Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

No, je škoda i těch našich statečných vojáků a peněz z našeho tehdy poměrně bohatého království. Protože naše království dávalo 60% z celé monarchie na tyto války. A jedině naši vojáci - Češi, Němci, Židé... uměli bojovat.

K nelibosti mnohých obdivovatelů monarchie opět napíšu - Češi zastavili Turky a dali říši průmysl. Rakousko a Slovinsko krásné hory. Uherská část monarchie guláš, čabajku, ovčí sýr a státní terorismus. To není mnoho....

A vojáci ? - Albrecht z Valdštejna a Radecký, Češi. Evžen Savojský - Francouz. Generál Laudon - z Kuronska, tedy Lotyšsko. Vidlák Maďar Benedek - ostuda u Králového Hradce - na úrovni bažanta v přijímači ČSLA. Rakušák Conrad - masový vrah zodpovědný za Velkou válku. Habsburkové nám musí líbat nohy za to, že monarchie vydržela do roku 1918. Ostatní byli v této monarchii jen na škodu. Ani Slovensko - zaostávající nějakých 200 let, jsme v roce 1918 neměli brát do party.

Dali nám Tisa, Husáka, Bilaka..... Jen neustálé zrady.

0 0
možnosti
JS

Ano , národ , který nezná své dějiny nebo se z nich nepoučil je odsouzen si je prožít znovu. Jak příznačné

0 0
možnosti
JR

J97a86n 97R13á81ž

5. 3. 2020 20:29

Zřejmě neberete v úvahu, že Turecko je naším spojencem v NATO, jehož prvořadým cílem je podporovat mírové a přátelské vztahy mezi jeho členy

"NATO je praktickým vyjádřením účinného kolektivního úsilí jeho členů při sledování společných zájmů založených na hodnotách demokracie, lidských práv a právního státu". (http://www.mocr.army.cz).

0 1
možnosti
JK

J28a27n 58K23o10z95á60k

5. 3. 2020 23:53

Můžete mi vysvětlit, co z toho Turecko dodržuje? Řecko je také členem NATO a přesto mu okupuje půlku ostrova, dnes posiluje svoje policejní síly, aby mu násilím nacpali muslimské nájezdníky které Řecko, jako hraniční stát EU, odmítá pouštět do Evropy. To už asi nemáte vůbec žádnou představu, co je demokracie a co je náboženský fanatismus.

4 0
možnosti
  • Počet článků 13
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1326x
Vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Absolvoval doktorské studium na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, obor mezinárodní ekonomické vztahy. Dále absolvoval doktorské studium na Institutu politických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor politologie. V roce 2019 byl prezidentem republiky jmenován profesorem v oboru ekonomie. V současnosti působí jako vědecký výzkumník na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické v Praze a též na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Je autorem řady vědeckých článků a knižních publikací. Velkou pozornost vyvolala zejména jeho kritická analýza vztahu mezi islámem a demokracií. Je členem vědecké rady Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. K jeho zálibám patří sport, historie a studium jazyků.

Je zakladatelem iniciativy na záchranu půdy v České republice.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1087195&typ=PLATNY

http://wp.czu.cz/cs/index.php/?r=1071&mp=person.info&idClovek=6677

https://scholar.google.cz/citations?user=LqsgQ8gAAAAJ&hl=cs

https://insis.vse.cz/lide/clovek.pl?id=56981

www.maitah.com

Seznam rubrik