Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tehdešjí politiky snad omlouvá, že nemohli mnohé vědět, zofale se báli zdánlivě nezastavitelného komunismu a narůstajícího osvobozeneckého hutí v koloniích a jejich výroky pokládejme za za klasické politické pokrytectví. Kdo se zdravým rozumem však mohl pokládat III. říši za životaschopný útvar? I kdyby nakrásně ovládla celý kontinent včetně evropského Ruska, jak by fungovala? Přece si nikod nemže myslet, že by 300 milionů Evropanů jen tak sloužilo jako otroci 100 milionům Němců? Taková ekonomika by se musela po pár letech zhroutit kvůli neefektivnosti.

1 1
možnosti
ZZ

Kecáte blbosti.

Tehdejší politikové obětovali bez oka mrknutí ČSR i Polsko - a ty státy nebyly komunistické. Britové byli Hitlerovi vděční, že nezmasakroval jejich jednotky ve Francii v 5/1940.

Letecká bitva o Británii 7 - 10/1940 byla jen krycím manévrem pro akci Barbarosa, protože ve stejném období dostal náčelník štábu 18. armády generálmajor Erich Marcks rozkaz od náčelníka generálního štábu německé armády Franze Haldera zpracovat studii proveditelnosti útoku do Světského svazu. Německé letectvo bylo proto třeba vycvičit v bojových podmínkách, protože SSSR byl hlavním nepřítelem jak pro Německo, tak i pro Británii.

Že 3 Říši bylo možné ovládat, bylo zřejmé i v Protektorátu BuM.

Bohužel SSSR byl mnohem větší oříšek, než se zpočátku zdálo a proto se sen o nadvládě na Evropou rozplynul.

:-)

0 2
možnosti
TM

To “bohužel” přesně vystihuje kvalitu textu.

0 0
možnosti
Foto

Kolik neaglicky mluvících národů složilo Angličamů jako otroci?

0 0
možnosti
  • Počet článků 363
  • Celková karma 17,39
  • Průměrná čtenost 1385x
Jsem původním povoláním biolog, ale od roku 1990 se zabývám ekonomikou, především podnikovou. Specializuji se na problematiku sanací a restrukturalizací. Profesor podnikové ekonomiky na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky