Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tak ať Andrej Babiš ten nouzový stav ukončí, když ho nechce. Je přece premiér!

Když ho jako premiér mohl vyhlásit, může ho jako premiér i ukončit. Na nějakého Hamáčka, šéfa krizového štábu, přece nemusí brát ohled, ne?
Farizejství jako přednost? Pro mnoho lidí bohužel ANO

Jenomže to by náš premiér musel být chlap s „gulami“, a ne farizejský slaboch a zbabělec, který se řídí radami „Máry“ Prchala, mající jediný cíl: Zalíbit se co největšímu počtu lidí a utéct od všeho, co by snížilo jeho popularitu a z čeho by mohl být problém. Zalézt do ústraní a vyčkávat. Nutno objektivně přiznat, že ty rady jsou vskutku vynikající. Pro lidi Babišova typu.

Bylo až úsměvné sledovat, jakým způsobem "Mára" Babiš proplouval celou koronavirovou krizí. Zpočátku, když ještě v podstatě o nic nešlo, protože v zemi bylo pár (+ - 116, slovy STOŠESTNÁCT ) nakažených, se Babiš pasoval do hlavní role celého problému a vyhlásil nouzový stav. Byla to jeho „one man show“, kdy nevynechal jedinou příležitost, jak se zviditelnit. Ukázat, jak je nepostradatelný, a jak bychom bez něho byli bezradní, ne-li mrtví. Nebyla snad jediná tiskovka, které by se nezúčastnil. Vydával bezpočet prohlášení, sice mnohdy nesmyslných, zmatených a protichůdných, ale kdo by to v ohrožení života řešil? Osobně rozvážel neexistující roušky z prázdných skladů. Vítal letadla přivážející z Číny roušky sice skutečné, ale předražené a mnohdy špatně fungující, ale kdo by to v ohrožení života řešil, že? Vždyť počet nakažených stoupal, protože země byla absolutně nepřipravená.

Takže logicky začalo přituhovat a „Mára“ Babiš usoudil, že by bylo záhodno se stáhnout trochu do ústraní, zvláště, když jeho neschopnost a nemohoucnost nechávala stále výrazněji vyniknout předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Ten se v těch chvílích projevil kupodivu jako rozhodný a rozumný vůdce, vedle kterého vypadal Babiš neskutečně trapně. Přesto, nebo právě proto, ho Babiš opět nejmenoval za šéfa krizového štábu a jmenoval Romana Prymulu. Během šéfování tohoto vojáka se podmínky nouzového stavu i za přispění Babišovy vlády neustále zpřísňovaly a lidé začínali brblat.

A teď přišel další mistrný tah „Máry“ Babiše. Konečně se rozhodl postupovat dle zákona a jmenoval Hamáčka šéfem krizového štábu. Bylo totiž třeba srazit mu trochu hřebínek a pošpinit renomé, které získal v počátcích krize i díky Babišově neschopnosti a chaotičnosti. Sám Babiš se s vládou mohl v klidu věnovat vymýšlení stále nových restrikcí, nebo drakonických a mnohdy likvidačních pokut pro neposlušné - 3 000 000 pokuta za porušení karantény, jejíž kritéria byla stanovena tak, že je mohl porušit každý, kdo si vymyslel jenom trochu uvěřitelný důvod, nebo 10 000 pokuty za nenošení roušky, které stát nebyl schopen zajistit. Mezi tím vypouštěl zprávy, že toto by se mohlo otevřít, zákaz tohoto by se mohl zkrátit, toto by se mohlo povolit, prostě posel dobrých zpráv.

Mezitím Hamáček, oslněný svým úspěchem po boku neschopného premiéra, pokračoval v nastoleném kursu, aniž by si všiml, že plní roli „užitečného idiota“.

Mára Prchal a jeho PR team totiž průzkumem na sociálních sítích zjistil, že už toho začínají mít dost i „čaulidi“ a je třeba konat. A tak premiér - farizej - Babiš, který zavedl nouzový stav v době, kdy u nás bylo 116 nakažených, kupodivu prohlásí, že by ho Hamáček měl ukončit. Prohlásí to v době, kdy počet nakažených překročil hranici 7 000. Pokud v tom někdo vidíte něco jiného, než snahu zalíbit se lidem a pomstít Janu Hamáčkovi za to, že ho v době krize zastínil (nedalo to zase tak velkou práci), napište mi to prosím srozumitelně a s rozumnými argumenty do diskuse. Ráda se poučím.

