Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Fakturant Tomio Okamura a jeho bizarní parta

Lži, dezinformace, manipulace, mazání nepohodlných názorů a blokování jejich pisatelů, boj proti islámu a chození do mešity, ruská propaganda, obklopení se bizarní partou konspirátorů a pak už jen faktury, faktury, faktury...

"SPD můj život, Tomio můj vůdce, kterému jsem naprosto oddán a budu ho chránit do konce života." 

Ach ta láska k vůdci… Jak dojemná a srdečná slova píše Milan Bělecký na facebookovou stránku SPD v Karlovarském kraji.

Láska k vůdci

A proč je svému vůdci doživotně oddán?

Protože Okamura a jeho SPD má odvahu říkat pravdu, jak hlásají předvolební plakáty po celé zemi. A někdy jde dokonce i o pravdu absolutní. Tak Okamura označil falešný citát Jana Wericha o muslimech, který se původně objevil na satirickém profilu Jiřího Ovčáčka. To, že byl v době publikování ze strany Okamury tento hoax vyvrácen, mu ale nevadilo v jeho recyklaci.

Stejně tak padl do noty hoax o lodi s uprchlíky z roku 1991, který Okamura opakovaně používal i přes to, že už byla dokázána jeho nepravdivost.

Ostatně ona "odvaha říkat pravdu" je vyloženě jeho silnou stránkou. Podle webu demagog.cz, factcheckingového projektu, který ověřuje výroky politiků, má Okamura s pravdomluvností značný problém. Z celkového počtu sledovaných výroků součet jeho nepravdivých a zavádějících tvrzení převyšuje počet pravdivých.

Sumarizace výroků

Co naplat, že demagog.cz ke každému kontrolovanému výroku zveřejňuje vysvětlení včetně zdrojů. Okamura web označí za "prolhaný a falešný". To zarytému stoupenci SPD s "Vysokou školou života" zřejmě postačí.

Média, která rozporují "odvahu říkat pravdu", či upozorňují na jeho podivné finanční machinace jsou podle Okamury "probruselská, proimigrační a proislámská - a nedemokraticky ovlivňují názory voličů". Prý mají také "fašizující tendence, kdy oponent je umlčován a dehonestován".

Média

Okamura tak uplatňuje "selekci" médií, kdy použití termínu "selekce" vyloženě "fašizující" není.

Umlčování

Pravidelná jsou rovněž jeho konstatování, že média jsou cenzurovaná a zmanipulovaná. Okamura tak svůj předvolební spot šíří i na Facebooku s popiskem: "Pozor cenzura, sdílejte."

Pozor cenzura, sdílejte.

Podle něj je bohužel v naší zemi taková situace při které hrozí, že jeho videa budou Českou televizí nebo vládou zakázány. Prý máme proti cenzuře pomoci i my a jeho video šířit. I ve videu tak nalezneme popisek: "Pozor! Tento klip může být vládou cenzurován."

Co naplat, že ČT onen spot vysílá, jelikož jí to ukládá zákon, kdy musí poskytnout vysílací čas všem kandidujícím subjektům. A to i kdyby kandidovala třeba Strana Přátel Dumy. V Okamurově vidění jednoduše hrozí, že video bude cenzurováno.

Samozřejmě ani vláda nemá pravomoc k tomu, aby mohla Okamurovo video nechat odstranit. Je pouze jediný subjekt kromě samotného Facebooku jakožto poskytovatele služby, který může nařídit jeho znepřístupnění. Tím je soud. Ale kdo ze zarytých okamurovců ví něco o moci výkonné, zákonodárné a soudní? Slavné to asi nebude. Plamenná slova o cenzuře? To je to pravé ořechové.

Ostatně zde je názorně vidět forma komunikace, kterou radikální strana používá ve vztahu k veřejnosti. Sdílej, cenzura, může to být vládou zakázané... Ve skutečnosti se jedná o obyčejnou lež. Stejné lživé nátlakové metody používají i podvodní prodejci nekvalitního zboží tzv. šmejdi. Aneb: "Rychle uzavři smlouvu na nákup biolampy za padesát tisíc, jinak riskuješ zdraví!"

