Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Z uniklé pošty: Jak si ruská propaganda platila českého zkrachovalce adorujícího Stalina

Před nedávnem web informnapalm.org publikuje rozsáhlá data z uniklé komunikace Alexandra Usovského. Ten podle tohoto webu organizuje a finančně podporuje aktivity proruských extremistických subjektů v zemích EU včetně ČR.

Součástí dat je i uniklá komunikace z facebookového účtu Usovského. V dokumentu o 1759 stránkách se tak objevuje jméno Čecha Ladislava Kašuky, který měl od Usovského získávat finanční a ideovou podporu.

Ladislav Kašuka

Ladislav Kašuka je svou profesí dispečerem ostrahy v obchodním centru v Praze. Jedná se o bývalého člena KSČM, který je vášnivým blogerem na proruských dezinformačních webech. Ve své tvorbě obdivuje Stalina, Gottwalda, Putina atp. a naopak dští síru na jím nenáviděné protichůdné směry. Kašuka uvádí, že za hladomor v SSSR v 30. letech může západ, volá po popravách a la stalinské čistky a dále např. tvrdí: "Je vlastně úplně jedno, kdo omylem sestřelil Boeing MH 17, viníkem tragédie je Ukrajina!" Díky údernosti svých článků se tento dispečer ostrahy stává hvězdou ruských mainstreamových médií. V nich je prezentován jako expert a známý český novinář. Více o tomto dvojím životě a ukázky konkrétních výstupů viz Dvojí život: V ČR dispečer ostrahy, v Rusku známý český novinář.

Kašuka je rovněž aktivní jako zakladatel a správce různých proruských stránek a skupin na Facebooku. V roce 2014 prodělává osobní bankrot díky pohledávkám v celkové výši přesahující 780 000 Kč (viz insolvenční rejstřík). Mezi nimi nalezneme nesplacené účty za telefon, půjčky Home Credit atd. Nicméně za tento stav, kdy Kašuka neplatí např. za telefon, či si bere nesmyslný úvěr, nemůže, jak už to u podobných existencí bývá, on sám, ale vinen je někdo jiný, v tomto případě kapitalismus. Dotyčný tak zakládá facebookovou stránku Ladislav Kašuka - STOP zločinům kapitalismu.

Stop zločinům kapitalismu

Alexander Usovski

Usovski je původem z Běloruska. Jedná se o osobu, která je blízká ruským elitám (např. Konstantin Malofeev - podporovatel Igora Girkana alias Strelkova) včetně vysokých politiků. Týdeník trend.sk píše, že Usovski se aktivně zapojuje do ultrapravicových extremistických akcí v Polsku a v dalších zemích Evropy. Na Slovensku např. zakládá občanské sdružení Východoevropská kulturní iniciativa.

Alexander usovski

Usovski sám sebe prezentuje jako historika, spisovatele, publicistu a vojáka. V korespondenci tvrdí, že získal 100 000 eur na vybudování sítě kontaktů v Polsku, na Slovensku a v Česku. Usovski je rovněž aktivní na sociálních sítích v různých prorusky orientovaných skupinách včetně českých.

Věrohodnost dokumentu

Jelikož se dokument objevuje na informanapalm.org, který je webem ukrajinských aktivistů, je na místě ověřování publikovaných dat resp. jejich důvěryhodnosti. V dokumentu jsou linkovány oba profily zmíněných "hrdinů" a oba si vzájemně vyměňují značné množství odkazů. Pokud by šlo o falzifikát, falzifikátor by musel dokonale znát Kašukův "publikační plán", což je v daném rozsahu více než nemožné. Většina příspěvků v dokumentaci odkazovaných na konkrétní obsah Kašukova profilu byla smazána. Nejspíše pro zakrytí stop. Nicméně můžeme sledovat, že Ladislav Kašuka zapomíná odstranit to podstatné, a to je přátelství s Usovským, kdy skrze tyto dva profily byla komunikace realizována.

Internacionální družba

Z dokumentace rovněž vyplývá, že Kašuka Usovskému zasílal řadu svých článků, které Usovski publikoval na svém webu bohemia-moravia.ru (již nefunkční). I přes nefunkčnost tohoto webu resp. nedostupnost obsahu nemusíme zoufat, pokud se podíváme do "přátel Ruska" Jiřího Vyvadila (o nich více viz Pohled do FB skupiny Jiřího Vyvadila Přátelé Ruska v ČR a její rozbor), kde nalezneme následující příspěvky vztahující se k Usovskému, Kašukovi a bohemia-moravia.ru. Usovski na zmíněném webu publikuje Kašukovy texty, na kterých se v uniklé komunikaci domlouvali. Konkrétně tyto dva případy viz strana 786 a 1614.

Usvoski - Kašuka

Své aktivity a pravost korespondence Usovski sám potvrzuje i na svém profilu na ruské sociální síti livejournal.com. Kašuka v korespondenci dále uvádí řadu osobních údajů, které jen těžko může znát třetí osoba.

Uniklou korespondenci tak můžeme díky výše uvedenému hodnotit jako věrohodnou.

Obsah korespondence

První zachycená zpráva mezi těmito dvěma aktéry pochází z 22.4.2014 (tedy z období po anexi Krymu a těsně před počátkem války na východě Ukrajiny). Objevuje se na straně 746 a komunikace pokračuje až do strany 795, kdy je v dokumentu poslední zachycená zpráva z 28.1.2017. To ale neznamená, že tím reálná korespondence končí. Jen další komunikace není v rámci dokumentu publikována.

Celkově se tak jedná o 50 stran korespondence mezi Kašukou a Usovským. Z nich jsem se pokusil udělat výtah nejzajímavějších "momentů", ale vzhledem k opravdovým "perlám" i výtah byl rozsahem na 16 stran. Níže tak předkládám "výtah z výtahu".

Usovski (dále jako "U") komunikuje rusky, Kašuka (dále jako "K") česky. Slova Usovského jsou překladem z ruštiny, citace Kašuky jsou uvedeny po opravě jeho pravopisných chyb a překlepů.

Potřebujete pomoc?

17.8.2014

U: Ladislave, dobrý den! Potřebujete pomoc?

K: Dobrý den, Alexandře. Jakákoliv pomoc v rozšíření pravdy o přátelství mezi našimi národy je vítána.

U: Potřebujete peníze na vlajky, bannery, letáky a další propagační materiály? Chci vám pomoci uspořádat vaše shromáždění proti válce ukrajinských oligarchů s ukrajinským lidem. Nejsem bohatý, ale trochu peněz mám.

...

U: Já jednoduše vím, jak je to složité organizovat mítink a chci vám nabídnout svoji pomoc bez jakýchkoliv závazků. Ne mnoho, může to být 5 - 6 tisíc korun na zhotovení vlajek a další agitaci.

...

K: V tom případě děkujeme my všichni, kdo se snažíme lidem otevřít oči, co za fašistická zvěrstva podporuje EU a USA a bohužel i naše vláda na Ukrajině! Číslo účtu 1142095***/3030

18.8.2014

U: Poslal jsem trochu více, aby byla rezerva. Dali jste o akci vědět ruským a běloruským médiím?

K: Posílal jsem to pouze HLASU RUSKA a českým médiím. Paráda, vyzvednu je ve čtvrtek, myslím, že kromě nákupu vlajek nechám udělat také nějaká trika s potiskem. Ještě to promyslím.

U: Jestli ještě uděláte vlajky Doněcké a Luhanské lidové republiky a Novoruska, tak to bude úplně super.

21.8.2014

U: Zkusíme v Moskvě zavolat do televize. Může se stát, že na vaší akci budou štáby z ruské televize.

K: To je dobře, aspoň to uvidí víc lidí, že Češi a Slováci nemají na Rusko a Ukrajinu stejný pohled a názor jako EU nebo USA a naše prodejná vláda! Právě se chystám do Prahy vyzvednout ty peníze od vás a nakoupit vlajky atd.

U: Bylo by dobré koupit několik ukrajinských vlajek a zalít je červenou barvou jako krví.

22.8.2014

U: Jestli budete i dále bojovat proti kyjevské chuntě, já vám rád pomohu i finančně.

K: Budeme proti fašismu bojovat až do úplné jeho porážky. Kyjevský hnědý mor nesmí zachvátit zbytek Ukrajiny a Evropy!

Usovski dále slibuje, že má pro Kašuku 1500 euro a že se na něj Kašuka může spolehnout.

K: Musíme lidem otevřít oči a přimět je proti tomu bojovat, naučit je nahlas vyjadřovat svůj nesouhlas. Věřím, že se blíží doba, kdy lidé konečně ztratí se všemi těmi zloději, vrahy, mafiány, podvodníky, bankéři, oligarchy atd. trpělivost a ztrestají jejich zpupnost a pýchu. Stalin to, co se dnes děje všechno předpovídal.

U: Stalin byl moudrý vůdce.

K: To bezpochyby byl. Škoda, že zemřel - byl zavražděn tak brzy. Kdyby žil déle a po něm přišel někdo stejných kvalit, svět by dnes vypadal úplně jinak.

24.8.2014

U: Dobře, dám tisíc euro. Ale za podmínky, že uděláš ještě jeden mítink v Praze s vlajkami Novoruska, Doněcké a Luhanské lidové republiky, s ukrajinskou vlajkou v krvi, se svatojiřskými stuhami, kde bude 50-60 účastníků. Můžeš?

Dárek pro Porošenka

25.8.2014

U: Bude potřeba udělat 1. září akci "dárek pro Porošenka". Tj. na kameru zaznamenat, jak několik lidí přinesou dětské oblečení zašpiněné krví (krev musí být pravá - kravská, králičí, to není důležité) a ty věci složit do balíku a poslat je poštou do Kyjeva prezidentovi Porošenkovi. Když budete skládat věci, je potřeba, aby nějaká žena přečetla dopis ukrajinskému prezidentovi o tom, jak kvůli němu na Donbase umírají děti a že jemu tak jako dárek posílají oblečení jím zabitých dětí, které už nikdy nepůjdou do školy. Můžeš to udělat?

Kašuka se obává, zda-li to již není trochu moc. Usovski se ho snaží motivovat. Kašuka tak tvoří online petici a říká, že ji vytištěnou přiloží do balíku. Usovski ho pochválí a připomene mu, že bude třeba udělat emotivní vystoupení nějaké ženy na kameru s tím, že jde o oblečení "režimem chunty zabitých dětí" a že smysl je v emotivním prohlášení.

26.8.2014

U: Plánuji být 10. září v Praze.

K: Od 9. do 12. září jsem v práci. Jedině se sejít na chvilku tady, kde pracuji a dát si tu kávu. Dělám dispečera v obchodním centru Let****.

Kašuka jako dispečer a "hlas lidu" v Máte slovo

U: Ještě jednou se zajímám. Potřebujete peníze na akci 1. září? Je potřeba najmout sál, koupit dětské věci, umazat je krví a odeslat zásilku do Kyjeva. Jsem připraven na to poslat 300 - 400 eur.

...

K: Já vím. Škoda, že jsem prožil v socialismu jen 18 let a zbytek života v téhle špíně. Boj pokračuje!

30.8.2014

U: Je možnost poprosit RTR (ruská televizní stanice, pozn. autora), aby poslala štáb na vaši akci 1. září. Je to potřeba?

Obecně je vzájemná přitažlivost několika českých proruských aktivistů s ruskými médii více než pozoruhodná. Např. se kdesi objevuje hlouček několika málo lidí včetně transparentů v ruštině a na místě se vyskytují štáby ruských médií, které akci zabírají a aktéry zpovídají. Ruští diváci se tak od těchto notorických řečníků, kteří jsou prezentováni jako řadoví občané, dozví sdělení typu, jak v ČR národ podporuje Putina a pouze vláda a média jsou proamerickými loutkami. Konkrétní příklad viz článek o "vyvadilovcích" a další pravidelný řečník např. zde.

Kašuka následně uvádí, že balíček pošle pouze sám a udělá fotky, které pak Usovski může předat ruským médiím.

Akce kamera

7.9.2014

U: Jestli uděláte akci 20. - 28. září, dám vám kameru.

K: No zkusím něco domluvit. Musí to mít nějaký důvod, plán a účast. Ozvu se, snad by to šlo, budu se snažit, dám vědět.

U: Rozmístění základny NATO na Slovensku. Plány rozmístění vojsk NATO v ČR. Dobrý důvod. Je myšlenka "linie míru", od které východně nebudou základny NATO. Např. Odra - Vltava - Litava - Dunaj - Sáva.

8.9.2014

U: Mám poslat peníze na kameru? Stačí 500 euro? Nebo je potřeba více?

K: Těch 500 euro stačí. Za to bude dobrá kamera i se stativem. Pak budou už z každé akce záznamy na internet a oslovíme mnohem víc lidí.

U: Dobře, rozumím. Dnes nebo zítra to pošlu. Na reklamu jsou peníze třeba?

Následuje popis transakce.

9.9.2014

K: Moc děkuji, teď už bude z každé další akce záznam na internet a bude to vidět spousta lidí. Jste úžasný člověk a vaše podpora nám moc pomáhá v našem boji! Peníze vyzvednu v sobotu a hned půjdu koupit kameru.

13.9.2014

U: Možná na vaši akci přijede ruská televize. Hlavní je, aby přišli lidi.

S převodem peněz přichází problémy, které Kašuka řeší a dává o nich Usovskému na vědomí se slovy: "Nebojte, jen tak okrást se nenechám! Jsem komunista."

Volby

16.9.2014

U: Četl jsem, že kandiduješ do místního zastupitelstva v Mělníce. Kolik na to potřebuješ peněz a kdy? Pohovořím o tobě v Moskvě. Chystám se tam za týden. To už nebudou moje peníze :-) Tři tisíce euro stačí? Jsi člen KSČM. Jakou máš stranickou funkci?

K: Ano, jsem člen KSČM, jsem tradicionalista, tedy vyznavač marxismu-leninismu v klasickém pojetí. Oceňuji komunisty jako byl Lenin, Stalin, Molotov, Castro, Che Guevara.

Dále má Kašuka obavy, že co když přijme peníze, ale ve volbách neuspěje.

U: Od tebe nikdo nebude nic potřebovat. Tobě prostě pomohou. Bez jakýchkoliv závazků.

Gottwald

K: Můj český vzor je Klement Gottwald.

U: Můj také! :-)

U: Dobře. Ber na vědomí, že v Moskvě o tobě budou jednat jako o politické figuře. Nedělám si legraci.

Usovski dále chválí Kašuku za jeho články, které mu Kašuka pilně zasílá a chlubí se s tím, že článek "Magoři z Washingtonu" zmínili na Hlasu Ruska. Kašuka následně volá po burcování davu a dělání revoluce.

1.11.2014

Usovski dále shání Čecha, který pojede dělat válečného reportéra na Donbas. Kašukovi do popisu vhodného adepta zmiňuje, že dotyčný má být připraven vzít do ruky zbraň.

2.11.2014

U chválí Kašuku: Tvoje akce proti banderovcům jsou stokrát dražší než jakékoliv peníze. O tvých akcích vědí v Novorusku a oceňují je. Tvoje fronta je publicistika. Tebe čtou Češi. Tvoje články jsou pro ně možnost vidět rozbřesk uprostřed černé americké noci. Tak o sobě nepochybuj. O tvém boji v Rusku i v Novorusku vědí!

23.11.2014

Kašuka a Usovski debatují o Masarykovi. Kašuka uvádí, že kdyby Masaryk žil, byl by Putinem přímo nadšený, ale že Kašukovo vzorem je přece jen Gottwald. K tomu Usovski dodává, že Gottwald byl jako křemen. S Kašukou souhlasí v tom, že kdyby Masaryk dnes žil, "byl by za nás".

2.12.2014

Oba řeší založení nového webového portálu v češtině.  Usovski úkoluje Kašuku, aby začal hledat autory: "Dobře, tak můžeš hledat lidi, kteří píšou na internetu, kteří mají mnoho čtenářů a kteří mají správné (naše) politické pohledy?"

28.12.2014

Kašuka jásá nad tím, že jsou jeho články překládány do jiných jazyků: "Mám radost, že to můžou číst i lidé tisíce kilometrů daleko a dozví se pravdu o tom, kdo může za konflikt na Ukrajině."

30.1.2015

U: Brzy budeš v Rusku český publicista číslo 1!

K: Rozhodně je tam více lidí k oslovení, než tady. Tam, ale pravdu znají, zde je třeba ji šířit.

Východní partnerství

8.4.2015

U: Ladislave, možná budu tenhle týden potřebovat tvou pomoc jako publicisty a organizátora. Bude třeba rozmístit na různých webech co možná nejvíce článků o vyloučení Ukrajiny z Východního partnerství. Já možná budu moci zaplatit honoráře autorům.

K: Pošleš k tomu nějaké materiály? Ten článek mám napsat podle informací od tebe nebo ho napíše někdo jiný a má se jen šířit?

U: Je potřeba zorganizovat mnoho článků na různých webech, aby se utvořilo veřejné mínění. Vše ti podrobně napíšu, až dostanu jasné instrukce.

29.4.2015

Usovski zasílá konkrétní instrukce.

30.4.2015

Kašuka Usovskému zasílá odkazy na svůj článek Východní partnerství? Zadní vrátka ke kolonizaci! Ten umisťuje na Parlamentních listech a na dalších proruských webech. Usovski ho chválí slovy, že je Kašuka "krasavec". Ten odpovídá, že rád pomohl a že rád pomůže znovu.

20.-25.5.2015

Usovski prosí Kašuku o překlad jeho článku do češtiny a jeho rozmístění na "všech zdrojích, kde může". I tento úkol Kašuka poslušně plní a článek věnovaný Cyrilu a Metodějovi rozmisťuje na Parlamentní listy a na další proruské weby.

Rusofilské weby

19.6.2015

U: Ladislave, mám k tobě prosbu. Můžeš mi poslat odkazy na všechny české weby, které lze nazvat rusofislkými? Já ti potom vysvětlím, proč to potřebuji.

K: Parlamentnilisty.cz, nwoo.org, czechfreepress.cz, svobodnenoviny.eu, ceskyrozhled.cz, zvedavec.org, tvbezcenzury.com, novarepublika.cz. To jsou asi všechny, o kterých vím a jsem si jimi jistý.

5.10.2015

Kašuka speciálně pro Usovského píše článek s názvem Porošenko už nikoho na západě nezajímá.

4.11.2015

U: Ladislave, jsi opravdový stalinista!

Kašuka dále píše o "katastrofě, co nás potkala v listopadu 1989" a oslavuje Stalina. Doplňuje, že Stalin je jeho srdeční záležitost.

Černá Hora

9.12.2015

U: Ladislave, ahoj! Znáš nějaké anti-NATO organizace v Srbsku a v Černé Hoře?

Kašuka odpovídá, že nikoho takového nezná.

U: Dobře, nic se neděje. Už mi tady dali kontakt. Teď, vidíš, Česko není moc aktuální. Teď je důležitá Černá Hora.

6.11.2016 Ruští nacionalisté plánovali podle Černé Hory vraždu premiéra a převrat

17.3.2016

U: Ladislave, ahoj! Co je potřeba v Česku udělat, aby se konalo referendum? Ty máš s Marianem Kotlebou nějaký kontakt?

Kašuka vysvětluje proces a zmiňuje Okamuru. Na otázku ohledně Kotleby odpovídá záporně.

22.5.2016

Piskorski

U: Ladislave, moc potřebuji tvoji pomoc. Ve Varšavě byl zadržen Mateuš Piskorski, proruský politik. Bylo by dobré, kdyby si o tom na svých zdrojích napsal článek.

Úlohu plní Kašuka o několik hodin později článkem Konec svobody projevu v Polsku – polský politik a publicista Mateusz Piskorski zatčen za šíření pravdy! Ten umisťuje na několik proruských webů. Následuje pochvala Usovského.

"Rádo se stalo, Alexandře," odpovídá Kašuka.

8.7.2016

U: Ladislave, ahoj! V neděli na polských webech vyjde interview Igora Strelkova, který začal válku na Donbasu v Sloviansku, pro polského novináře Davida Bereznického.

Usovski tedy sám píše, že válku na východě Ukrajiny začal Strelkov. Ten byl prvním velitelem separatistů a jedná se o bývalého důstojníka ruských tajných služeb. Ale vášnivý čtenář proruských webů má jasno... Za vše může Ukrajina.

Tématu se věnují i Hospodářské noviny viz Hackeři odhalili "otce" proruských akcí v Česku. Na organizaci demonstrací ve střední Evropě dostal 100 tisíc eur.

Byl Kašuka jediným?

Pokud nahlédneme do Usovského facebookových přátel, nalezneme mezi nimi např. Lubomíra Volného. Ten v roce 2016 vedl společnou kandidátku SPD a SPO v Moravskoslezském kraji a byl zvolen do zastupitelstva kraje. Vzhledem k nabídce Usovského Kašukovi s podporou voleb by se z mého pohledu měly poplatné instituce důrazně Volného ptát na jeho vztahy s Usovským. O Volném jsem již psal v článku Fanoušek Putina aneb seznámení s novým zastupitelem Moravskoslezského kraje.

Usovski a Volný

Mezi dalšími přáteli se objevuje komunista Josef Hála. Ten kandidoval do Senátu a do zastupitelstva ve Středočeském kraji. A také Václav Šimek, který za Národní demokracii kandidoval do Senátu v obvodě Olomouc a obsadil sympatické poslední místo. Mezi přáteli Usovského se rovněž objevuje několik profilů známé postavy proruského internetového trollingu a antisemitky "Heleny Farkas".

Závěrem

Závěrem se jen podívejme na úryvek jednoho z Kašukovo článků.

Agent

Doplňující zdroje

Relevantní články informnapalm.org zde a zde.

Jak "informují" tzv. proruské weby?

Skrytá mainstreamem cenzurovaná "pravda" jedině od proruských webů a od falešných profilů

Kampaň proti islámu a migraci vedená migrantem žijícím mezi muslimy

Ovlivňování a radikalizace paramilitární ruské páté kolony uvnitř ČR

Autor: Roman Máca | pondělí 13.3.2017 11:24 | karma článku: 43,44 | přečteno: 20804x
  • Další články autora

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma: 41,57 | Přečteno: 15475x | Diskuse| Média

Roman Máca

Tak trochu jiná reportáž z Prague Pride 2018

V sobotu jsem se zúčastnil Prague Pride, resp. jedné „doprovodné akce“. Tou „doprovodnou akcí“ byla protidemonstrace, kterou svolali neonacisté z tzv. Národní obrody a bylo to vskutku výživné.

13.8.2018 v 10:08 | Karma: 44,85 | Přečteno: 65604x | Diskuse| Společnost

Roman Máca

Ovčáčkův svět: Prokazatelné ruské lži o Zemanovi nevadí, z ČT a Respektu se může pominout

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček vytáhl do další bitvy s Českou televizí a s týdeníkem Respekt. A ani na mě tentokrát nezapomněl. Prý jsem autorem dezinformace, kterou média nekriticky převzala.

24.5.2018 v 11:07 | Karma: 45,12 | Přečteno: 10872x | Diskuse| Politika

Roman Máca

Podivuhodné vztahy u sponzorů Miloše Zemana: miliardář a právníci u ruského konzulátu...

Spolek Přátelé Miloše Zemana z velké části financuje (ne)kampaň za zvolení Miloše Zemana. Figurují v něm jména jako Mynář, Nejedlý, Srp, Veleba, Galuška. Parta je to skutečně zajímavá a podivuhodní jsou i její sponzoři.

26.1.2018 v 7:42 | Karma: 48,50 | Přečteno: 68943x | Diskuse| Politika

Roman Máca

Bláznivý předvolební příběh: Zeman je hrdina Churchill, Drahoš zrádce Chamberlain

Po prvním kole prezidentských voleb se již naplno rozbíhá dezinformační kampaň proti Jiřímu Drahošovi. Její součástí jsou i skutečně zvláštní přirovnání jednotlivých kandidátů k historickým osobnostem.

17.1.2018 v 14:11 | Karma: 41,39 | Přečteno: 7426x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Moderní lichváři připravují o bydlení dlužníky i jejich příbuzné. Trik je snadný

18. dubna 2024

Premium Potřebujete rychle peníze, pár set tisíc korun a ta nabídka zní lákavě: do 24 hodin máte peníze na...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Stát chtěl kvůli podvodu po elektrárně miliardu a půl, soud obžalované zprostil

24. dubna 2024  11:14

Státní podporu v hodnotě stovek milionů korun získala firma provozující jednu z největších českých...

Za znásilnění a pokus o vraždu patnáctileté dívky dostal Ukrajinec 19 let

24. dubna 2024,  aktualizováno  11:08

Krajský soud v Plzni odsoudil na devatenáct let Ukrajince Viktora Veselovského, který se loni v...

Noci zůstávají mrazivé. Ze čtvrtka na pátek spadne teplota pod nulu na celém území

24. dubna 2024  11:05

V nadcházejících dnech bude v ČR opět mrznout, v noci na čtvrtek budou podle ČHMÚ přízemní mrazíky...

Ředitel ČT považuje Etický panel za důležitý. Hledá nové členy

24. dubna 2024

Před Velikonocemi rezignovali členové Etického panelu České televize (ČT) kvůli sporům s ředitelem...

  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 10874x
Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Seznam rubrik