A ještě pár vět na závěr.

Není mi líto Jana Hamáčka, jenž byl vmanipulován do situace, která pro něho nemá kladné řešení. Ať udělá co udělá, farizej Babiš mu to omlátí o hlavu. Ale může si za to sám, když s ním šel do koalice.

Osobně jsem pro zrušení nouzového stavu, ale měl se zrušit dříve a zavést později, a především ne tak přísný. To, že ho Babiš navrhl zrušit, není otázka jeho přesvědčení, ale jeho intrik. Tak mi, prosím, v diskusi nevyčítejte, že ho za to kritizuji.

Autor: Marie Jandová | čtvrtek 23.4.2020 7:10 | karma článku: 40,75 | přečteno: 1447x
  • Další články autora

Marie Jandová

Omluva Kateřině Konečné

Omlouvám se Kateřině Konečné za to, že jsem zde včera o ní napsala, že je to komunistická zrůda, živoucí fosilie komunismu a proruská kolaborantka, která podporuje masového vraha a válečného zločince Putina. Neměla jsem to psát.

19.7.2024 v 8:37 | Karma: 11,87 | Přečteno: 303x | Diskuse | Hyde park

Marie Jandová

Kateřina Konečná - čistokrevná proruská kolaborantka

A rusáci, jak známo, naši republiku zařadili mezi nepřátelské státy, dokonce na druhé místo, hned za USA. Což slušné lidi těší, ale kolaboranti, kteří ten barbarský stát miluji, to nemohou skousnout.

18.7.2024 v 9:30 | Karma: 15,44 | Přečteno: 239x | Diskuse | Společnost

Marie Jandová

Proruský propagandista Zdeněk Zavadil v diskusích na blogu šíří prokremelské lži

Jeho lži jsou srovnatelné s výroky bývalé učitelky Martiny Bednářové, která tvrdila žákům, že "v Kyjevě se nic neděje", za což dostala výpověď ze zaměstnání a dokonce čelí i obžalobě za popírání genocidia.

2.1.2024 v 7:34 | Karma: 43,13 | Přečteno: 3909x | Diskuse | Společnost

Marie Jandová

Polemika s učitelem Nožičkou a jeho příspěvkem pod článkem jeho soudruha Lněničky

Jelikož mám zákaz diskusí, nemohu na nehorázně alibistický a pokrytecký příspěvek blogera Nožičky reagovat jinak, než tímto způsobem. Ale ozvat se musím.

30.7.2023 v 11:09 | Karma: 42,76 | Přečteno: 3366x | Diskuse | Hyde park

Marie Jandová

A co opravdu zrušit pár státních svátků, a to bez ohledu na valorizaci důchodů?

Proč máme nést důsledky šetření jenom my důchodci, kteří jsme neumrzli při dlouhé zimě a absenci ruského plynu, nebo nezemřeli bídně hlady, když jsme si v únoru nemohli uvařit lečo, jak jsme byli celý život zvyklí?

2.4.2023 v 13:36 | Karma: 42,02 | Přečteno: 3848x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Do Vltavy v Praze zřejmě unikla nafta, na místě zasahují hasiči

20. července 2024  11:56,  aktualizováno  12:07

Do Vltavy v centru Prahy zřejmě unikla z kanystru nafta a vytvořila na hladině skvrnu. Na místě...

Pohlaví, věk i orientace. Diskriminací v práci zažila čtvrtina Čechů, říká průzkum

20. července 2024

Diskriminaci na pracovišti se v Česku stále nedaří vymýtit. Nějakou formu nespravedlnosti ze strany...

Okamura: Voliče nám bere spíš Konečná než Turek. Musíme zařadit turbo

20. července 2024

Premium Výsledek SPD v eurovolbách je pro šéfa hnutí Tomia Okamuru zklamáním. „Pro nás je to oranžová na...

V Himálaji našli tělo českého horolezce Sedláčka, zahynul před 12 lety

20. července 2024  10:30,  aktualizováno  11:52

Jedno z těl snesených z hor při nedávném úklidu Himálaje patřilo podle BBC News českému horolezci...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 108
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2810x
Důchodkyně, která má čas napsat občas blog. Nemám vyhraněná témata. Budu psát o tom, co mě právě zaujme. V současnosti mě zajímá především Petr Pavel, Petr Fiala a válečný zločinec Putin.

Seznam rubrik