Zatímco všichni lžou, neohrožený Okamura hlásá svobodu a přímou demokracii. Ta v jeho pojetí vypadá tak, že na svém profilu maže i slušně vyslovené, ale nepohodlné názory či citlivé otázky a jejich pisatele blokuje. Podle jeho přístupu k sociálním sítím si tak můžeme představit Okamurovu verzi přímé demokracie v praxi. Ne nadarmo vzniká stránka Tomio Okamura mi dal ban, která dokumentuje smazané příspěvky a jejich zablokované pisatele.

Tomio Okamura mi dal ban

Nad chováním Okamury se pozastavuje i Pirátská strana se slovy: "Po přečtení vašich komentářů přidáváme jako zajímavost sčítaní banů na stránce SPD. Dejte (emotikon srdce) tomuto komentáři všichni, kdo jste zablokováni na stránce Tomia Okamury..."

V jednom ze svých příspěvků Okamura zmiňuje stratéga volební kampaně Pirátů Jakuba Horáka. I samotný Horák dostal od Okamury ban a tak, jak zmiňuje na vlastním facebookovém profilu, nemůže reagovat, či se hájit ani u příspěvku, ve kterém je sám jmenovitě označen. Vskutku svoboda slova a přímá demokracie, jak má být. O nás bez nás.

Ale ani já jsem nelenil a na Okamurův profil vložil příspěvek: „Tomio Okamura – SPD je vážným ohrožením pro svobodu a demokracii v České republice." (viz galerie)

Okamura v rozhovoru pro novinky.cz na otázku týkající se mazání příspěvků uvádí: 

„My určitě mažeme prokazatelně lživé a dehonestující příspěvky. A píšou: ty seš číňan, žluťásku, vrať se do Japonska. U toho bývá často Piráti nebo Strana zelených. A tyto mažeme a budeme mazat. Protože xenofobní, sprosté, rasistické a lživé příspěvky se budou na mém profilu mazat vždy i do budoucna. K tomu ať si Piráti, Zelení nebo příznivci TOP 09, hnutí ANO, anebo KDU-ČSL, ať si využívají své profily. Všimněte si, že na mém profilu se nechávají příspěvky, které jsou kritické, ale věcné.“

Myslíte, že můj příspěvek na jeho profilu zůstal? Jistě, že ne (přesvědčit se můžete zde). Ptám se jen. Byl opravdu tak závadný, že si zasloužil smazání? Nechť posoudí každý sám.

Podobné jednání tu už bylo za minulého režimu. Všichni jsou šťastní a podporují stranu. A když ne, přijde persekuce, kriminál, pracovní lágr, poprava. Lépe si tak ani nepředstavovat, pokud by tento vyznavač svobody a přímé demokracie v jeho podání ovládal bezpečnostní složky. Na každý pád ostnatý drát jak za železné opony je na plakátech SPD k vidění už dnes.

Ale za Tomiovo mazání a blokování jistě může Brusel, migranti, Kalousek, islám atd.

Věří sám tomu, co hlásá?

Netřeba rozvádět, jak velký bojovník proti islámu Tomio Okamura je. A proto ještě v roce 2013 vyráží se svou přítelkyní do londýnské mešity. Prý to byl fajn zážitek a Monice do hidžábu "velmi ochotně pomáhala přítomná muslimská žena".

Monika v hidžábu

Svůj příspěvek doplňuje otázkou: "Máte také podobonou zkušenost a jak se Vám či partnerce/partnerovi líbilo v muslimském oblečení?"

Jistě. Typický příspěvek a otázka pro opravdu přesvědčeného bojovníka proti islámu.

V pořadu Duel na televizi Barrandov ministr Herman na konto Okamury tvrdí: "Když jsem se ho před časem ptal, pane poslanče, snad ani sám nemůžete věřit tomu, co říkáte. Tak on mi řekl, no to víte že ne, já ty lidi musím nejdříve vyděsit, abych je mohl zachraňovat."

Herman dále obviňuje Okamuru z toho, že lže a obelhává národ.

To Okamura odmítá s tím, že se má Herman jít poradit do sudetoněmeckého landsmanšaftu.

Jde tedy o tvrzení proti tvrzení.

A jak je na tom s pravdivostí výroků ministr Herman dle demagog.cz? Nechť si každý udělá obrázek sám.

