Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LC

Staré židovské pravidlo zní ... třetinu mít ve zlatě a doufat, že nikdy nebude potřeba ho použít. Já to vnímám tak, že když odepíšu ze zlaté investice třetinu, tak to je pořád dobrý. Kolik odepíšu na potištěných papírkách, na kterých přibývají nuly? A k první nule nemáme zase až tak daleko.

0 0
možnosti
JR

J23a92n 31R47á71ž

3. 4. 2023 15:46

Zlato je vždy velmi vhodná investice, ale pro delší časový horizont. Je ovšem nutné sledovat vývoj ceny a nekupovat na vrcholu cenové křivky. Obdobné je to s BTC. Vnuk ceny sleduje a dává mi tipy. Takže jsem koupil dva BTC po 16000USD koncem prosince a jeden prodal koncem března za 26000USD. Teď zase čekám na pokles abych nakoupil a podržím delší čas. Jedno je jisté. Prodělat už nemohu.

Jako rezerva pro krizové časy se rozhodně vyplatí mít nějaké zlato, či BTC jako finanční rezervu. Samozřejmě to neplatí pro drobné střádaly.

1 0
možnosti
ZZ

Jo, kdo má čas a peníze, ten si může hrát !

R^;-)

2 0
možnosti
  • Počet článků 364
  • Celková karma 18,78
  • Průměrná čtenost 1383x
Jsem původním povoláním biolog, ale od roku 1990 se zabývám ekonomikou, především podnikovou. Specializuji se na problematiku sanací a restrukturalizací. Profesor podnikové ekonomiky na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky