Pásmo Gazy: Propuštění rukojmí ve stínu barbarství

V sobotu 8. února 2025 jsme byli svědky 5. kola propuštění tří izraelských rukojmí ze spárů Hamásu. Eliho Šarabiho, Ora Levyho, Ohada Ben Amiho.

Ta jména drtivé většině z nás nic neřeknou, podstatné jsou ale jejich příběhy. Slouží jako důkaz, že přílišná radost není na místě a spolu s tím, jak bestiálním nepřítelem palestinskoarabští teroristé jsou.

Předávací cirkus, propagandistický a nechutně cynický, se tentokrát odehrál v Deir al Balahu v centrální oblasti Pásma Gazy. Nechybělo pódium, za nímž byl ve třech jazycích vyveden nápis, v angličtině „WE´RE THE FLOOD – THE WAR´S NEXT DAY“. Volná interpretace: To, co se stalo 7. října 2023 byla povodeň (tak nazývají teroristé masakr Izraelců a cizinců, který spáchali na jihu Izraele), příště už to bude válka. Jaká? Vyhlazovací. Válka s cílem zlikvidovat židovský stát a na jeho místě ustavit stát Palestina. Nehorázně drzá výhrůžka nejen Izraeli, ale celému civilizovanému světu. A jeho nemalý segment se pošetile staví na protiizraelskou pozici – a tím na pozici podporovatelů genocidního islamistického teroru.

Tři propuštěná rukojmí se vrátila ve viditelně zbídačeném stavu; muži byli vyhublí, slabí, bledí vystrašení. Bylo patrné, že mají za sebou peklo na zemi. A dva z nich čekalo po návratu ještě peklo psychické.

Eli Šarabi byl unesen z kibucu Beeri. Když se po 16 měsících konečně vrátil, zjistil, že 7. října 2023 mu teroristé při vpádu do Izraele zavraždili manželku Lianne a dcery Noju (16 let) a Jahel (13). K tomu byl unesen také jeho bratr Jossi, který byl během věznění v Pásmu Gazy zabit.

Or Levy byl unesen z hudebního festivalu Nova. Teroristé při útoku zavraždili jeho manželku Ejnav; doma na něj u prarodičů čekal tříletý syn Almog.

Alespoň Ohan Ben Ami poznal to, čemu se říká štěstí v neštěstí. Také on byl unesen spolu s manželkou Raz, rovněž z pohraničního kibucu Beeri. Paní Raz byla propuštěna během prvního příměří v listopadu 2023.

Mohou se zejména Eli Šarabi a Or Levy plnohodnotně radovat z návratu na svobodu? Může se plnohodnotně z jejich návratu radovat lid Izraele a jeho přátelé v zahraničí? Může se plnohodnotně radovat z návratu Jarden Bibas propuštěný během čtvrtého kola výměny izraelských rukojmí za palestinskoarabské zločince (o absurdním nepoměru 3 ku 183 při aktuální výměně ani nemluvě), když dodnes neví – a my s ním – jaký je osud jeho manželky Širi a synů Ariela a Kfira (pět let a dva roky!), kteří byly také uneseni 7- října 2023? Podobných otázek je bezpočet.

Okolnosti provázející propuštění nevinných v plné nahotě znovu a znovu odhalují, že teroristé Hamásu, Palestinského islámského džihádu a dalších menších formací jsou – od nejvyššího vedení po řadové zločince – islamo-nacistická monstra. Je do nebe volající ostudou všech v mezinárodním společenství, kdo k těmto gaunerům takto nepřistupují. Potomci našich potomků, pakliže se svět dočista nezblázní, se budou jednou ptát, jak bylo možné něco takového dopustit.

Autor: Lubomír Stejskal | neděle 9.2.2025 9:21 | karma článku: 0 | přečteno: 25x

Další články autora

Lubomír Stejskal

Jak si Donald Trump spravil náladu po zkaženém Super Bowlu

Bylo už po půlnoci SEČ, tedy 9. února, když na Levi ́s Stadium v kalifornském městě Santa Clara odstartoval vrchol sezony v americkém fotbalu. Finále NFL 2025/2026 neboli Super Bowl LX.

9.2.2026 v 22:14 | Karma: 0 | Přečteno: 6x | Diskuse | Společnost

Lubomír Stejskal

Mezi izraelskými politiky to vře aneb Exministr vs premiér

Bývalý ministr obrany Joav Gallant řekl, že premiér Netanjahu je lhář, který podráží bezpečnostní šéfy. Přitom si měl vybudovat falešný příběh týkající se selhání během teroristické agrese Hamásu ze 7. října 2023.

9.2.2026 v 22:09 | Karma: 0 | Přečteno: 8x | Diskuse | Společnost

Lubomír Stejskal

Politická kultura à la Donald Trump

Americký prezident zveřejnil 8. února 2026 časně ráno SEČ na síti Truth Social informaci o tom, že se na Floridě setkal s honduraským prezidentem Nasrym Titem Asfurou.

8.2.2026 v 16:30 | Karma: 0 | Přečteno: 4x | Diskuse | Politika

Lubomír Stejskal

Nepokoje v Minnesotě a historická paralela

Cestou od Niagarských vodopádů k jezeru Erie jsem se na jeho břehu zastavil u jednoho z památníků únikové cesty známé jako „Underground Railroad“, kterou prchali otroci z jižanských států.

8.2.2026 v 10:19 | Karma: 0 | Přečteno: 4x | Diskuse | Společnost

Lubomír Stejskal

Co by se stalo, kdy prezident Macinkovy SMS nezveřejnil?

Nemyslím to tak, že by nad nimi mávl rukou, to vzhledem k napsanému ani nejde, ale probral by jejich obsah s premiérem. Bez publicity.

7.2.2026 v 16:22 | Karma: 0 | Přečteno: 15x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví

Veronika Kolajová na řece Moravě
8. února 2026  9:36

Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...

V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah

Motorola Moto G57 Power
5. února 2026  15:13

Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...

Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí

Zrcadla ve výtazích nejsou jen kvůli make-upu či selfie.
5. února 2026

Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...

Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
7. února 2026  14:55,  aktualizováno  8. 2. 7:59

Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...

Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku

Olympionici a paralympici v nové kolekci
6. února 2026  8:36

Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...

Fašank umí jít s dobou. Do průvodu už smí ženy a může se objevit i Superman

Masopustní průvod plný krojovaných účastníků i rozličných masek prošel také...
11. února 2026  10:52,  aktualizováno  10:52

Masopustní veselí vrcholí v těchto dnech na celé jižní Moravě. Fašank, jak se tomuto období také...

Plzeňský kraj loni hospodařil se schodkem 352 mil., výrazně nižším, než plánoval

ilustrační snímek
11. února 2026  9:10

Plzeňský kraj loni podle předběžných výsledků hospodařil se schodkem přes 352 milionů korun, který...

Se synem zabil tři lidi. Vrah z Litvínovic je po 20 letech vězení v rakouské detenci

Ladislav Pacovský a jeho syn John dostali u soudu 25 a 11 let. Otec původně...
11. února 2026  10:32,  aktualizováno  10:32

Ladislav Pacovský, který podle soudu v roce 2003 se svým synem zavraždil v Litvínovicích u Českých...

Vražda v Chrudimi. Po potyčce v bytě zůstal zraněný muž, zemřel v nemocnici

Na chrudimském sídlišti zasahovali záchranáři i policisté. (10. února 2026)
11. února 2026  9:32,  aktualizováno  10:28

Tragické následky má úterní incident z Chrudimi. Policie vyšetřuje podvečerní napadení, kdy na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 5402
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 744x
Bloger na periferii iDNES.
/* 1956.   

V letech 2012 až (duben) 2023 bloger na hlavní stránce iDNES. Předtím na BigBlogeru Lidovek. V období prosinec 2020 až únor 2023 též na Blogosféře.cz. Od 11. dubna 2023 na platformě Blogosvět.cz. Jako autor spolupracuji s internetovým deníkem Neviditelný pes. Od 18. 4. 2023 aktivní také na Seznamu Médium, od května 2024 přejmenovaném na Médium. (Po vyloučení z hlavní stránky iDNES  jsem aktivní pouze na tomto soukromém blogu na iDNES.) 

 eContact:  mrstejskal@gmail.com

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:  http://www.flickr.com/mrstejskal  

Od 14. 7. 2024 jsem aktivní na sociální sítu D. Trumpa "Truth Social". Odkaz https://truthsocial.com/@mrstejskal2023

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.