Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PD

V podstate souhlasi. Vadi mi, kdyz si nekdo jen tak kopne, jen z osobnich animozit, bez udani duvodu. Takze takovehle kopani v diskuzi bych odsoudil, kdyste ovsem totez nedelal a neudelal i v tomto clanku. Ten Kalousek vam dobre pije krev, co?

1 0
možnosti
Foto

S panem Kalouskem mám jednu (výrazně negativní) osobní zkušenost a dávám ji často v různých diskusích k dobru a  obvykle na ní snadno dokazuji, že pan Kalousek je ve skutečnosti protřelý podvodník a intrikán, který kašle na zájmy a dobro České republiky a jeho jediný reálný zájem je vlastní prospěch a prospěch "struktur" s Kalouskem spojených. Takže můj pohled na pana Kalouska bude vždy silně subjektivní, což ale nevylučuje, že je to i pohled objektivní...Je to na delší vyprávění a nejsem si (zatím) jistý, jestli je to vhodný námět na blog...

1 0
možnosti
ZB

Vážený pane autore,

obávám se, že článek je nesmírně populistický. Bohatí totiž opravdu hypotéku nepotřebují, mají obvykle dostateční cashflow. Hypoteční úvěr umožňuje dosáhnout na vlastnictví nemovitosti i poměrně mladým lidem ( někteří takoví pracují se mnou ve firmě) a na konci snažení vlastnit nemovitost, kterou lze považovat za dlouhodobou investici. Bez barličky hypotečního úvěru by prodeje nemovitostí šlo rozběhnout o hodně hůř. Na rozdíl od těch, co platí nájem, plátci hypoték budou jednou svou nemovitost vlastnit a můžou ji třeba po odchodě dětí prodat a získanou částku investovat pro období svého důchodu etc. Takže to berte tak, že stát svou podporou vychovává lidi k tomu, aby se na stáří zabezpečili a nebili plně závislí na milodarech od státu.

U stavebního spoření vznikla státní podpora ještě před uvedením hypoték na český trh a dlouho to byly jediné půjčky, které šlo smrtelníkovi získat s výhodným úročením. Tím, že šlo o půjčky vázané na nákup nemovitosti nebo rekonstrukci, tak vlastne dlouho plnili funkci hypotečního úvěru.

Jinak stát napomáhá podporou např i životních kapitálových pojištění ( odpočet z daňového základu) , nebo podporou důchodového pojištění. To vše by mělo sloužit k tomu, abychom naše finanční myšlení transformovali co nejvíce na nezávislost od státních podpor.

A také nezapomínejte, že podpora lidí s hypotékou se vrací také ve zdanění zisku stavebních firem, důležitého odvětví v těžké krizi. A nejen ve zdanění, ale také v zaměstnanosti v tomto odvětví.

3 0
možnosti
Foto

Můj článek nebyl v žádném případě namířen proti hypotékám, a všechny Vámi uvedené pozitivní dopady využívání hypoték při řešení bytové otázky, rovněž považuji za relavantní, ale pouze jsem prezentoval svůj názor, že (realtivně) chudý a stále více zadlužený stát by měl přehodnotit priority u poskytování daňových úlev a podpoře některých finančních produktů.

0 1
možnosti
KB

K59a97r79e94l 78B78o53k

15. 2. 2014 21:20

Vážený pane, jsem důchodce a přesto si dovoluji tvrdit, že životní úroveň obyvatel této země se od roku 1990 výrazně zlepšila. Vy zřejmě žijete v jiné zemi než já.

Pokud tvrdíte 1. že daňový odpočet úroků z hypotečních úvěrů a za 2. že Stavební spoření jsou sociální dávky, tak se nedivím, že Vás ze zaměstnání v České spořitelně propustili.

5 0
možnosti
Foto

Vážený pane Boku, já rovněž tvrdím, že životní úroveň se od roku 1990 nejen výrazně zlepšila, ale dokonce je díky svobodě cestovat, studovat, žít kdekoliv na světě, nebýt omezen cenzurou,atd. v nesrovantelně vyšší kvalitě. Nevím, z čeho usuzujete, že zřejmě žiji v jiné zeme než vy. Pokud byste četl můj článek pozorně, tak byste se dočetl, že nepíši o sociálních dávkách, ale sociální podpoře (v úvozovkách). Pro přesnost uvádím, že z ČS jsem odešel z vlastního rozhodnutí...

