K TV vysílání z obýváku
Říkalo se mu Bobovize. Šlo o nouzové řešení, jehož vnějším projevem bylo to, že divák před obrazovkou měl dojem, že moderátorka – v té době Dušica Zimová – četla zprávy jakoby z obýváku, z domova. Ve skutečnosti seděla v dejvickém hotelu Praha, před několika lety zbouraném. (Jednou, když ještě fungoval, jsem se v něm zúčastnil recepce u příležitosti státního svátku Izraele.)
Proč tak neprofesionální kulisy? Tvůrce k tomu donutily okolnosti: vzpoura/stávka jejich antihodačovsky orientovaných kolegů.
Uplynulo dvacet let. Česká televize vysílá večerní pořadu Události, komentáře. Relace je koncipována pro dva moderátory. A co vidíme? Moderátorka je v profi kulisách ve studiu. A Jakub Železný? Moderuje pořad – stejně jako kdysi četla zprávy hlasatelka Dušica Zimová – jakoby z obýváku, z domova. Tentokrát prý opravdu z domova.
Proč tak neprofesionální prostředí? Tvůrce k tomu donutily okolnosti: koronavir.
Tenkrát se o „domácím (hotelovém) studiu“, v němž seděla Dušica Zimová, vyjadřovali mnozí posměšně, ba urážlivě. Bylo předmětem nejapných vtípků. Byl vytvářen dojem, že něco takového, tak amatérského, do špičkového televizního vysílání nepatří. A mnozí jsme si to mysleli.
Nikdy neříkej nikdy. Dnes hovoří z domova či pracoviště, lhostejno prostřednictvím jaké služby, nejen hosté zpravodajských relací, ale sami moderátoři.
Vím, důvody na začátku roku 2001 byly jiné, než jaké vedou k témuž letos. Když to ale zobecníme a zůstaneme nad věcí, můžeme snad říci: okolnosti donutily Dalibora housti, Bobovizi vysílat z hotelového pokoje a ČT24 zase z domácího prostředí.
A tak v nadsázce a docela žertem: odříkaného chleba největší krajíc.
Poznámka autora: Výše uvedené, co se týká Bobovize a pozdější aktivity Jany Bobošíkové nemají žádnou přímou spojitost, prosím tedy čtenáře, aby to vzali do úvahy.
Lubomír Stejskal
Kanada - den po volbách

Než jsem usedl k počítači, abych se jako přítel Kanady vyjádřil k tamním volbám, čekal jsem na konečné výsledky. Ty stále nepřicházely. Zatím je jisté, že zvítězili liberálové.
Lubomír Stejskal
Další Trumpova protikanadská provokace

Je projevem elementární politické slušnosti, když se v jedné demokratické zemi konají parlamentní volby, že se vůdce sousední demokratické země zdrží nepatřičných poznámek.
Lubomír Stejskal
Trump a Suezský kanál: Reakce z Egypta

Ve svém předchozím článku na tomto blogu jsem psal o vyjádření prezidenta Trumpa, že americké obchodní i válečné lodě by měly proplouvat Suezským kanálem bez placení poplatků.
Lubomír Stejskal
Prezident Trump a Suezský kanál

Nevím, jestli dělám dobře, ale každé ráno po probuzení sáhnu po mobilu a na internetu se seznamuji se s tím, co je ve světě nového. Zabrousím také na Trumpovu síť Truth Social. S otázkou „Co zase Doník vymyslel“.
Lubomír Stejskal
Zákulisí papežova pohřbu: Proč nebyl přítomen papež Koptské ortodoxní církve?

Možná jste si také všimli, že na pohřbu katolického papeže Františka byli mezi církevními hodnostáři duchovní v černých sutanách a s jakýmsi černým „turbanem“ na hlavě.
Další články autora |
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu
Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...
Co to je za čilého staříka? Otec Izraele se postavil na hlavu a ukázal železnou vůli
Seriál Na pláži v Tel Avivu můžete narazit na podivuhodnou sochu: břichatého staříka v plavkách stojícího...
Můžou za to větrníky a soláry? Blackout ve Španělsku provázel i výpadek informací
Premium Nic podobného ve Španělsku dosud nezažili. Pondělní blackout uvěznil desítky milionů lidí ve...
Chtěla jsem do politiky, ale zklamala mě. Aktivistka Haškovcová o klimatu i Gretě
Premium Rozárie Haškovcová je ve svých 22 letech jedním z nejsilnějších hlasů šířících osvětu o změnách...
Znáte Labubu? Jak se čínský zubatý skřítek zakousl do lidských srdcí i recese
V nekonečné řadě postaviček přicházejících z Asie jsou panenky jménem Labubu nejnovějším...

SPECIALISTA/KA FINANČNÍCH SLUŽEB - S GARANCÍ MZDY VE ZKUŠEBNÍ DOBĚ (A13619)
AURES Holdings a.s.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat:
45 000 - 70 000 Kč
- Počet článků 5120
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 784x
/* 1956.
V letech 2012 až (duben) 2023 bloger na hlavní stránce iDNES. Předtím na BigBlogeru Lidovek. V období prosinec 2020 až únor 2023 též na Blogosféře.cz. Od 11. dubna 2023 na platformě Blogosvět.cz. Jako autor spolupracuji s internetovým deníkem Neviditelný pes. Od 18. 4. 2023 aktivní také na Seznamu Médium, od května 2024 přejmenovaném na Médium. (Po vyloučení z hlavní stránky iDNES jsem aktivní pouze na tomto soukromém blogu na iDNES.)
eContact: mrstejskal@gmail.com
Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde: http://www.flickr.com/mrstejskal
Od 14. 7. 2024 jsem aktivní na sociální sítu D. Trumpa "Truth Social". Odkaz https://truthsocial.com/@mrstejskal2023
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
- Web izraelské ambasády v Praze
- Web Echo24
- Můj Flickr
- Neviditelný pes
- Můj účet na Trumpově síti Truth Social