku 25 let při psaní svého prvního životopisu. O dva roky později mě přijali jako programátora v Londýně, kde jsem zůstal několik let. Cesta zpátky mi trvala rok a vedla přes Austrálii. V současné době obrůstám mechem při práci z domova. Jsem typický introvertní programátor. Navštěvuji řečnický klub Toastmasters Ostrava. V temných dobách předcházejících celkovému fyzickému úpadku jsem měl rád cyklistiku a turistiku. Nyní je mým koníčkem psaní, které vedlo až ke knize o pobytu v Británii Čtyři roky v zemi nad Temží a ke knize fejetonů Británie v útržcích novin. Jsem svobodný nekuřák, který má někdy rád některá zvířata, ptakopysky zvláště. Další podrobnosti naleznete na mém webu: martinhorsky.cz.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky