Veronika Vágnerová z Ústí nad Labem je iniciátorkou petice proti rouškám na základní škole

Podnikatelka a aktivní sportovkyně Veronika Vágnerová z Ústí nad Labem je iniciátorkou petice proti rouškám na základní škole Velké Březno.

Hlavní důvod této petice paní Vágnerové je ten, že od 10.9.2020 její syn nemůže chodit do školy z důvodu nevolnosti v roušce. Škola situaci neřeší, oficiálně nekomunikuje, posílá na něj policii a separuje ho v ředitelně. V pondělí 8.12.2020 byla vedení školy předána "Výzva k ukončení protiprávního jednání, diskriminace jejího syna a okamžité umožnění plnění povinné školní docházky. Nesouhlas s vynucováním nošení roušky ve škole a výhrada svědomí." Škola nadále odmítá jednat zákonně a nadále chce syna separovat v místnosti určené pro podezřelé z nákazy Covid-19, umožnit další vyslýchání policií bez vědomí a bez přítomnosti obou rodičů. Brání mu v povinné školní docházce, čímž paradoxně vyhrožuje paní Vágnerové s nahlášením na OSPOD. Proto paní Vágnerová využívá zákonného práva na odpor a tímto způsobem znovu vyzývá školu k ukončení protiprávního jednání. Od 8.12. 2020 je každé ráno od 7:30 do 8:00 hodin s petičním stánkem:

PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, cituji :

My, níže podepsaní rodiče dětí ze Základní školy Velké Březno, prostřednictvím této petice vyzýváme vedení základní školy, aby ukončilo protiprávní jednání v souvislosti s nařízením Ministerstva zdravotnictví ohledně onemocnění Covid-19, a to vymáhání povinnosti nosit ochranné prostředky dýchacích cest v prostorách základní školy u dětí a ukončilo diskriminaci a nátlak na děti bez ochranných prostředků dýchacích cest. S celodenním nošením ochranných prostředků dýchacích cest v prostorách základní školy zásadně nesouhlasíme. Dle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu 8 As 34/2020-100 ze dne 19.11.2020 je za takové protiprávní jednání zodpovědná základní škola, i když se řídila nařízením Ministerstva zdravotnictví. Citace z tiskové zprávy Nejvyššího správního soudu: „Pokud dojde k zásahu do práv určité osoby konkrétním jednáním orgánů veřejné moci činěných na základě vydaných mimořádných opatření, lze se bránit žalobami proti těmto konkrétním zásahům. Může se jednat například o přezkum rozhodnutí o udělení pokuty za porušení mimořádných opatření. V případě navrhovatelky by se jednalo o postup školy, která v souladu s mimořádným opatřením neumožnila  osobní přítomnost žáků na vyučování. Nejvyšší správní soud dospěl k závěru, že v případě přezkumu těchto konkrétních zásahů jsou soudy oprávněny posoudit si zákonnost a ústavnost vydaných mimořádných opatření i poté, kdy již tato opatření byla zrušena.“

 

Dnes se připojil k podpoře petice i radní obce Velké Březno. Situace sleduje, chápe ji a byl osobně za ředitele, ten však tuto věc odmítá řešit.

 

 

Paní Veronika Vágnerová je statečnou ženou, a proto jsem s ní přijel natočit níže uvedený rozhovor, ve kterém se vyjádřila k opatřením základních škol v celé České republice. Věří, že se přidá většina rodičů a většina základních škol v celé ČR.

 

 

Autor: Libor Malý | pondělí 14.12.2020 11:00 | karma článku: 7,03 | přečteno: 197x