Motivace

Aneb peníze vždy až na prvním místě. Připomeňme si kauzu zbankrotovaného Úsvitu, kdy právnická osoba Tomio Okamura uzavřel smlouvu týkající se "služeb mediálního poradenství" s Úsvitem přímé demokracie Tomia Okamury a podepisuje tak smlouvu na necelý milion korun měsíčně sám se sebou. Netřeba dodávat, že jde o peníze ze státního rozpočtu. Ty mají podle smlouvy jít do kapsy Tomia Okamury, který je současně předsedou strany získávající státní příspěvek. Nevím, nevím... Ale domnívám se, že v jiných zemích by to asi neprošlo.

Ke smlouvě se v rozhovoru pro seznam.cz Okamura vyjadřuje, že měla sloužit jako podklad k tomu, aby se mu vrátily prostředky vložené do kampaně pro Úsvit.

Jistě! Maskovat to smlouvou o mediálním poradenstvím je "ideální" cestou.

Z jeho vyjádření tak můžeme usuzovat, že plnění bylo realizováno už před uzavřením smlouvy.

Nicméně se objevuje "pracovní výkaz", ve kterém je uváděna činnost nikoli během předvolební kampaně. V reportáži České televize se Okamura dušuje, jak se na onom "mediálním poradenství" usilovně pracovalo na Štědrý den i na Silvestra.

Přehled činností

Výkaz je podepsán Tomiem Okamurou.

Nabízí se tak otázka, zda je lež, že se jedná o pouhou "vratku" peněz vložených do předvolební kampaně a na výkazu uvedené plnění je fiktivní. Či je lží, že se nejedná o vratku, ale uvedené plnění bylo skutečně realizováno?

Svými výroky pro seznam.cz a pro Českou televizi si tak Okamura protiřečí.

Na každý pád onen výkaz působí značně pochybně a uvedené činnosti si lze snadno vymyslet. Aneb kdo někdy kontroloval timesheety resp. pracovní výkazy má jasno, že uvedené vypadá dosti vycucaně z prstu. Prý "příprava, sběr a analýza dat z regionů". Co to obnáší? Příprava pro co? Jakých dat? Odkud byl proveden sběr? Jakých regionů se to týkalo? Dále prý "konzultační činnost v oblasti volebního marketingu". Co se přesně konzultovalo? Jaký je z toho výstup? A dalo by se pokračovat. Navíc na Štědrý den se rovněž prý "jednalo s médii". Jistě!

Toť kouzlo poradenských smluv, za kterými se často maskuje vyvádění peněz. Stačí jen vymyslet neurčité fiktivní plnění.

Zde je již samotná faktura na necelý milion korun, kdy Tomio Okamura fakturuje Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury. Jednoduše krása. A stále je mít třeba na paměti, že jde o peníze ze státního rozpočtu. Tedy z kapes nás všech.

Faktura

Výše zmíněná reportáž opravdu stojí za zhlédnutí. Můžete se v ní podívat na sídlo firmy (vypálená chata, ve které přebývali bezdomovci), která Úsvitu poskytovala PR služby. Skutečně důstojné sídlo pro dodavatele služeb parlamentní politické straně. A jde opravdu o kvalitní PR firmu, která nemá ani vlastní webovou stránku. Ta si jistě ty veřejné peníze zaslouží.

Reportáž

Ve stejném rozhovoru pro seznam.cz byl Okamura redaktorem dotazován, jaké má smluvní vztahy s SPD. Odpověď zněla: "Smlouvu s SPD nemám a nic vám do toho není".

Nicméně Tomiovi jistě nejde o peníze, ale o blaho českého národa. Je nejspíše pro sociální rovnost, když je podle něj komunismus nejdemokratičtější systém, který svět poznal.

A že má to sociální cítění je jistě fakt. Když havaroval ve svém Aston Martinu za 3,6 milionu, obratem si pořídil nový za 4,2 milionu. Nikdo netvrdí, že má Okamura chodit pěšky. Ale co by se stalo, pokud by si koupil např. Octavii za půl milionu a rozdíl dal v rámci sociálního cítění na potřebné občany? Jak se jen z Aston Martinu podívat do očí všem, co na děti sbírají víčka?

