Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pokud ruské tanky znovu přijedou do Československa, už nikdy nedopustíme, aby odjely

Těmito slovy se vyjadřuje Petr Michalů k událostem srpna 1968 a k více než dvacetileté okupaci Československa. Dotyčný nyní žije v Rusku, kde požádal o politický azyl. Pojďme se na něj podívat blíže.

Petr Michalů je bývalý zaměstnanec vězeňské služby. V roce 2010 stanul před soudem z důvodu napomáhání trestné činnosti (zdroj). Následně v roce 2012 odchází do "emigrace", protože podle svých slov se to již v ČR nedalo vydržet. Cílovou destinací bylo Španělsko, kde Petr Michalů žil až do roku 2016. V rozhovoru pro Parlamentní listy uvádí, že dlouho nemohl sehnat práci a navštívil "stovky a stovky firem". Nakonec se přece jen uchytil a pracoval jako řidič autobusu.

Ze své španělské "emigrace" byl Petr Michalů rovněž činný na sociálních sítích a při psaní článků. V obsahu se tak naplno projevuje jeho láska k Rusku, SSSR, komunismu, Putinovi, Zemanovi apod. A naopak nenávist k USA, EU, NATO atd.

Do širokého povědomí nejen u nás, ale i v Rusku, se Petr Michalů dostal, když sepsal Omluvu ruskému národu, ruskému lidu a prezidentu Putinovi. V ní je např. uvedeno následující:

Věříme, že již dozrává doba, kdy budou všichni ti zaprodaní vlastizrádci, velezrádci a jejich přisluhovači, kteří nejenže rozbili a zničili svobodnou a prosperující Československou socialistickou republiku, ale též chtěli i navždy přerušit a zničit naše přátelství a spolupráci s bratrským ruským národem, po zásluze odsouzeni a hlavně co nejpřísněji spravedlivě potrestáni.

Petr Michalů

Článek se okamžitě stal hitem na ruském internetu i v ruských médiích.

Další pomyslný zářez přidal Petr Michalů svým článkem s názvem Tak už vám došlo a dochází, v jakém jsme tehdy po tom roce 68 žili klidu, míru a bezpečí??!!

V něm se mimo jiné objevuje tento text:

Díky včasnému, perfektnímu, dobře zorganizovanému a bleskovému zásahu vojsk obranného vojenského paktu socialistických států přejících si žít v míru – Varšavské smlouvy bylo ČESKOSLOVENSKO zachráněno a chráněno celých nádherných 21 let, kdy lidé v důsledku této bratrské a přátelské pomoci mohli v klidu a míru žít, pracovat, studovat, budovat prosperující stát, bavit se, žít beze strachu, milovat se a rodit děti.

Během své španělské anabáze se rovněž Michalů netajil tím, že se chce vydat do země zaslíbené, do Ruska, kde hodlá požádat o politický azyl. A jeho slova přešly v činy. V dubnu 2016 se tak přes ČR, kam dobrovolně přijíždí a kde tráví několik dní (později ruská média tvrdí, že byl z ČR vyhnán), vydává na cestu vlakem do matičky Rusi.

Zastávka v ČR

Poté, co do Ruska přijíždí, registruje se u Federální migrační služby a následně se stává hvězdou ruských médií. Ta hlásí, jak byl Čech z onoho evropského útlaku donucen a vyhnán z vlastního domu a prchá do Ruska. Ruská média ho představují jako novináře. A např. pro REN TV uvádí, jak šťastné byly roky pod sovětskou nadvládou (zdroj).

Nicméně ani z Ruska Petr Michalů nemlčí a své fanoušky odtud zásobuje příspěvky, jak je v Rusku vše krásné, kvetoucí, všude se buduje, obchody jsou narvané k prasknutí různým zbožím apod. Ráj na zemi.

Před několika dny se vyjadřuje v rozhovoru Parlamentním listům, kde se o Rusku a o USA např. dozvíme:

Jinak můžu říci, že se tu všechno nově opravuje. Je tu spousta pracovních příležitostí, dělá se i přes noc, nedodržují se soboty, neděle, pořád se pracuje. Opravují se chodníky, silnice, dělají se nové parky, stavějí nové budovy, mrakodrapy, opravují se fasády domů, bytů. V sobotu, neděli jsou otevřené supermarkety. Všichni říkají, že v Moskvě se sehnat práce dá. Ještě jsem se úplně nezorientoval ve výplatách, ale řidič autobusu nebo tramvaje má od 45 tisíc rublů za měsíc, nastupující policisté mají 65 tisíc rublů a více a ještě k tomu různé benefity a sociální výhody. Strojvůdci metra mají 80 tisíc až 100 tisíc rublů. Nevím, jak se pohybují platy v jiných profesích. Už jednu nabídku mám. Chci odjet na Krym, na Donbas, psát o tom články do českých a ruských novin a fotit v těchto místech.

Je tu spousta potravin a zboží, luxusní obchodní domy. Chodím po ulicích, různých částech Moskvy. Jen z Moskvy jsem zveřejnil šest tisíc fotek. Píše mi spousta lidí z Ruska i Spojených států, Kanady, Anglie i Německa o tom, že nikdy nevěřili, že Moskva může být tak krásná, a že měli zkreslené informace, že přehodnotili celoživotní mínění, které o Rusku měli. Jsem tomu velice rád, protože v Rusku se žije velice dobře. Na Rusech obdivuji jejich vlastenectví, hrdost, semknutost, jak jsou obrovsky hrdý národ. Jsou neporazitelní. Opravdu můžu říct, že Rusko nechce žádnou válku, chtějí, aby jim každý dal pokoj. Oni si žijí po svém, dobře a kvalitněji než v západní Evropě. Mám pocit, že jim to celá západní Evropa závidí, závidí jim jejich způsob života. Američané nemají být na co hrdí, nemají žádnou historii. Nemají duši, nemají nic.

V Rusku je vše tedy skvělé a na vzestupu, o čemž pravidelně Michalů přesvědčuje. Nicméně např. ruská agentura Interfax (tedy žádná protiruská propaganda, ale ruský zdroj) v květnu 2016 uvádí, že téměř 80 % Rusů se vyjádřilo, že země (Rusko) se nachází v krizi.

Vzpomenout můžeme i slova premiéra Medveděva, který rozhořčeným důchodcům na Krymu řekl: "Peníze nejsou, ale držte se. Přeji vše dobré a dobrou náladu."

Slova Michalů o vzkvétajícím Rusku, když i sami Rusové a jejich představitelé tvrdí opak, si lze vysvětlit jen podle reklamního sloganu: "Když ji miluješ, není co řešit."

Podívejme se tedy na myšlenkové pochody a projevy na sociálních sítích našeho politického uprchlíka.

Ten uvádí, že utíká před vlastizrádnou vládou viz Utíká před ‚vlastizrádnou‘ vládou a žádá azyl v Rusku. Na návod se ale zeptal české ambasády.

Nicméně na svém facebookovém profilu žádá, aby ta samá "vlastizrádná" vláda finančně podporovala emigranty stejně, jako podporuje imigranty. Tedy podporovala jeho.

Žádost vládě

Pokud se podíváme, jaké informační zdroje Petr Michalů pro tvorbu svého světanázoru využívá a šíří, nikoho nepřekvapí, že se jedná o dezinformační proruské weby a média jako Sputnik.

Sdílí např. i článek z humoristického portálu az247.cz, který komentuje slovy "bravo pane prezidente".

az247.cz

Co naplat, že ono Zemanovo vymyšlené tvrzení je pouhou satirou. Kdyby skutečně taková situace nastala, resp. došlo k válce Západu s Ruskem, polovina vojáků NATO by samozřejmě dezertovala na stranu Ruska.

Pro představu, jaký je obsah az247.cz viz níže.

Obsah az247.cz

Petr Michalů rovněž sdílí Putinův dopis, který je pouze hoaxem. Viz hoax.sk Pozor na falošný otvorený list od Vladimíra Putina na Facebooku.

Hoax - Putinův dopis

Tento dopis sdílí skrz svého "druha ve zbrani" Ladislava Kašuku, který vede dvojí život. Po osobním bankrotu díky půjčkám a exekucím je v ČR pracovníkem ostrahy, nicméně v Rusku je představován jako známý český novinář viz Dvojí život: V ČR dispečer ostrahy, v Rusku známý český novinář.

Petr Michalů se tedy usazuje v Moskvě, kterou označí za hlavní město slovanské Evropy.

Moskva

A se svými fanoušky sdílí své poznatky o životě v Rusku. Dozvíme se, že Rusko je daleko kulturnější a civilizovanější, vzdělanější země, než celý ten nějaký Západ a USA!! Otázkou je, zda by s tímto tvrzením souhlasili i např. zabití či uvěznění novináři a představitelé opozice.

Kultura v Rusku

Právě odpor vůči zvrácenému západu je pro Petra Michalů charakteristický.

Hodnoty

A hodnoty zdegenerované západní Evropy popř. USA jsou pro něho deviantní. Vyznává SLOVANSKÉ HODNOTY.

Devianti

Právě USA jsou pro něho nepřítelem číslo jedna, a tak označí den nezávislosti USA za den celosvětového smutku a tragédie.

Den nezávislosti

Stranou nesmí zůstat ani prezident Obama, který je označen za vraha. V obrázku tak Michalů vychází ze svérázné ruské protikuřácké kampaně.

Vrah

Ale takový Putin, to je jiný formát. Toho se Obama bojí.

Vystrašený Obama

A také, když Putin s Obamou zalévají strom, efekt to má u obou státníků protichůdný.

Zalévání stromu

Právě Putin je pro Petra Michalů idolem a chce ho za prezidenta Evropy.

Prezident Evropy

Na Putinovu podporu neváhá nosit ani tričko s jeho podobiznou a s nápisem "nejzdvořilejší ze všech lidí".

Nejzdvořilejší

Svůj obdiv k Putinovi dokládá i na veřejných shromážděních. Zde Michalů drží transparent s nápisem "V. V. Putin - náš národní lídr". A také se dozvíme, že drtivá většina obyčejných, prostých, normálních lidí je na straně Ruska, Putina a Zemana.

Lídr

A tento milý obrázek vyvolá ohlas i u jeho facebookových přátel. V komentářích se tak objevují vkusné a roztomilé koláže, na nichž ani pan prezident Zeman nesmí chybět.

Koláže

Protože v co nejtěsnějším spojení mezi Ruskem a ČR resp. mezi Vladimirem Putinem a Milošem Zemanem tkví naše budoucnost.

Putin a Zeman

A jen Rusko nás a celou Evropu ochrání.

Ochrana

A to za použití zázračných zbraní, které naplňují optimismem! Bravo, Rusko!! Jen tak dál!!

Zázračná zbraň

A všem teroristům a imperialistickým štváčům orchestr mocných ruských zbraní zahraje pěknou písničku.

Orchestr

A pro věrnost v tomto boji je třeba složit přísahu.

Přísaha

S pomocí bratrských ruských tanků tak budeme osvobozeni. Jako jsme byli zachráněni před československým majdanem v roce 1968.

Majdan

V Československu potřebujeme a chceme znovu 21. srpen 1968.

Srpen

Pak již budeme spaseni a z fašistické EU zamíříme do ráje, na východ, do Ruska, do uskupení BRICS viz závěr textu.

Dopis

A nakonec již nikdy nesmíme dovolit, aby od nás ruské tanky odjely.

Nesmí odjet

A že někdo říká, že před 89. bylo špatně? Jsou to přece jenom lži.

Lhaní

To aby se k moci dostal "vlastizrádce, zaprodanec, velezrádce, pokrytec, lhář, lokaj USA a kolaborant".

Vlastizrádce

Obnovme tedy staré pořádky a ostrahu hranic. Pohraničníci nás dokonale ubrání před islámskou invazí.

Pohraniční stráž

A islám je nebezpečný. Petr Michalů se označuje za extrémistu, protože, jak píše v druhém řádku, "nesnáší a nenávidí islám".

Extremista

Stranou ponecháme fakt, že emigroval do země, kde žije téměř 20 milionů muslimů, což je největší muslimská komunita v Evropě, a podíváme se dále na tu jeho nenávist a nesnášenlivost vůči islámu.

Petr Michalů navštěvuje moskevskou mešitu.

Mešita

Zřejmě tak islámu a muslimům odpouští. A odpouští i těm v chátrající EU, co lžou o Rusku a kteří Rusko nenávidí. A dokonce je polituje.

Odpuštění

Ano, každý by chtěl mít stejný osud jako Petr Michalů a emigrovat do Ruska. To jen vzkvétá.

Podívejme se na ruské vymoženosti, co u nás nenajdete.

Dokonce pingpongové stoly zdarma i s pálkami a s míčky.

Pingpong

Či bezplatné WC všude. To není jako v Praze a v Evropě!!

WC zdarma

Bohaté Rusko je navíc plné těch drahých západních imperialistických a kapitalistických aut.

Imperialistické auto

Zde mě ale Petr zklamal. Prozradil, že se mu dané zápaďácké auto líbí. U takového vlastence bych si představoval, že bude spíš preferovat žigulíka či moskviče.

Ale naštěstí vše napravil a vložil obrázek ruské legendy. Nicméně uvedl, že v Moskvě nejvíce frčí Mercedesy, bavoráky atd. Vše podtrhuje tím, že kdyby německá produkce automobilů nešla do Ruska, tak Německo zkrachuje!! A kdyby se dodržovaly sankce, tak celá Evropa okamžitě přijde na buben!!

Lada

A na buben přijdeme i my. Protože Rusko se bez českého piva obejde v pohodě, ale Česká republika by bez ruského trhu přišla na buben!! Stranou ponecháme fakt, že z celkového objemu exportu ČR právě Rusko tvoří okolo tří procent. Přijdeme ale bez Ruska a oněch tří procent na buben!!

