Bombardujeme Libyi? Bombardujme Saudskou Arábii!
Bombardujeme Libyi? Bombardujme Saudskou Arábii!
Pozornost celého světa se upíná k situaci v Libyi. Mně osobně, ale mnohem více znepokojuje situace v Bahrajnu. Jak se nechal slyšet „velký bojovník“ za věc arabského světa a předseda Ligy arabských státu Amr Músa je letecká podpora západu povstalcům v rozporu s rezoluci rady bezpečnosti OSN a západní zemně zabíjejí civilisty.
Pokud se ještě dnes někdo z amerických a evropských politiků Músovým projevům a jeho obratu od podpory zásahu proti Kadafimu diví, tak nevím proč. O tom, že arabské vlády jsou mistry převlékáni kabátu a změn politik jsme se v předchozích desetiletích mohli přesvědčit mnohokrát. Jen v posledních desetiletích mnohé arabské vlády a hnutí směřovaly postupně od pronacistické k prokomunistické až k proamerické politice. Vždy byla jejich zrada předchozího partnera odůvodněná tím, že nový partner je nechá u moci. A není důvod si myslet, že obdobně jak nacisty a komunisty, jednou při první příležitosti nezradí i Evropu a USA.
Libye je již něčím jiným, arabským vládám začíná docházet, že západ je vehnán do morálního „vězení“ které se již brzy může otočit i proti nim samotným. Protože pokud zasahuje západ z morálních důvodu na ochranu civilistu v Libyi, proč by neměl zasahovat i v Jemenu, Sýrii, Saudské Arábii nebo Bahrajnu?
Na rozdíl od libyjského diktátora, ten saúdskoarabský (doteď hlavní spojenec USA, Evropy a České republiky) přispěchal na pomoc stejně brutálnímu diktátorovi z Bahrajnu a pomáhá mu násilím za cenu desítek mrtvých, potlačit lidové demonstrace proti tyranii.
Když už jsme tedy z morálních důvodů a na ochranu civilistů zahájili operace v Libyi, měli bychom si uvědomit, že již brzy bojová nálada arabského a muslimského světa opadne, a my budeme čelit realitě. Jakmile si arabská ulice uvědomí, že jsme opět zasáhli jen proti zlobivému diktátorovi a ty k nám „hodné“ nechali u moci a páchat jejich zločiny, vše se nám může vymstít.
Největší nepřítel amerických a evropských zájmu v arabském a muslimském světě je Írán a ten si nenechá utéct další šanci dokázat pokryteckou morálku západu a jeho arabských spojenců. Již dnes vidím titulky pro-iránských medii „západu vadí vraždění v Libyi, ale ne v Bahrajnu“. Pokud chceme opravdu dokázat, že nám jde o svobodu a ochranu civilistů, měli bychom vyhlásit bezletovou zónu nad Bahrajnem, přinutit saúdskoarabské okupační síly k stažení a bude-li to nutné i bombardovat jejich cíle. Bohužel nejsem naivní, nic takového se nejspíše nestane. Bokem pozornosti našich medii a politiku, saúdskoarabská armáda povraždí pár muslimských demonstrantů v Bahrajnu a pomůže nastolit znovu tvrdou diktaturu.
Možná i to si uvědomoval a uvažoval nad tím americký prezident, než se pod tlakem francouzské snahy o zalíbení veřejnosti, rozhodl k připojení k operacím proti Libyi. Bohužel vše to povede jen k větši polarizaci uvnitř arabských zemí a hlavně k většímu rozkolu v muslimském světě. Již několik dní se v Anglii, Francii a USA demonstruje před saúdskoarabskými ambasádami proti invazi do Bahrajnu.
Protesty organizují evropští a američtí muslimové, ale v ČR je nečekám. Saudové si zde dobře koupili Islámské nadace. Ale možná se v jedné věci mýlím. Možná se ráno probudím a dozvím se o vyhlášení ultimata Bahrajnskému tyranovi a jeho saúdskoarabskému spojenci a o přípravách na bombardováni těchto tyranii.