Ale jistě. Okamurovi o peníze, drahá auta apod. vůbec nejde. Vyfakturovat milion měsíčně vlastní politické straně je totiž úplně v pořádku a vyloženě to zavání filantropií.

Ostatně je zajímavé, že i na své stránce pravidelně inzeruje svou restauraci a obchod a ve stránkách, které se jeho stránce líbí, nenalezneme všechny možnosti obsazené kandidáty SPD, ale je mezi nimi japa-shop Praha a HIRO Japanese Restaurant. Vskutku vlastenecké a pro lid odevzdané jednání.

Je to asi podobné, jako kdyby na svém Facebooku Andrej Babiš vedle "čau lidi" inzeroval chleba z Penamu a párky z Kostelce.

Bizarní parta

Tomio Okamura je kromě jeho absolutních pravd rovněž opakovatelem tezí kremelské propagandy. Válka na Ukrajině je podle něj občanská, krymské "referendum" bylo v pořádku, je třeba zrušit sankce proti Rusku apod. Pokud se zaměříme na poslance SPD, ti mu zdatně sekundují v upínání se k ruskému dubisku. Poslanec a místopředseda SPD Radim Fiala se vydává do ruského parlamentu a na ruské ministerstvo zahraničí.

Od Fialy se tak dozvíme, že má velké obavy, že nás představitelé EU a USA tlačí do konfliktu s Ruskem za každou cenu.

Fiala v Moskvě

Co k tomu říká BIS ve své výroční zprávě za rok 2015:

"Cílem ruského informačního působení v českém prostoru v roce 2015 bylo zejména:

  • narušování vnitřní soudržnosti a akceschopnosti NATO a EU (pokusy o subverzi česko-polských vztahů, dezinformace a poplašné informace očerňující USA a NATO, dezinformace vytvářející virtuální hrozbu války s Ruskem);
  • …"

Činí se i poslanec Jaroslav Holík (dříve zastupitel - nestraník za KSČM). Ten míří pro změnu na Krym. A jak je na anektovaném Krymu vše skvělé, poreferoval i na ruském státním Sputniku.

Poslanci SPD rovněž zaštiťují akce prokremelského spolku vedeného bývalou poradkyní Miloše Zemana viz Ruská propaganda proniká do české sněmovny

Okamurovci v říši dezinformací

Netřeba dalekosáhle představovat proruské weby a "vlastenecké" kampaně na Facebooku řízené např. českým podnikatelem žijícím v Dubaji, ze kterých se našinec dozví, že ho před ilumináty, chemtrails, EU, NATO, migranty, islámem, Kalouskem apod. zachrání jedině Putin a jeho spojenci včetně Okamury.

Zaměřme se např. na web aeronet.cz. Ten kontrarozvědka BIS označuje za "zdroj nebezpečné ruské propagandy".

Aeronet má v oblíbených stránkách na Facebooku kromě Miloše Zemana, tzv. Parlamentních listů a Svobodného vysílače i stránku Tomio Okamura - SPD.

Ve svém článku Aeronet např. píše: 

"Pan Okamura má podporu obrovské voličské základny v ČR, ale tuto základnu z velké části pomohly vybudovat česká alternativní média, servery české alternativy, portály jako AE News a rádia jako Svobodné rádio. Do podpory Tomia Okamury vkládáme naděje..."

Dále dodává, že redakce Aeronetu Okamuru podporuje.

Tedy opravdu krásné, když Okamura má podporu i webu, který BIS označuje jako "zdroj nebezpečné ruské propagandy". Kdo z vás to má?

Ale vztah s Aeronetem není pouze jednostranný. Šiřitelem jeho obsahu je např. předseda SPD a jednička kandidátky v Moravskoslezském kraji Lubomír Volný. Ten sebe označuje za fanouška Putina a ruská státní propaganda resp. televize RT je pro něj "nejrychlejší a nejobjektivnější zdroj informací".

Volný a RT

U Volného nesmí chybět ani "kamarádství" s Alexandrem Usovským, který platil akce českého zkrachovalého stalinisty viz Z uniklé pošty: Jak si ruská propaganda platila českého zkrachovalce adorujícího Stalina.

Ostatně projev Volného na sociálních sítích je takový... Posuďte sami v článku Fanoušek Putina aneb seznámení s novým zastupitelem Moravskoslezského kraje.

Dalším šiřitelem "pravd" z Aeronetu je jednička kandidátky na Vysočině Radek Koten. Ten přejímá a přiživuje dezinformaci týkající se francouzské jaderné elektrárny. Před poplašnou zprávou varuje SÚJB viz Státní úřad pro jadernou bezpečnost varuje před poplašnou zprávou.

U svého videa tak Koten používá na pozadí záběry koho jiného, než ruské státní propagandy RT.

Koten a RT

Aeronetu holduje i místopředseda plzeňské SPD a číslo 3 tamní kandidátky Zdeněk Maštalíř.

Maštalíř a Aeronet

Pokračovat bychom mohli i dále... Právě symbióza dezinformační scény a ruské propagandy s SPD Tomia Okamury je velmi významná.

Více příkladů v článku Okamurovci chyceni do dezinformační pasti, ve kterém je např. zmíněno, jak SPD v Karlovarském kraji šíří falešný Sobotkův dopis, se kterým ale premiér nemá nic společného.

Uprchlíci u Rokycan a desetitisíce neregistrovaných muslimů

Když vhodnou dezinformaci nemáš z "alternativních webů", musíš si ji vymyslet. Tak jako jednička plzeňské kandidátky Jana Levová se svou "příhodou" o "rozuteklých uprchlících u Rokycan".

A lidé podle Levové mají onen výmysl sdílet, když "se to občané z tisku nedozví". Blud tak sdílelo přes 5000 lidí.

Pozadu za Levovou nezůstává ani lídr SPD v Libereckém kraji Radovan Vích. Ten v předvolební debatě na České televizi tvrdil: "Na našem území je již dnes hlášeno nebo registrováno třicet tisíc muslimů a další desítky tisíc neregistrovaných."

Na otázku redaktora odkud má Vích tato data, dotyčný odpovídá: "To je všeobecně známé. Pokud je v ČR třicet tisíc registrovaných, další deseti tisíce jsou neregistrovaní, to je logika."

Tedy vskutku zajímavé tvrzení a opravdu logika. Proč podle té logiky jen desetitisíce? Proč ne třeba statisíce? Miliony? Nač se zaobírat statistickými daty? Selský rozum Radovana Vícha je nade všechna sociologická šetření a oficiální databáze.

"Lichvář" a "ministr kultury"

SPD samozřejmě bojuje proti lichvě a exekutorům. A proto si do čela své kandidátky v Pardubickém kraji zvolila Jiřího Kohoutka. Ten podniká v oblasti nebankovních půjček skrze společnost Time Financial CZ s.r.o., které je jednatelem.

Zapomenout nelze ani na dnes již legendárního lídra SPD v Jihočeském kraji a manažera skupiny Argema Miloslava Roznera s jeho neopakovatelným vystoupením v České televizi. To se dá shrnout jako "nic nevím a bez papíru nic neřeknu".

Opravdu takové poslance popř. ministry chcete???

Další kandidáti

Pokud se zaměříme na kandidáty na nižších postech, není problém najít osoby, o kterých lze pochybovat, zda vůbec umí psát na určité reprezentativnější úrovni.

Např. místopředsedkyně SPD v Karlovarském kraji a číslo 10 tamní kandidátky Věra Maříková.

Sukničkáři

Či se projevují poněkud "svojsky" jako např. číslo 10 v Jihomoravském kraji Andrea Komárková.

Andrea a Sobotka

A dále...

Andrea a Zaorálek

Dalším zajímavým kandidátem je číslo 28 pražské kandidátky. A tím není nikdo jiný, než spoluautor dnes již nezapomenutelných hitů Evropo dýchej a Já volím SPD. Tedy partner Olivie Žižkové Jan Žižka.

Mohli bychom pokračovat do nekonečna. Pokud jde o hloupost, vulgarity, primitivismus, výhrůžky, pravopisné chyby, jsou členové a podporovatelé SPD nekonečnou studnicí.

Podporovatelé

Podporovatelem není jen v úvodu zmíněný Milan, který Tomia vzývá jako svého vůdce, ale např. i zkrachovalý stalinista Ladislav Kašuka, který je v ČR ochrankou v hypermarketu a v Rusku známý český novinář, jenž byl finančně dotován ruskou propagandou. SPD podporuje i Alojz Polák, který věří na chemtrails a odešel bojovat za tzv. Doněckou lidovou republiku. Podporu má SPD i od Milana Kubince, který africké dítě nazývá "černou opicí" a na základě článku z Aeronetu vyjadřuje odhodlání postřílet české učitele.

Vskutku slušná společnost.

Zajímavý je i Lorenc Drevenka.

Lorenc

Jeho video "SPD jede" je opravdu o mnohém vypovídající.

Zapomenout nelze ani na internetové gardy, které sice nedají bez chyby dohromady smysluplnou větu, ale za to mají jasno, kdo je vlastizrádce, který má být postaven ke zdi, oběšen, či dostat doživotí i s celou rodinou.

Doživotí

O gardách "Tomiových" internetových výhrůžkářů může povídat i poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.

V řadách podporovatelů SPD tak nalezneme mnoho osob, jejichž "myšlení" se dá přirovnat snad jedině k džihádistům z tzv. Islámského státu. Primitivismus, kolektivní vina, agresivita, nenávist je jejich krédem. Ostatně ještě včera byl členem SPD jedinec stíhaný policií za schvalování útoků 11. září.

Zajímavé je i působení "klikací sekty", která kontroluje online ankety.

Závěrem

Tomio Okamura je unikátní produkt, kterému lze z hlediska marketingu málo co vytknout. Dokázal motivovat řadu osob, aby mu "odšlapali" kampaň viz např. video s Lorencem Drevenkou výše.

Okamura má jasně definovanou cílovou skupinu, kterou oslovuje pro ni akceptovatelnou formou. Využívá zhruba dvaceti klíčových slov, jejichž pravý význam řada jeho podporovatelů ani dostatečně nezná. Nicméně slova jako cenzura, diktát, fašizující apod. vyvolávají požadovanou emotivní reakci a pro relevantní skupinu zní dostatečně zvučně a mobilizačně.

Ve značné míře je Okamurou a členy SPD používáno dezinformací, manipulací a vyvolávání emocí (především strachu a nenávisti), které doprovází různé formy nátlaku.

O tom, jak je lehké manipulovat "stádem" více v článku: 

Jak jsem prováděl na okamurovcích a zemanovcích sociální experiment

Okamura oproti předchozímu projektu Úsvit volí do svého okolí značně bizarnější osoby. U nich se dá více předpokládat, že budou "držet ústa a krok", jelikož jsou si vědomí, že bez Okamury jsou nikým.

Vše je kořeněno prosazováním zájmů Kremlu a opakováním tezí ruské propagandy.

A jak fungují šmejdi, kteří prodávají důchodcům hrnce a biolampy?

Vyberou si určitou zranitelnou a lehce manipulovatelnou skupinu. Využívají lží, nátlaku, výhrůžek.

Co je jejich cílem? Jistě že finanční profit.

Co je cílem Tomia Okamury? Pokud někomu nenapoví jeho faktury Úsvitu, tak mu opravdu není pomoci.

A co je mým cílem? Resp. na koho cílí tento článek? Určitě ne na fanatické podporovatele SPD (ti stejně zvládnou maximálně titulek, perex a tlačítko "sdílet"), kteří mají z proruských webů a z Facebooku jasno. Věří, že EU chce zrušit písmeno Ř, že Romové mají zdarma máslo a ztratili již veškerou soudnost. Takové osoby jednají pouze pudově a neřeší, co je pravda a co je lež. Vlastní úsudek odevzdali svému "vůdci", pokud ho vůbec někdy měli. Článek tak jednoduše cílí na osoby, které nechtějí nalítnout hyenám prolhaným šmejdům prodávajícím kastroly a biolampy.

Chápu, že řada lidí je znechucena tradičními stranami. Chápu jejich strach před migrací, islamismem apod. Ale je tenhle spolek fakturanta a konspirátorů opravdu řešením? Toť na zvážení každého.

V galerii je uvedena doprovodná dokumentace, resp. zdroje některých použitých tvrzení dle posloupnosti textu.

Okamurovci

Pozn. Tento článek píši již třetí večer, a to ve svém volném časem. Článek nikdo jiný neovlivňuje a ani neplatí a vychází čistě z mé iniciativy stejně jako všechny články na mém blogu. Prolhaní prodejci se svými šmejdy se mi příčí. Proto článek píši.

