To prostě musíš vidět!! Vona tam má perníky s integrálama!!!
Kdo někdy studoval v minulém století vysokou, tak mi jistě dá zapravdu, že takových situací vznikaly stovky. Já se svou pamětí si vybavím pro pobavení alespoň dvě. Laskavý čtenář promine, že jen dvě, ostatní se nedají v surovém stavu publikovat.
V prváku agronomické fakulty byl součástí zkoušky z botaniky také nasbíraný herbář. Bylo povinných asi sto rostlin, což právě není málo, sušení také něco zabere a májové lásky a předtermíny klepající na dveře musely chvilku počkat.
Měli jsme skvělého profesora na botaniku, velmi uznávanou botanickou kapacitu, pana docenta Kuhna, který s námi jezdil na expedice kam jinam než do přírody. Bylo to fajn, kdyby ovšem pan profesor, dej mu pán Bůh věčnou slávu, neoplýval velmi dobrou fyzičkou. Táhlo mu na sedmdesát, ale neměl problém zahodit pohorky a narvat celou naši skupinu do močálu, abychom si prohlédli květ ostřice.Nebo vousatky prstnaté, Ono je to možná ten název obráceně, ale to je fuk. Také jsme často viseli ze skály tak strmé, že už tam nebyl ani žádný úhel.Jen protože pan profesor našel vzácný druh koniklece.
Pan profesor byl do svého oboru tak zanícený, že jsme se z výprav vraceli v noci, navíc, totálně vyřízení a hladoví, na rozdíl od ostatních spolužáků kteří to odflákli a končili s jiným vyučujícím pravidelně v hospodě. Asi nejlépe to okomentoval můj spolužák Martin, který sdělil ostatním :Ty vole, já už si musel si vymyslet že nám shořel autobus, jinak by mě to nikdo nevěřil, proč se vracím tak pozdě.
Pan docent Kuhn měl ovšem ještě jednu specialitu : před ústní zkouškou vstával ve čtyři ráno a už lítal kolem školy a sbíral trávy na poznávačku. Kdo přišel ovšem na řadu poslední, měl totálního smolíka, rostliny už byly v pět odpoledne ve značně podroušeném stavu, takže bylo nadlidským úkolem určit jejich druh. Jeden spolužák si nechtěl kazit průměr v indexu, tak to vyřešil po svém, nastrkal uvadlé rostliny do šuplete. Které špatně zavřel.To ovšem neměl dělat. Pan profesor se při procházce mezi studenty, když viděl trčet kus trávy z onoho šuplíku, rozběhl a prý Tak copak to tady máme kolego?Trávu narovnal, strčil znovu do zkušebního pořadače. A bylo.
Pak jsme mívali němčinu, kterou já opravdu nemusím. Tak jsem si ji zošklivila, je pro mě hodně tvrdá, až jsem se ji vůbec nezvládla naučit. němčina prostě ne. Ona za to chudák nemůže, ale taková italština, to už je jiné kafe.
Sedával vedle mě dost nesympatický spolužák Albín jinak příjmením Koláček který všechny zkoušky zvládl na první pokus.Bylo to díky své nesympatii, /a taky mu věčně táhlo z pusy./ Možná za to mohlo to druhé. Naše vyučující profesorka němčiny byla zasloužilá šedesátnice, která byla typická tím,že v hodině nepromluvila ani slovo česky. Než ovšem promluvil spolužák Koláček.
Herr Kolacek, ubersetzen Sie: Koláček : Ich bin mude. Profesorka:Já vám dám Ich bin mude!Nějak zapomněla na svoji roli němčinářky.
Když jsem pak šla na zkoušku, byla porucha v dopravě a já přišla až ke konci testu Vzájemně jsme se s paní profesorkou přetahovaly o dveře, nechtěla mě za nic na světě pustit dovnitř až po deseti minutovém přetahování kapitulovala se slovy: Martino, to jste vy? Já jsem vás nepoznala, vy nemáte brýle!
Pak si paní profesorka vytáhla spolužačku Lenku, premiantku našeho kruhu, kterou obtěžovala přeložením věty :To není muž, to je jenom náhražka. Nechápu, jak to dělala, ale vždycky tato podivná věta padla na Lenku ta chuděra s rudým obličejem sice přeložila, ale kdyby mohla, zavrtala by se se žIdlí pět sáhů hluboko, jak se styděla.
A jakže to vlastně bylo s těmi perníky s integrálem?
Matematika mi nikdy nešla, ale tentokrát jsem musela, abych se dostala na ústní, protože podle repeťáka Zdenála, který je viděl, prostě stály za to.
Čoveče, musíš mít písemku mezi dvě až tři, abys to jako měla nerozhodně a pak se tě zeptá, jestli chceš tu trojku nebo jít dál, tak samozřejmě řekneš, že chceš dál no a tam něco uvidíš, cos v životě neviděla.Byla jsem moc zvědavá.
Jak řekl, tak se stalo. Tatínek do mě bušil o Vánocích matice a derivace, že se mě už zdály i číselné sny. /Je fakt že mě ještě teď občas otravuje s trojčlenkou, ale má to marný. A já taky/
Výsledek tatínkova snažení se dostavil už jsem si šla statečně, ale o to víc zvědavě pro dvojku na ústní, celá nedočkavá, jestli ten Zdenál vlastně nekecal .
Když jsem v den D vstoupila k paní profesorce, byla to stará panna, do kabinetu, visely mi před očima větvičky barborek a na nich, kdo by to byl řekl PERNÍKY S CUKROVÝM INTEGRÁLEM.
Nekecal.
Martina Pazourová
Mráz kouzelník

Když převezme žezlo mráz, vše dostane sváteční ráz. Vše jako pocukrované zdá se, příroda v celé své kráse.Foto můj věrný Nikoušek D 70.
Martina Pazourová
Malíř podzim.

Hádejte, které roční období se může pochlubit nejpestřejší paletou barev?? Odpověď v mém podzimním fotoblogu. Fotky mým věrným Nikoušem Dé sedmdesát.
Martina Pazourová
Seznamte se, Hepatica nobilis

Není mnoho bylinek, které by se mohly pyšnit tak něžným květem, jako právě tato, jaterník podléška. Nejvíce fialové květy, mohou být i růžové, ale dokonce i bílé, v závislosti na prostředí, zdobí a zároveň léčí, je ale chráněná.
Martina Pazourová
Po dešti......

Nenapadá mě nic jiného, než text písně paní Judity Čeřovské.Foto Nikon D 70. Jo, a dalo to docela fušku :-)
Martina Pazourová
Střípky z bleduliště

Bledule mám doma asi tak tři. Z původních šesti, které mi přes zimu zredukoval krtek.Proto jsem byla v bledulišti na vysočině jak Alenka v říši divů.
Další články autora |
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Jsme připraveni dohodnout se s Trumpem na konci války, chybí detaily, uvedl Lavrov
Spojené státy a Rusko postupují správným směrem k ukončení války na Ukrajině a Moskva je připravena...
Ženě museli během těhotenství vyjmout dělohu. Syn se mi narodil dvakrát, říká
O dvojím narození vlastního syna mluví Britka, které v těhotenství kvůli komplikované operaci...
Poslanci rozhodnou, zda uvolní vládě ruce při zvyšování výdajů na obranu
Poslanci rozhodnou, zda dají vládě v příštích osmi letech možnost zvyšovat výdaje České republiky...
Venuše v novém světle i bájné hrady. Dávné příběhy odhalí Tajemná místa
Jedna připomene objev Věstonické venuše, kterou ukáže v komiksu i jako inspiraci v designu. Další...

První krok k samostatnosti děťátka s metodou Baby-Led Weaning
Přechod na pevnou stravu vždy představuje významný milník v životě děťátka i jeho rodičů. Je to období plné objevování nových chutí a získávání...
- Počet článků 197
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 600x
Miluji češtinu a její slovní podoby. Ráda píši fejetony, o čemkoliv a nejen do šuplíku.Tvořím fotoblogy a koláže z fotek, náměty leží doslova na zemi.Moc ráda fotím a pěstuji květiny, zejména růže- to je můj život :-)
https://www.facebook.com/martina.pazourova
Fytotechnička, pokladní i makléřka, pojišťovací agentka vášnivá fotografka a nákupčí banerové i nebanerové reklamy, která ráda píše.O čemkoliv.
Vytrvalá hráčka na nervy, nezávislá GLOSÁTORKA, nyní BLOGERKA ve volném čase - v životě velmi vnímavá pozorovatelka ..ovšem nejvíce zarytá zahradnice a bylinkářka .Muže vnímám jako osobnost, mám ráda inteligentní humor pana Šmoldase, pořad NA STOJÁKA- pana Tomeše. Musíte mě číst mezi řádky..Přátele se neměří kvantitou, ale kvalitou. Jak to říkala ta babička ve známé pohádce Sůl nad zlato:
Já jsem všudezdejší :)