Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Romana Malčánková

Normální ženská reagující na všední život kolem sebe..
  • Počet článků 14
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 778x

Seznam rubrik

Romana Malčánková

"Nejsme malé děti!"

„Nejsme malé děti“ – pokřik,který mi dnes nahání „husí kůži“ více než před 20 lety!!! Tehdy na tento pokřikjako první reagovali zaměstnanci ČKD –do té doby nejvěrnější dělničtí pracující. Když jim shůry soudruh Štěpán sdělil,že v podstatě pohrdá lidmi ( jejich věkový rozdíl záměrně změnil ), kteřímají názor zcela jiný na tehdy současnou situaci politickou a společenskou –ozval se pískot a soudruh Štěpán měl štěstí, že stál na pódiu, které byloněkolik metrů nad úrovní shromážděných lidí. Absolutně nechápal. (Dnes si žije naprostovýborně!)

1.6.2009 v 7:00 | Karma: 24,29 | Přečteno: 1074x | Diskuse | Společnost

Romana Malčánková

Je jim pět a bojují v ringu. Pohnojili to Němci?

Dva názvy článků z dnešního tisku. Jeden je z deníku Blesk a druhý z deníku Metro. Zdánlivě spolu nesouvisí, ale pouze zdánlivě.

21.4.2008 v 20:08 | Karma: 7,82 | Přečteno: 869x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Díky, pane premiére.

Pane premiére, klobouk dolů!

2.3.2008 v 22:37 | Karma: 25,71 | Přečteno: 1317x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Náš svět - můj svět

Moje první básnička, kterou jsem napsala když mi bylo dvanáct let, tedy v roce 1980. Jmenuje se Můj svět - tenkrát byla soutěž s názvem Můj svět - náš svět.... Nakonec jsem tuto básničku neposlala, ale dnes jsem ji po 27 letech objevila, spolu s dalšími literárními pokusy.

21.11.2007 v 22:30 | Karma: 8,33 | Přečteno: 553x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Chléb nebo poezie?

Vypučela dneska květina, toho si mám všímat, říká dcera moje. Nehledej jen negativa - piš o něčem hezkém – třeba o Moje.

23.10.2007 v 7:00 | Karma: 7,17 | Přečteno: 544x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

„Chcete mě?“ - „Vem si mě!“

Dva zdánlivě rozdílné pořady uváděné v TV. Po zhlédnutí obou se mi ovšem rozdíly mezi nimi trochu smazaly.

24.9.2007 v 20:43 | Karma: 13,56 | Přečteno: 1037x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Rodina

Rodina – základ státu. Komunistické heslo – zprofanované.. RODINA. Normální slovo.. Po revoluci – slovo znovu vítané a notně opomíjené! Ale pořád jen „slovo“!!! Nikdo se nezamýšlí nad obsahem!!! Rodina je opravdu základ všeho, tedy i státu. Pochopí to už někdo???

17.8.2007 v 23:22 | Karma: 10,42 | Přečteno: 534x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Radar, nebo Radara??

16.8.2007 v 22:51 | Karma: 7,65 | Přečteno: 636x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Přečtěte si slovo RADAR pozpátku! Ano – opět RADAR...

A „vo“ tom to je..:-) Na jedné straně politika a její představitelé, kteří obhajují výstavbu amerického radaru na našem území a na straně druhé občané, kterých se tato výstavba bytostně dotýká. Stále je centrem pozornosti slůvko RADAR – zepředu, zezadu STEJNÉ.

16.8.2007 v 22:01 | Karma: 8,42 | Přečteno: 647x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Zpověď všedního dne..

Třináctého - pátek ....NE!!! Třináctého pondělí :-) Zpověď „všedního dne“ - nevšední závěr!!! Tak ta třináctka mě napadla až teď večer při rekapitulaci dne.. Proč? Na nose mám náplast, pod ní čerstvé kapičky krve, vedle mne běží TV s děsně důležitým fotbalovým zápasem..ale začnu od začátku.

13.8.2007 v 22:28 | Karma: 8,38 | Přečteno: 607x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Na Bělehrááád!!! Tedy pardon – na Sněžku!!!!!

Tak nám otevřeli poštovnu na Sněžce!!! Uf, konečně! Ona sice není ještě hotova, ale když už je jednou prezident v Krkonoších, tak tu pásku prostě přestříhnem!

11.8.2007 v 8:17 | Karma: 11,18 | Přečteno: 633x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Slečně s černým psem ! tel: 603....

Tak tohle jsem si přečetla na vchodových dveřích našeho domu o dvanácti partajích v centru Prahy. Nešlo to přehlédnout, tato výzva byla přilepena v pěti výtiscích

10.8.2007 v 23:06 | Karma: 12,51 | Přečteno: 726x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Pes Prahy 1

Víte kolik rohů má váš dům?.. Jasně!!! Čtyři - vypálí většina z vás, ale ne tak my, pejsci!!! Ano,jsem pes Prahy 1!

6.8.2007 v 23:48 | Karma: 8,42 | Přečteno: 648x | Diskuse | Ostatní

Romana Malčánková

Kočka nebo pes?

Kočka nebo pes – komunismus nebo demokracie – tož to napadlo mě dnes když ten můj blog zatím „hnije“.

2.8.2007 v 20:00 | Karma: 9,03 | Přečteno: 1070x | Diskuse | Ostatní
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.