Ale samozřejmě, že i když vše v článku doplníte zdrojem, uvádíte screenshoty, tak je to jednoznačně vše vylhané a zmanipulované (takové tvrzení pravému "vlastenci" s "Vysokou školou života" stačí). V tomto duchu již Tomio Okamura reagoval na můj otevřený dopis adresovaný jemu. Prý v něm měla prsty ČSSD a ANO, což je jen další z mnoha lží.

Takže nezapomeňte... SPD JEDYNA ŠANSE

JEDYNA ŠANSE

Jo a prý bude pod Okamurou pivo osvobozeno od DPH. Tak jestli tohle nezabere k vytouženým smlouvám o "mediálním poradenství" mezi Tomio Okamura a SDP Tomio Okamura, tak už nezabere nic.

A co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentářů. A pokud se mnou souhlasíte, sdílejte, ať se tyto necenzurované a nezmanipulované informace dozví co nejvíce lidí.

Autor: Roman Máca | středa 18.10.2017 9:31 | karma článku: 44,58 | přečteno: 22349x
  • Další články autora

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma: 41,57 | Přečteno: 15476x | Diskuse| Média

Roman Máca

Tak trochu jiná reportáž z Prague Pride 2018

V sobotu jsem se zúčastnil Prague Pride, resp. jedné „doprovodné akce“. Tou „doprovodnou akcí“ byla protidemonstrace, kterou svolali neonacisté z tzv. Národní obrody a bylo to vskutku výživné.

13.8.2018 v 10:08 | Karma: 44,85 | Přečteno: 65606x | Diskuse| Společnost

Roman Máca

Ovčáčkův svět: Prokazatelné ruské lži o Zemanovi nevadí, z ČT a Respektu se může pominout

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček vytáhl do další bitvy s Českou televizí a s týdeníkem Respekt. A ani na mě tentokrát nezapomněl. Prý jsem autorem dezinformace, kterou média nekriticky převzala.

24.5.2018 v 11:07 | Karma: 45,12 | Přečteno: 10872x | Diskuse| Politika

Roman Máca

Podivuhodné vztahy u sponzorů Miloše Zemana: miliardář a právníci u ruského konzulátu...

Spolek Přátelé Miloše Zemana z velké části financuje (ne)kampaň za zvolení Miloše Zemana. Figurují v něm jména jako Mynář, Nejedlý, Srp, Veleba, Galuška. Parta je to skutečně zajímavá a podivuhodní jsou i její sponzoři.

26.1.2018 v 7:42 | Karma: 48,50 | Přečteno: 68950x | Diskuse| Politika

Roman Máca

Bláznivý předvolební příběh: Zeman je hrdina Churchill, Drahoš zrádce Chamberlain

Po prvním kole prezidentských voleb se již naplno rozbíhá dezinformační kampaň proti Jiřímu Drahošovi. Její součástí jsou i skutečně zvláštní přirovnání jednotlivých kandidátů k historickým osobnostem.

17.1.2018 v 14:11 | Karma: 41,39 | Přečteno: 7427x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Stížnost na nelidský trest ÚS muži neuznal. Doživotí za vraždu otce a macechy platí

19. června 2024  9:43

Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost Pavla Nárožného, doživotní vězení za vraždu otce a jeho manželky...

Senát bude schvalovat ústavní soudce. Prezident nominoval Přibáně a Langáška

19. června 2024  8:53,  aktualizováno  9:35

Přímý přenos Senátoři budou rozhodovat o tom, zda se právník a sociolog Jiří Přibáň a Tomáš Langášek z...

Biden otevřel nelegálním migrantům v manželství s Američany cestu k občanství

18. června 2024  15:14,  aktualizováno  19.6 9:23

Přistěhovalci, kteří dlouhodobě žijí ve Spojených státech bez patřičných dokladů a uzavřeli...

Rodiče v Německu zavraždili svou dceru. Nelíbil se jim její životní styl

19. června 2024  9:19

V pondělí večer byla v Německu u města Worms nalezena mrtvá patnáctiletá dívka. Vzápětí skončili ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 10878x
Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Seznam rubrik