Je v našem státě někdo, kdo mi to vysvětlí?

Zajímalo by mě, kdo za tímhle stojí a kdo svěřuje děti mladší tří let do ústavů místo do rodin. Dnes už se dá objektivně posoudit, jak přechodná péče funguje. Existují statistiky o dětech, o tom, za jak dlouho se jejich situaci 

podařilo definitivně vyřešit. Žádné batůžkaření, žádné vracení dětí do ústavů. Děti OBJEKTIVNĚ v rodinách prospívají lépe než v ústavní péči. Pěstouni na přechodnou dobu INTENZIVNĚ spolupracují s rodiči dětí, děti za rodiči vozí, v některých případech i do vězení, při přípravě návratu dítěte do rodiny pouští rodiče k sobě domů, nechávají je u sebe přespat …Spolupracují s psychology,chodí s dětmi na terapie, na rehabilitace, píšou jim Knihy života a kupují  jim dokonce i dárky k Vánocům …. ( zbývá jim na ně )

Rodinná péče má podle zákona přednost před ÚSTAVNÍ.

A přesto jsou stále dávány děti do tří let do ÚSTAVU

 V Moravskoslezském kraji je dvacet čtyři  volných přechodných pěstounů, to znamená dvacet čtyři rodin, které jsou přichystány kdykoliv přijmout dítě v ohrožení.

V ZDVOP při Dětském centru Domeček v Ostravě ( dítě lze umístit pouze na půl roku), je osm dětí do TŘÍ let ( byly tam umístěny prokazatelně v době, kdy měl kraj volné přechodné pěstouny) a v jeho klasické pobočce dokonce dvacet dva !!!

Zařízení poptává dárce dárků pro děti, protože jim na ně nestačí příspěvek od státu ( ???)

Např:

Sebastian
Jaroslav
Damián
Erik
Stanislav
Kolomankostky
Zuzana
Šarlotapanenkarezervováno
Boristraktorrezervováno
Valentýnauto
Juliánvysavač
CiaraRezervováno

Jak je možné, že už teď se ví, že dvouměsíční Jaroslav bude v ústavu i na Vánoce?

U kolika rodin těchto dětí probíhá sanace?

Kolik z těchto dětí je zdravotně hendicepovaných a MUSÍ vyrůstat  v ústavu?  

Pár postřehů dobrovolnic, které v tomto zařízení pracovaly….

  • No a - ještě k těm dárkům. Nevím, jak je to v jiných DC, ale zrovna v tomto zařízení jsem dva týdny pobývala na praxi.. Můžu vám říct, že tolik hraček a tak krásných jako tam měli si leckdy nemůžou dovolit ani v normálních rodinách. Stejně tak spousta akcí..... Oblečení to samé - nové se mění za novější...... A co se týče použitých hraček.... tak to raději ani nezkoušejte. Byla jsem svědkem toho, jak se jedna teta pohrdavě vyjádřila směrem k pánovi, který tam přinesl pytel hraček po jeho dětech. Co jim tam chybí, to je opravdu ten individuální přístup ke každému dítěti. Já jsem tedy byla na odd., kde byly děti od dvou do pěti let a byli to takoví malí vojáci....když jsem je chtěla ponosit, tak jsem dostala sprda.... prý je nemám zvykat.
  • …jak mají seznam propracovaný - konkrétní hračky pro konkrétní dítě už od 2 měsíců ... (trochu mě překvapil tablet pro 5ti letého Frantu). Nevím, jak je to u těch starších, ale v oddělení těch mrňousů jsou všechny hračky v krabicích ve společné herně (dítě nikde nemá svou "vlastní" hračku), ta se dá na zem a děti s hračkama většinou hází (pokud nevydávají nějaký zvuk, což v tom provozu dlouho nevydrží), protože nikdo nemá čas jim ukázat, jak si s čím hrát. Hraček tam mají opravdu spousty, nových, značkových a hlavně těch zvukových .. a děti ani "obyčejné" hračky, které nesvítí a nehrají, moc nezajímají, protože neví, co s nimi. 

Před Vánoci se dělají různé sbírky a my si za pár korun kupujeme pocit, že i my pomáháme ... 

Děti víc než nové věci potřebují objetí ..... 

http://marcelatobiasova.blog.idnes.cz/c/467755/proc-to-tem-detem-delame.html

http://marcelatobiasova.blog.idnes.cz/c/478690/stanovime-vam-diagnozu-chcete-li.html

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Marcela Tobiášová | středa 4.11.2015 13:18 | karma článku: 28,95 | přečteno: 2172x
  • Další články autora

Marcela Tobiášová

O pinďourech a pipinkách

4.6.2018 v 10:38 | Karma: 34,71

Marcela Tobiášová

Už jsi máma?

25.4.2018 v 8:19 | Karma: 34,62