0 0
možnosti
PV

P53e16t50r 42V33l92c35e81k

15. 2. 2014 17:46

..ještě odpočet daní z životních pojistek, penzijního spoření, státních podpor na penzijním spoření.....:-P  a jak byste pro stát pane autore zachránil ty miliardy,o které čeští nejbohatší občané připravují republiku stěhováním do tzv, daňových rájů?  :-P

0 0
možnosti
PN

P84a38v89e76l 77N47o72v20á32k

15. 2. 2014 16:11

Idealni system by byl ten nejjednodussi a nejlevnejsi, tedy bez jakychkoliv vyhod a ulev pro kohokoliv a s jedinou dani a to dani ze spotreby. Jakmile zacnete s ulevami, tak fajn, ale tvrdit o nich, ze podporuji bohate...jako jak?

3 0
možnosti
Foto

Když dojdou věcné argumenty, tak se alespoň pokusíme dohonestovat autora (z historie známý oblíbený vzorec chování těch nejhorších demagogů a často i primitivů). Tak po bok pana Jana Wagnera se  zařadil další...pan Ladislav Hadrava...

1 0
možnosti
LH

a co mám napsat ? ten článek je populismus nejvyššího ražení,

zvlášť to píchnutí do zahraničního kapitálu v bankovním systému je od Vás zvláště pikantní. boháči, poslanci a do nich

proč tam nedáte důchodové připojištění? bohatý si platěj a od státu si dostávaj peníze za nic.

Ať si každý najde na googlu jak to dopadlo tam, kde jste působil.

Asistent na Vš před listopadem, hmmm, hmmm.

Vlastně jste mi fuk, jen mě popudilo že mě stát nějak podporuje, ono méně brát je něco jiného než dávat.

1 0
možnosti
Foto

Příští blog bude asi mít název "Čekání na (Jana) Wagnera"...:-( Pomlouvat a urážet je (pro někoho) snadné, teď by se k tomu, co pan Jan Wagner napsal měl statečně přihlásit...

0 0
možnosti
Foto

Abych nenutil číst celý článek, tak jenom pasáž k ČS:

"Pavel Makovec odešel z České spořitelny po roce 1998, kdy došlo ke změně politické garnitury a nástupu sociální demokracie do vlády. Pozice v představenstvu České spořitelny se podle něj obsazovaly podle politických vazeb a střet s novým nadřízeným vypadal následovně: „Začal dělat nestandardní a pro ČS ztrátové operace a já mu je odmítal podepisovat. Když jsem opakovaně odmítl podepsat jeden nevýhodný kontrakt, během mé dovolené ho místo mě podepsal můj zástupce. Pak jsem byl bez udání důvodu odvolán a onen zástupce obsadil moje křeslo.“

Z té doby podle Makovce pocházejí i „fámy o ztrátách České spořitelny z investic do ruských dluhopisů“. „Česká spořitelna se v té době angažovala v Rusku, v řádu jednotek miliard. Investice do dluhopisů, které realizovala moje divize, byla v objemu zhruba dvě miliardy, další investice tvořily mezibankovní a korporátní úvěry. Ty naše dvě miliardy dělaly ruské státní dluhopisy, které spořitelně vydělávaly několik let nadprůměrné výnosy a ve finále jí vynesly kolem 600 milionů. Ostatní investice v Rusku ale byly ztrátové a tehdejší vedení spořitelny se snažilo vyvolat dojem, že jejím jediným problémem jsou investice do ruských dluhopisů - a ten vyřešilo odvolání ředitele divize Makovce. Skutečným problémem ČS však bylo její úvěrové portfolio, které musel za peníze daňových poplatníků sanovat stát. V květnu 1999 jsem odešel.“

0 0
možnosti
JD

jj, a ještě penzijní připojištění

0 0
možnosti
  • Počet článků 203
  • Celková karma 15,73
  • Průměrná čtenost 2178x
Od roku 1990 působím aktivně na českém kapitálovém trhu a mám poměrně jasný a vyhraněný názor na to co se děje v reálné ekonomice. Novodobě jsem i starobním důchodcem a současně studentem doktorandského studia. Děkuji za připomínky, případně i nesouhlasné názory, podložené argumenty a fakty.

 

Seznam rubrik