Protože když nic jiného, tak saudové by si to od nás Evropanů zasloužili, rozhodně proti nám podpořili více terorismu, islámského radikalismu a nenávisti než Kadafi. Zatímco Kadafi utrácel své bohatství v posledních 10 letech podporou evropských univerzit a obchodu, tak mnozí členové saudské vládni tyranie již několik desetiletí podporují v Evropě islamisty a prosazováni středověkého práva šaria.
A my evropští muslimové? Nám by bylo bez peněz saúdskoarabských islamistu jen lépe, získali bychom totiž nejprve ekonomickou a pak i ideologickou nezávislost na lidech vidících islám jako politickou ideologii a nestor kulturního imperialismu.
Takže buď Bahrajnská diktatura padne, nebo bombardujme jejich vojáky i saúdskoarabské spojence.
Libye je již něčím jiným, arabským vládám začíná docházet, že západ je vehnán do morálního „vězení“ které se již brzy může otočit i proti nim samotným. Protože pokud zasahuje západ z morálních důvodu na ochranu civilistu v Libyi, proč by neměl zasahovat i v Jemenu, Sýrii, Saudské Arábii nebo Bahrajnu?
Na rozdíl od libyjského diktátora, ten saúdskoarabský (doteď hlavní spojenec USA, Evropy a České republiky) přispěchal na pomoc stejně brutálnímu diktátorovi z Bahrajnu a pomáhá mu násilím za cenu desítek mrtvých, potlačit lidové demonstrace proti tyranii.
Když už jsme tedy z morálních důvodů a na ochranu civilistů zahájili operace v Libyi, měli bychom si uvědomit, že již brzy bojová nálada arabského a muslimského světa opadne, a my budeme čelit realitě. Jakmile si arabská ulice uvědomí, že jsme opět zasáhli jen proti zlobivému diktátorovi a ty k nám „hodné“ nechali u moci a páchat jejich zločiny, vše se nám může vymstít.
Největší nepřítel amerických a evropských zájmu v arabském a muslimském světě je Írán a ten si nenechá utéct další šanci dokázat pokryteckou morálku západu a jeho arabských spojenců. Již dnes vidím titulky pro-iránských medii „západu vadí vraždění v Libyi, ale ne v Bahrajnu“. Pokud chceme opravdu dokázat, že nám jde o svobodu a ochranu civilistů, měli bychom vyhlásit bezletovou zónu nad Bahrajnem, přinutit saúdskoarabské okupační síly k stažení a bude-li to nutné i bombardovat jejich cíle. Bohužel nejsem naivní, nic takového se nejspíše nestane. Bokem pozornosti našich medii a politiku, saúdskoarabská armáda povraždí pár muslimských demonstrantů v Bahrajnu a pomůže nastolit znovu tvrdou diktaturu.
Možná i to si uvědomoval a uvažoval nad tím americký prezident, než se pod tlakem francouzské snahy o zalíbení veřejnosti, rozhodl k připojení k operacím proti Libyi. Bohužel vše to povede jen k větši polarizaci uvnitř arabských zemí a hlavně k většímu rozkolu v muslimském světě. Již několik dní se v Anglii, Francii a USA demonstruje před saúdskoarabskými ambasádami proti invazi do Bahrajnu.
Protesty organizují evropští a američtí muslimové, ale v ČR je nečekám. Saudští islamisté si zde dobře koupili Islámské nadace, ty pujdou protestovat proti USA, Izraeli případně české vládě za to je islamisté platí.
Ale možná se v jedné věci mýlím. Možná se ráno probudím a dozvím se o vyhlášení ultimata Bahrajnskému tyranovi a jeho saúdskoarabskému spojenci a o přípravách na bombardováni těchto tyranii.
Protože když nic jiného, tak saudové by si to od nás Evropanů zasloužili, rozhodně proti nám podpořili více terorismu, islámského radikalismu a nenávisti než Kadafi. Zatímco Kadafi utrácel své bohatství v posledních 10 letech podporou evropských univerzit a obchodu, tak mnozí členové saudské vládni tyranie již několik desetiletí podporují v Evropě islamisty a prosazováni středověkého práva šaria.
