Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

J33a60n 76R93á54ž

21. 3. 2020 18:10

Četl jsem dobrý příměr: Evropa je jako vlak řítící se hořící krajinou. Vagon s bruselskými "vůdci" EU měl být zařazen do čela, ovšem oni sami si ho připnuli až jako poslední. Takže je jen otázkou času, kdy ho jako zbytečný a zatěžující osazenstvo ostatních vagonů odpojí.

PS. Nevím jestli to není Fake News, ale můj přítel žijící v Rakousku mi poslal zprávu, že prý na některých hraničních přechodech s Itálií a Německem místní přelepují znak EU starým rakouským znakem.

5 1
možnosti
PP

P57a25v97e70l 33P95o63n87e69c

21. 3. 2020 16:40

Ursula von der Leyen vystudovala medicínu v Hannoveru. Pokud nerozumí virovým infekcím, nabízí se otázka, čemu vlastně rozumí?

4 0
možnosti
Foto

EU to nemá lehké. Když vydá nějaké doporučení, tak se hned ozvou hlasy, že nám diktuje, a když jde o záležitost, která má být plně v naší kompetenci, tak se mrmlá, že nic nedělá.

Kromě toho nezapomínejte na to že EU jsme i MY. A ne nějaký úřad v Bruselu.

4 6
možnosti
MB

Jj..za normální situace se rádo mluví do všeho a arogantně se argumentuje "nadřazeností a předností unijního práva ve vztahu k vnitrostátnímu právu členských států" ..

Ale když přijde problém, Brusel nemá žádný názor ani schopnost něco koordinovat, jen alibisticky krčí rameny s tím, že nemá kompetence ..

Ale jako vždy nezapomene slíbit vyčlenit (resp. přerozdělit) nějaké peníze..:-P

4 1
možnosti
JL

Pane Maitahu. Uvadite prohlaseni pani Ursuly von der Leyenove: ""Myslím si, že my všichni, kdo nejsme experti, jsme na začátku koronavirus podcenili," pry řekla.

Jako vedouci teto komise, je zodpovedna za vysledky teto komise. Jeji vyrok vsak neni takovy, jaky jeji postaveni vyzaduje. Jsem zvedav, zda po cele afere s coronavirem tato "lady" poda demisi a odejde s politickeho sveta jako neschopna!!!

Nejsem vsak tak naivni, ze se to uskutecni. Omluva se vzdy najde. Specialne, kdyz zastupci clenskych statu budou mlcet. A urcite ten posledni bude pochazet z CR!!!

3 0
možnosti
AT

Ač nejsem eurohujer, v tomto případě vás musím poopravit. Zdravotnictví zůstalo plně v kompetenci členských států, unie nemá téměř žádné prostředky a nástroje, jak v této oblasti zasahovat. Možná naštěstí, mysleme si každý co chceme ale tohle zrovna není případ, kdy EU kritizovat.

3 1
možnosti
PP

P17a40v12e15l 32P10o13n25e84c

21. 3. 2020 16:45

Evropská komise je kompetentní vydávat doporučení, stanoviska a předkládat návrhy. Pokud však v době jakékoli krize dokáže řešit povinné kvóty a klima, něco je špatně. Ve vedení EU nepotřebujeme byrokraty, ale osobnosti s přímou odpovědností k voličům, tohle však současný systém neumožňuje, bohužel.

3 0
možnosti
MB

No včera jsem poslouchal Alexandra Vondru po videokonferenci. Jen kýval hlavou a řekl že museli spadnout z višně, protože hlavně chtěli řešit Greendeal. A on není žádný euroskeptik, tak asi tak.

6 0
možnosti
Foto

A jak si to představujete? V Bruselu mají mít sklad roušek nebo lékařů? Každá země si řeší problémy přes své instituce operativně sama a tak to má být. Po karanténě přijde další krize - ekonomická. Ted může teprve EU ze svých finančních fondů pomoci a bude to velmi potřebné...zatím máme slíbeny 4 miliardy. Po těch budete také plivat...?

2 6
možnosti
LT

L98u69d36ě91k 10T21o67n64d48r

21. 3. 2020 14:14

Dotace budou. Rozhazování peněz po náručích bude centrální banka dělat také (nic jiného neumí). Evropa se bude topit v rozdávaných penězích - tzv. "kvantitativně uvolňovaných penězích".

Takže plivat nebudeme. Ale chválit opravdu nebude za co.

3 0
možnosti
  • Počet článků 13
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1326x
Vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Absolvoval doktorské studium na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, obor mezinárodní ekonomické vztahy. Dále absolvoval doktorské studium na Institutu politických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor politologie. V roce 2019 byl prezidentem republiky jmenován profesorem v oboru ekonomie. V současnosti působí jako vědecký výzkumník na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické v Praze a též na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Je autorem řady vědeckých článků a knižních publikací. Velkou pozornost vyvolala zejména jeho kritická analýza vztahu mezi islámem a demokracií. Je členem vědecké rady Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. K jeho zálibám patří sport, historie a studium jazyků.

Je zakladatelem iniciativy na záchranu půdy v České republice.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1087195&typ=PLATNY

http://wp.czu.cz/cs/index.php/?r=1071&mp=person.info&idClovek=6677

https://scholar.google.cz/citations?user=LqsgQ8gAAAAJ&hl=cs

https://insis.vse.cz/lide/clovek.pl?id=56981

www.maitah.com

Seznam rubrik