Můj druhý maraton se přiblížil

V roce 2015 jsem zdolal poprvé ve své kariéře maratonskou trať. Sedmého května se této výzvě postavím podruhé.

"Blížím se k "tužce" dominantě Frankfurtu nad Mohanem, píše rok 2015, je příjemný podzimní den. Já, který ještě v roce 2014 nebyl běžcem se blížím k cíli. Sen mnoha se mi pomalu plní. Už mi schází do kongresové haly jen několik stovek metrů. Nejdelších sto metrů, které jsem do té doby zdolával. Nohy chtějí běžet, ale mozek je zásadně proti, jako by škodolibě našeptával: "Hochu tu poslední stovku nedáš". 
Jsem v cílové rovince, tisíce diváků v hledišti vítají každého borce. Jsem na pokraji sil, ale dokázal jsem to. Stal jsem se maratonským běžcem. Líbám podlahu, odcházím do koridoru pro hosty a emoce neznají hranic. Kdo to nezažil, nepochopí. I to je důvod, proč se po dvou letech vracím k této trati...

Od té chvíle uteklo mnoho vody, stalo se mnoho zásadních věcí v celosvětovém měřítku, v životě České republiky, v životě mé rodiny, ale i v mém osobním. 

Frankfurt se stal mou úspěšnou minulostí. Správně se říká: "Dokud doznívají pocity, závodu, který jste absolvovali, nejste připraveni na další výzvu."
Všechny ty prožitky z Německa se mi vracely poměrně dlouho. Okamžik, kdy jsem se mentálně od frankfurtského maratonu odpojil, mne osvobodil a naznačil, že je čas zdolávat další cíle. 
Neusnul jsem na vavřínech, poctivě trénoval, posouval své výkony, Dávám běhu mnoho a mnohé mi tato sportovní disciplína vrací. Běhám jako absolutně "čistý" sportovec, neuznávám jakékoliv podpůrné prostředky, v tomto ohledu jsem nekompromisní a netolerantní. Když se dočtu, že ten či onen běžec dopoval, neuznávám žádný jeho výkon, byť sahá hluboko do minulosti.

"Běžím pod Chebským hradem, ukrajuji další kilometry z přípravné, zimní fáze. Je lehce pod nulou, jen takový slabý sněhový poprašek pod nohama. Absolutní svoboda, jsem šťastný a vážím si toho, že nemám omezení ze zdravotních důvodů."

"Slyším ptáky, cítím ten jarní vánek, stromy kvetou, příroda se zabarvuje. Už jen měsíc zbývá do startu mého druhého maratonu. Cítím, že forma stoupá, mám i vysněný cílový čas. Už vím, že to není má priorita, ale přeci jen, když dám pod tři hodiny patnáct minut, budu to považovat za zázrak. 
Zásadní bude tentokrát pocit, emoce, atmosféra, Vybral jsem si tentokrát Prahu. Důvodů je celá řada.
Krása místa, možnost pozvat své nejbližší, jedinečná divácká kulisa. Setkání s mnoha běžeckými přáteli. Nekonečně se na sedmého května těším. 

"Už si to opakuji posté, běžím alejí ke Komorní Hůrce, tempo slušné, nohy v pořádku, frekvence super, a dost. Prostě už to nejde vrátit. Co jsi natrénoval to máš, spravedlivě budeš ohodnocen na 20 - 30 - 40 kilometru. Až tam se ukáže jak jsi se fyzicky připravil."

Do startu Pražského maratonu zbývá dvacet dnů, už mám jen dva dílčí úkoly. Chránit si své zdraví, a hlavně připravit se patřičně mentálně. To druhé je v této fázi přípravy absolutně prioritní a zásadní.
Hlava určí směr mého konání po dobu celého maratonu. Už vím co mě čeká, ale nemůžu vědět výsledek. 

Až zvednu v cílové rovince své ruce k nebi, teprve v tu chvíli si budu moci říci, že jsem vítěz, do té doby jsem stále jen na cestě. 
 

Autor: Pavel Maršík | úterý 18.4.2017 9:49 | karma článku: 7,47 | přečteno: 152x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Pavel Maršík

Utahování šroubů neočkovaným pokračuje

Dobrovolně povinné očkování planety Země pokračuje. Kdo v závěru roku 2021 nedostal alespoň jednu dávku vakcíny jako by nebyl.

29.10.2021 v 7:36 | Karma: 32,22 | Přečteno: 834x | Diskuse | Společnost

Pavel Maršík

Najdi si svou pravdu

Jak rozeznat nepravdivé informace od těch pravdivých, jak si udělat vlastní názor na tísíce zpráv, které chrlí denně mediální svět. Jak se z toho nezbláznit a zachovat si odstup. Řada otázek na které není jednoduchá odpověď.

20.10.2021 v 22:52 | Karma: 6,78 | Přečteno: 227x | Diskuse | Společnost

Pavel Maršík

Od Husáka k Zemanovi

Kdo pamatuje Gustáva Husáka musí zírat jak je možné, že v přímé volbě vyhrál jeho klon. Miloš Zeman a jeho okolí se v mnohém s posledním komunistickým prezidentem podobají.

19.10.2021 v 8:17 | Karma: 24,59 | Přečteno: 510x | Diskuse | Občanské aktivity

Pavel Maršík

Smutný konec Prezidenta republiky

Volby skončily. Občané se rozhodli pro změnu politické orientace. Doba hnutí jednoho muže se uzavírá. Na jak dlouho rozhodne nová vládní garnitura, ale i všichni občané ČR, podle toho jak přijmou nepopulární opatření.

15.10.2021 v 9:48 | Karma: 23,41 | Přečteno: 588x | Diskuse | Občanské aktivity

Pavel Maršík

Filipe Pešáne, jako sorry

Podivné MS v ledním hokeji vrcholí, favorité se trápí, outsideři postupují a arény v Lotyšsku zejí prázdnotou. Bizár v Rize pokračuje 3. 6. 2021.

2.6.2021 v 9:53 | Karma: 4,40 | Přečteno: 171x | Diskuse | Sport

Nejčtenější

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou

13. května 2025  17:07

O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...

Požadavky odtržené od reality, zoufají po jednání Ukrajinci. Rusové jsou spokojeni

16. května 2025  6:43,  aktualizováno  16:12

Sledujeme online Jednání delegací Ukrajiny a Ruska v Istanbulu po necelých dvou hodinách skončilo. Bylo to první...

VIDEO: Turecké letadlo škrtlo v Praze ocasem o ranvej. Modleme se, vyzýval pilot

13. května 2025  19:14

Napínavý pokus o přistání si prožili cestující na palubě letu TK1771 společnosti Turkish Airlines z...

Marketér prodělal miliony a splácí je miliardáři Janečkovi. Nebylo to krypto, tvrdí

16. května 2025  9:48,  aktualizováno  20:57

Sedm let bude muset splácet marketingový expert Jakub Horák svůj dluh vůči miliardářovi Karlu...

V italských Alpách zahynul český turista. Zřítil se do rokle

17. května 2025  22:25

V severoitalské provincii Lecco v sobotu zahynul osmačtyřicetiletý muž z České republiky, který se...

Po výbuchu v Kalifornii je jeden mrtvý. Policie nevylučuje teroristický útok

17. května 2025  21:54

Kalifornským městem Palm Springs v sobotu otřásla exploze, která poškodila reprodukční kliniku. Na...

Straku jsme dopadli díky lsti studentky, která ho převezla, líčí kriminalista Doucha

17. května 2025

Premium Případ sériového vraha Jiřího Straky, šestnáctiletého sadisty, otřásl Prahou před spartakiádou...

Režim ji chytil do pasti, kolegové poslali na smrt. Štěpničkovou však nezlomili

17. května 2025

Premium Měla uhrančivé tmavě modré oči, které prý člověku nahlédly přímo do duše. Jiřina Štěpničková byla ...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 143
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 957x
Nejdůležitější v mém životě je moje rodina a svoboda. Motto: Píši svobodně, čtěte svobodně!

Seznam rubrik

Co právě poslouchám

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.