Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

J33a54n 53N97o84v37á28k

18. 7. 2013 7:57

"Pomůže ale aspoň některým Romům postavit se na vlastní nohy a vymanit se ze závislosti na státu"

Rozhodně nemám pocit, že by o to stáli...

1 0
možnosti
DT

Tak ono nikomu se pracovat nechce, ale kdyz budou muset...

1 0
možnosti
JD

J33a92n 65D64v80o65ř81á58k

17. 7. 2013 23:57

Tak tak.. Zdar Tome :-)

0 0
možnosti
RK

Bývaly doby kdy Romové nedostávali vůbec nic. Kočovali a kradli. Pokud by se těm kteří práci nemají sebrali dávky, dělali by to, co dělali po staletí. Kočovali by a kradli:-)

0 0
možnosti
PC

Menší škoda, než jim dávat dávky...Rv

3 0
možnosti
Foto

R60o10m67a11n 96K43o31z32e66l

17. 7. 2013 18:53

Jsou lidé co neberou ani korunu dávak a přesto práci nemůžou najít,takže by to asi zas tolik nepomohlo. A co třeba oprášit návrh bývalého vašeho kolegy Tlustého na rovnou sociální dávku pro všechny?

1 0
možnosti
Foto

zrůdnost...to je právo parazitovat na těch, co makají...náklady života jsou relativně vysoké a i nemalá část poctivě pracujících bude i přes relativně slušnou úroveň české ekonomiky pociťovat vždy určité sociální nepohodlí a někdy i nouzi...i přes relativní bohatství ČR..ti, co nepracují na tom prostě nemohou a nesmí být lépe...byť by mě to sebevíc lidsky mrzelo...takový systém by byl zrůdný.

3 0
možnosti
Foto

Když stát omezí výplatu sociálních dávek, tak se stane jen jedno - v ulicích vystřídají bílé ,,extrémisty" (rozumějte naštvané lidi napříč věkovým i sociálním spektrem) romští ,,aktivisté". Pak to teprve bude legrace...

0 0
možnosti
JP

Vláďo, víš co nejhorší?. Ustupovat zlu!!!!

1 0
možnosti
MK

Máte tam drobnou chybu. I kdyby se zrušila minimální mzda, tak výkop kubíku zeminy strojem bude levnější, než kdyby ten kubík zeminy byl vykopán ručně. Minibagr stojí na hodinu 440 korunu a za hodinu vybagruje 3 kubíky zeminy v hornině 3. Ty samé tři kubíky vykope člověk 10,5 hodiny. I kdyby ten člověk měl 50 korun na hodinu, tak bude pořád dražší než stroj.

4 0
možnosti
JP

Ale to musí hodně makat a mít dobrou zeminu :)

0 0
možnosti
MZ

M52a26r86e97k 16Z98a18c31h

17. 7. 2013 12:57

Pane Víte, přestaňte se vztekat a zkuste naslouchat. :-) Plošné zrušení je potřeba, což ale nevylučuje, že je potřeba současně řešit konkrétní životní situace typu invalidita apod. To p. Mach nikde nepopírá. Pokud rozdáváte plošně, tak se nemůžete divit, kolik "vyčůránků" toho zneužívá.

A navýšení minimální mzdy má minimální dopad na výši odměňování zaměstnanců, jelikož ji bere mizivé procento zaměstnanců a typicky třeba v pohostinství je to jen přiznaná výše mzdy a zbytek příjmu jde "na černo". 

Skutečný zásadní dopad má minimální mzda na živnostníky, kde určuje minimální výši sociálního a zdravotního pojištění. Takže její zvýšení nepomůže zaměstnancům k lepší výplatě, ale zvýší živnostníkům náklady. 

Tzn. celé se to míjí účinkem, pokud nejde jen o zastírací manévr, jak přilepšit zdravotním pojišťovnám a státu ...

4 0
možnosti
JV

Píšete hlouposti. To by se podle vás každý, např. invalida, matka samoživitelka, důchodce, pokud by se dostali do hmotné nouze, museli přestěhovat kamsi do vyhrazené lokality. A důchody byste taky chtěl dávat v naturáliích? Máte to rozbité.

3 4
možnosti
Foto

Vy to máte rozbité. Nějaký divný vir způsobuje, že zakládáte nová a nová nesmyslná vlákna plná spekulací o tom, co autor nenapsal.

6 1
možnosti
JV

A za kolik byste, pane Machu, takovou práci dělal? Stačila by vám nádenní práce na zapalcení nájmu, inkasa a běžný život, když to tady tak doporučujete? Mně spíš připadá, že jste se zasekl někde v 19. století.

3 5
možnosti
JV

Příspěvek na bydlení pobírají jen Romové?

Když zrušíte minimální mzdu, tak budou lidé lépe placení?

To, co píšete, je normální hecování proti všem nízkopříjmovým a děláte nemakačenka i z těžce zdravotně postižených.

5 5
možnosti
Foto

...asi jsem četl jiný článek, než Vy.

5 4
možnosti
  • Počet článků 158
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7697x
Petr Mach. Ekonom a politik. Vysokoškolský učitel. Lídr kandidátky koalice SPD a Trikolory pro volby do Evropského parlamentu.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky