Zeman na sjezdu KSČM
No nebudu chodit kolem horké dršťkovky. Je to ostuda. Odporná, žaludek zvedající ostuda, že president České republiky se sníží k tomu, aby navštívil sjezd organizace, která minimálně svým jménem evokuje doby nejtemnějšího temna v dějinách země. Asi není divu, možná pan Ovčáček, mluvčí pana presidenta má na jeho úsudek dosti zhoubný vliv. Jakožto bývalý redaktor Halo novin, bolševického plátku, šířícího nenávist a třídní boj, o manipulaci s úsudkem musí vědět své.
Připomeňme si ale některé dřívější výroky Miloše Zemana. Z doby, kdy to byl ještě člověk, zasluhující respekt:
Komunistická strana se chce stát moderní levicovou stranou. Úmysl je to jistě bohulibý, ale brání mu v tom některé podstatné překážky. První je ta, že těleso může zaujmout prostor pouze tehdy, není-li již tento prostor obsazen jiným tělesem; jinak musí předchozí těleso vytlačit. Prostor moderní levicové strany u nás je a – v souladu s evropskými tradicemi – bude obsazený sociální demokracií.
zdroj a celý citát zde
Tamtéž lze najít i tento výrok:
komunistická strana byla a zůstává stranou extrému. A jako taková má ve společnosti své přirozené, i když okrajové místo. Nelze ji zrušit, jako nelze rušit horečku. Její volební výsledky budou měřítkem intenzity nemoci naší společnosti, sociální rakoviny, ze které se zvolna začínáme uzdravovat.
Jiný jeho citát se datuje k 31.01.2008 kdy odpovídal komunistickému poslanci Vymětalovi.
Pane interpelující poslanče Karle Vymětale, s rizikem, že na mě podáte žalobu a budete následovat kolegy Macka, Devátého a mnohé další, chci úvodem své odpovědi konstatovat, že vaše interpelace na mě působí jako řev dinosaura vylézajícího z páchnoucích bažin.
Odkaz najdete zde mezi doloženými
Další z názorů Miloše Zemana předtím, než se stal v prvním období presidentem a stál o podporu komunistů, jsou tyto:
LN: Byl jste z KSČ vyloučen za svůj text, ve kterém jste srovnával komunismus s fašismem. Teď mě určitě zpražíte za myšlenkovou zkratku, ale mám tomu rozumět tak, že jste se trochu považoval za fašistu?
Ne. Nicméně tento text považuji následně za poněkud povrchní. On totižskutečně srovnával vnější projevy. Vzpomínám si, že jsem tam třeba psal o oblibě masových průvodů těchto hnutí. Dnes bych ale řekl, že komunismus byl svým způsobem nebezpečnější než fašismus. A víte proč? Protože ty jeho ideály byly krásné, a kdo by je nepodepsal? Humanizace, všeobecná rovnost, plné rozvinutí lidských sil... Když si ale přečtete Mein Kampf a nejste úplně slepá, tak uvidíte, jak fašismus, respektive nacismus brutálně odhaluje svoje cíle. Takže v tomhle smyslu bych dnes fašismus s komunismem srovnal úplně jinak.
LN: Nevím, zda pojem stydět se patří do vašeho slovníku, ale styděl jste se za členství v KSČ?
Tak já bych používal spíš termín traumatizace. Kdybych tam vstoupil v době stalinismu a nedokázal ty zločiny včas prohlédnout, tak bych se určitě styděl. Kdybych setrval v KSČ za normalizace, tak bych se taky styděl. Ale nastoupil jsem tam jako řadový člen za pražského jara. A mimochodem, byl jsem k tomu vyzván. Ani v tomto případě jsem se sám o nic neucházel. A po dvou letech řadového členství jsem byl vyloučen. Myslím, že v tomto případě se nemám za co stydět
Zde je celý rozhovor
Takže se nabízí otázka. Kde se stala chyba a co se za ta léta změnilo? Zesenilněl pan president nebo jen v praxi naskakuje poselství knihy Ladislava Mňačka " Ako chutí moc"?
Na tuto otázku si samozřejmě musí odpovědět president Miloš Zeman sám, pokud je vůbec schopen a ochoten si takové otázky položit.
Já, sám za sebe mohu jen napsat, že běda zemi, která má v čele člověka, který v rozpětí 14 let změní názor na komunisty a komunismus z přesvědčení, že se jedná o větší zlo nežli fašismus, ku projevu na sjezdu KSČM, kde na předsedu bude kandidovat Josef Skála, který podle vlastních slov už na úsvitu vítal okupanty v roce 1968.
Ještě musím dodat, že impulsem pro tento můj dnešní blog byl článek na seznam.cz, který se škobrty presidenta Miloše Zemana zabývá. Ale je Zeman presidentem nebo je jen něčí loutkou? To už bychom ale zacházeli do kategorie spekulací a konspiračních teoríí. Názor si udělejte sami.
Martin Braun
Zachraňme děti na hranicích
ale jak,..dovoluji si položit smělou otázku. Tím že jím dáme čaj a polévku? Nebo je máme odvézt od rodičů někam k milosrdným v Evropě? Tak jak jím pomoci?
Martin Braun
Uprchlická krize bez konce
Dva blogy dnes reagovaly na události na běloruských hranicích. Jeden napsal pan Zeman a druhý paní Nová. A přestože se dotýkají stejného tématu, jsou naprosto rozdílné.
Martin Braun
Technický problém na idnes, úmysl nebo chyba v chrome?
Několik posledních měsíců, se pokus dostat se do diskuse mění v noční můru. Odkaz na diskusní okno je překryt odkazem na reklamu všeho druhu...
Martin Braun
Ještě k případu Dr. Cimického (aktualizováno)
Je to dnes populární téma a jak už je zvykem, pravda není to co dav zajímá. Dav je rozdělen. Část by nejraděni Cimického vykastrovala či minimálně poslala na dlouhá léta za mříže a část věří v jeho nevinu,
Martin Braun
K včerejšímu protestu u domu hlavní hygieničky Svrčinové
Nejsem si tím stoprocentně jist, ale myslím si že to byla právě ona, kdo minulý rok, dosti nehorázným způsobem zařízla festival Colours of Ostrava
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Strahovská Devastation Tour. Historie kopce odchází, unikátní vily jdou k zemi, jiné už mají namále
Při touláním Prahou lze narazit na architektonickou minulost města. Na tu dávnou i relativně...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Vlak srazil člověka ve Rtyni v Podkrkonoší
Při srážce s vlakem ve Rtyni v Podkrkonoší v sobotu kolem poledne zemřel člověk. Příčiny nehody...
Kardiologové: Preventivní testování krevního markeru odhalí srdeční selhání včas
Vyšetření krevního markeru, tedy ukazatele, NT-proBNP, které je od letoška součástí preventivní...
Hasiči zasahují u požáru bývalé sauny v pražském hotelu, evakuovali několik lidí
V suterénu hotelu v pražské Blanické ulici v sobotu hořela bývalá sauna. Hasiči evakuovali z hotelu...
Po covidu se prádelna učila prát znovu. Dnes zvládne od plyšáků po pětihvězdičkový luxus
Jsou řemesla, u kterých se zdá, že vždy budou mít na růžích ustláno. Pekař, záchranář, porodník......

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 486
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2628x
Lépe být mrtvý, než rudý.
AM YISRAEL CHAI
ARALLU Akbar
martinbraun@centrum.cz
Sionista - Islamofob - Antikomunista
Bohabojný židovský Antikrist
Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.
Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or,
All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account




