Pivo

Závěrem

Jak již bylo řečeno: "Když ji miluješ, není co řešit."

A já Petrovi přeji, ať se mu v jeho zemi zaslíbené líbí, ať je šťastný, daří se mu a ať už se nikdy nevrací. Na tanku i bez něj.

A snad se mu bude dařit i v lásce a najde si pravou ruskou ženu, která ho bude milovat stejně tak, jako miluje Putina. Petr pro to udělal již první krok a připojil se do facebookové skupiny s názvem "znakomstva, otnošenija, ljubov, marriage", tedy seznámení, vztah, láska, svatba.

Hodně štěstí, Petře.

Skupiny Petra Michalů

AKTUALIZACE:

Reakce na článek ze sociální sítě (ponechávám bez úprav s chybami):

Tenhle kolaborant zdrhl plný dluhů, nejdřív zkoušel štěstí ve Španělsku, odkud ji telefonicky obtěžoval a žádal půjčku od mojí kolegyně a novinář (v té době těhotné... jméno uvádět nebudu, ale on by chlapec dobře věděl...) a pak , když mu nepůjčila, její rodinu všude pomluvil (holt předpokládal, že všichni levicově zaměření lidé mu budou sypat...). Když se neupíchl ve Španělsku, odjel dělat ostudu do Ruska.

Chtěl prachy od těhotné holky! Poslat přes Western Union, nepůjčila a všude ji pak pomluvil.

Autor: Roman Máca | pondělí 22.8.2016 16:08 | karma článku: 41,51 | přečteno: 18847x
  • Další články autora

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma: 41,57 | Přečteno: 15476x | Diskuse| Média

Roman Máca

Tak trochu jiná reportáž z Prague Pride 2018

V sobotu jsem se zúčastnil Prague Pride, resp. jedné „doprovodné akce“. Tou „doprovodnou akcí“ byla protidemonstrace, kterou svolali neonacisté z tzv. Národní obrody a bylo to vskutku výživné.

13.8.2018 v 10:08 | Karma: 44,85 | Přečteno: 65606x | Diskuse| Společnost

Roman Máca

Ovčáčkův svět: Prokazatelné ruské lži o Zemanovi nevadí, z ČT a Respektu se může pominout

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček vytáhl do další bitvy s Českou televizí a s týdeníkem Respekt. A ani na mě tentokrát nezapomněl. Prý jsem autorem dezinformace, kterou média nekriticky převzala.

24.5.2018 v 11:07 | Karma: 45,12 | Přečteno: 10872x | Diskuse| Politika

Roman Máca

Podivuhodné vztahy u sponzorů Miloše Zemana: miliardář a právníci u ruského konzulátu...

Spolek Přátelé Miloše Zemana z velké části financuje (ne)kampaň za zvolení Miloše Zemana. Figurují v něm jména jako Mynář, Nejedlý, Srp, Veleba, Galuška. Parta je to skutečně zajímavá a podivuhodní jsou i její sponzoři.

26.1.2018 v 7:42 | Karma: 48,50 | Přečteno: 68950x | Diskuse| Politika

Roman Máca

Bláznivý předvolební příběh: Zeman je hrdina Churchill, Drahoš zrádce Chamberlain

Po prvním kole prezidentských voleb se již naplno rozbíhá dezinformační kampaň proti Jiřímu Drahošovi. Její součástí jsou i skutečně zvláštní přirovnání jednotlivých kandidátů k historickým osobnostem.

17.1.2018 v 14:11 | Karma: 41,39 | Přečteno: 7427x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Vlci ve francouzském zooparku zaútočili na běžkyni, je ve vážném stavu

24. června 2024  8:23

Šestatřicetiletou ženu napadli v zooparku u Paříže tři vlci. Pokousali ji na krku, zádech a na...

Slunečno vydrží až do poloviny týdne, tropické teploty padnou v pátek

24. června 2024  6:25

V pondělí a v úterý bude slunečno, odpoledne může přechodně přibývat mraků, srážky se ale Česku...

Vyzývám Čínu, aby uznala realitu. Prezident Tchaj-wanu navrhuje jednání

24. června 2024  6:16

Podle tchajwanského prezidenta Williama Laje Čína nemá právo postihovat obyvatele ostrova nebo...

Žhářství, agrese, vyhrožování rodině. Úředníci se bojí, lidé na ně útočí

24. června 2024

Premium Mají dohlížet na to, aby děti vyrůstaly v co nejbezpečnějším a nejlaskavějším prostředí,...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 10878x
Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Seznam rubrik