A my evropští muslimové? Nám by bylo bez peněz saúdskoarabských islamistu jen lépe, získali bychom totiž nejprve ekonomickou a pak i ideologickou nezávislost na lidech vidících islám jako politickou ideologii a nástroj kulturního imperialismu.
Takže buď Bahrajnská diktatura padne, nebo bombardujme jeji vojenské cíle i jejiho saúdskoarabského spojence.
Lukáš Lhoťan
Alternativní verze historie aneb jak StB předala Československo neomarxistům v Bruselu ...
Když si již uvědomělí soudruzi z StB uvědomili, že stávající komunistický systém již nemá šanci existovat, tak se spojili s marxistickými extremisty, kteří byli extrém i na komunisty, a odstartovali tzv. Sametovou revoluci 17.11.
Lukáš Lhoťan
Halík odsoudil nenávist k ďáblu ...
Jste křesťan a odmítáte Satana? Tak Tomáš Halík Vám nepodá svaté přijímání! Vyplývá to z jeho kázání v Litomyšli, který zveřejnil Christnet.eu A je to opravdu šokující.
Lukáš Lhoťan
Jak čeští muslimové lžou o těch, kteří poznají o čem je islám a začnou před ním varovat
Když jsem v roce 2010 začal veřejně pod svým pravým jménem upozorňovat na nebezpečí islamizace a islámského extremismu, tak jsem musel čelit i promyšlené kampani českých islamistů vůči své osobě. Jedním z bodu bylo i očerňování.
Lukáš Lhoťan
Diplomat republiky Kongo: Z Afriky prchá hlavně spodina společnosti ...
V naších mediích se nás někteří novináři a aktivisté snaží přesvědčovat, že se nemáme bránit masové imigraci do Evropy, protože je to přínosné a obohacující. A když to přeženu, tak každý druhý uprchlík je podle nich jaderný fyzik
Lukáš Lhoťan
Uprchlíci znásilňují a politici nic na své politice tolerance ilegalní imigrace nemění
Proč pro dnešní vládnoucí evropské politiky má větší cenu nechat na svobodě žadatele o azyl a ilegální imigranty, než chránit životy a bezpečí obyvatel Evropy? Opět slyšíme jak ilegální imigranti v Evropě vraždí a znásilňují ...
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
5 pražských popravišť. Kde se obecenstvo rvalo o provaz oběšencův nebo kde kradli nebožtíky?
Po symbolech sedmadvaceti popravených českých a moravských pánů na Staroměstském náměstí šlapeme...
OBRAZEM: Sjezdovka je rájem orchidejí i vzácných motýlů. Ochranáři ji kosí ručně
Bývalá sjezdovka u říčky Olešenky v Orlických horách je domovem vzácných orchidejí i motýlů....
Nedopalky špiní Prahu. Strážníci evidují tisíce přestupků, pokut rozdali stovky
Plechovky, nedopalky, ale třeba i rychlovarná konvice. Taková je realita na zastávkách MHD, které...
Pátrání ve stylu Divokého západu neuspělo. Liška z obce na Novojičínsku unikla
Pobavení i pobouření vyvolala na začátku roku neobvyklá pátrací akce v Mořkově na Novojičínsku....
Kontroverzní SEFO je blíž, stavba má povolení. Odpůrci změní názor, věří autor
Příprava stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) nyní po mnoha letech dokráčela k důležitému...

Prodej, rodinný dům, Malíkovice - Hvězda
Malíkovice - Hvězda, okres Kladno
2 700 000 Kč
- Počet článků 854
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2690x
Seznam rubrik
- Interfaith Dialogue
- Čeští muslimové
- Islamismus
- Lidská práva
- Bývalí muslimové
- Různé fobie
- Nedělní zamyšlení
- Co je islám?
- O Evropě
- Američtí muslimové
- Islám a křesťanství
- IslamLeaks
- Recenze
- Blízký východ
- Výklad koránu
- Mezi-náboženský dialog
- Osobní
- Nezařazené



















