Fotbal: Z Egypta, z Afriky. Plus tip pro turisty
Do losovacího osudí této závěrečné fáze se dostalo deset vítězů skupin, z nichž Egypt se v té svojí prezentoval nejlepším možným způsobem. Všech šest zápasů ve skupině vyhrál (zisk 18 bodů).
Jak tedy vypadají dvojice pro závěrečnou fázi:
Ghana – Egypt (Ghana je spolu s Alžírskem druhým neúspěšnějším postupujícím ze skupin – má 15 bodů za 5 výher a jednu prohru).
Burkina Faso – Alžírsko
Tunisko – Kamerun
Etiopie – Nigérie
Pobřeží slonoviny – Senegal
Hrát se bude dvoukolově, první kolo v termínu mezi 11. a 15. říjnem, pro druhé je stanoveno rozmezí od 15. do 19. listopadu 2013. Vítězové těchto dvojzápasů postupují na brazilský šampionát (pro konfederaci CAF je rezervováno 5 míst).
Mezitím se hrály další zápasy africké Ligy mistrů, kde sledujeme dva egyptské rivaly ve skupině A. Tentokrát bylo na programu (v neděli 15/9) káhirské derby Al Ahly versus Zamalek. Za normálních okolností by to byly fanouškovské orgie, ovšem díky bezpečnostní situaci v Egyptě to mohly být orgie nanejvýš před televizními obrazovkami.
Duel se hrál na osvědčeném stadionu nedaleko turistické destinace El Gouna severně od Hurghady (v poslední době se tamní hřiště pro 12 tisíc diváků a bez umělého osvětlení stalo hlavním fotbalovým stánkem v zemi faraonů i Faraonů – přezdívka národního výběru), ovšem s prázdnými ochozy.
Al Ahly potvrdil, že je káhirskou Spartou; role Slávie připadla Zamaleku. Prohrál 2:4 a tím si uzavřel cestu k postoupu do play off africké Champions League. V souběžně hraném utkání AC Léopards (Kongo) – Orlando Pirates (JAR) byli lepší domácí (1:0).
Aktuální tabulka tedy vypadá následovně:
Do čela se vyhoupl klub Al Ahly s deseti body, po sedmi mají oba neegepytské týmy (druzí jsou kvůli lepšímu vzájemnému skóre Leopardi z Konga), Zamalek se čtyřmi body je beznadějně poslední.
Poslední dvojice zápasů je plánovaná na 22. září. Al Ahly hraje v Johannesburgu, zatímco Zamalek s Leopardy doma – s největší pravděpodobností opět v El Gouně. Zda s diváky či bez nich zatím nevíme, nicméně každopádně z toho plyne jeden tip pro české turisty, kteří v Egyptě v té době budou. Pokud se při návštěvách prodejních míst, kaváren, barů a restaurací setkají s tím, že místní budou intenzivně sledovat po čtvrté hodině odpolení kopanou, pak téměř jistě to bude zápas Zamaleku s AC Léopards. Znalost tohoto faktu okořeněná o údaje uvedené výše může při rozhovoru v rámci orientálního smlouvání přispět k jeho lepšímu výsledku. Anebo alespoň ke zvýšení pretiže českých turistů (Asi málokterý Egypťan ví, s kým hraje Plzeň ve skupinové fázi evropské Ligy mistrů.)
Lubomír Stejskal
Izraelské výročí: 1948 - 2026
Kdo nechtěl čekat do 14. května, mohl oslavit výročí vzniku Izraele podle hebrejského kalendáře už 22. dubna 2026. Moderní židovský stát byl vyhlášen před 78 lety.
Lubomír Stejskal
Zákaz vládního letadla pro Vystrčila: Projev plebejství garnitury populistů
Soukromá osoba má oproti politikům jednu nespornou výhodu. Je svobodnější v tom, co si může myslet a co uznávat.
Lubomír Stejskal
Jižní Libanon: K poničení sochy Ježíše vojákem IDF
V neděli večer 19. dubna se na účtu X podplukovníka Nadava Šošaniho, mluvčího izraelské armády (IDF) pro zahraniční média, objevil šokující obrázek. Voják s palicí ničí hlavu na zemi ležící sochy Krista.
Lubomír Stejskal
Politická agitace po americku
My starší jsme si užili politické agitace (agitpropu) za komunistické nadvlády víc než dost. Provázela nás doslova na každém kroku. Všudypřítomná, vlezlá, bezobsažná, kýčovitá a zdánlivě nezničitelná.
Lubomír Stejskal
Stát versus církev: Poučení z jednoho Trumpova obrázku
V minulých dnech vyvolal velkou pozornost, kontroverzi i kritiku obrázek, který Donald Trump zveřejnil na síti Truth Social. Pracovně ho můžeme nazvat Velký lékař.
| Další články autora |
Hastroši na Pražském hradě aneb Den otevřených dveří z pohledu výchovy k tanci a kultuře
Byl jsem jeden z těch, kteří po Zemanově zabetonování Pražského hradu do tohoto největšího hradního...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
GALERIE: Tajemství Tančícího domu odhaleno. Výroční výstava zpřístupní skryté části
Tančící dům slaví kulatiny. Výstava v galerii ukáže originály Franka Gehryho, skryté prostory a...
Pes, běžci i letadlo. Takto čtenáři deníku Metro vyfotili Dvorecký most. Který snímek vyhrál?
Ještě jednou se vracíme k nové pražské spojce mezi Podolím a Zlíchovem. Dvorecký most krátce po...
Chomutovští kriminalisté od loňského podzimu šetří případ falešného řemeslníka
Podvodník má na svědomí desítky poškozených se škodou za stovky tisíc korun. Domnělý řemeslník...
Na mosteckém hradě Hněvín se opět otevře Kelleyho expozice
Expozice věnovaná alchymistovi Edwardu Kelleymu se na mosteckém hradě Hněvín otevře po delší odmlce.
Kompletní oprava rybníka v Habrovanech je u konce
Zhruba čtyři měsíce trvající kompletní rekonstrukce rybníka v Habrovanech na Ústecku je u konce....
Soud v Pardubicích rozhodne o osudu muže obviněného z objednání vraždy manželky
Krajský soud v Pardubicích dnes plánuje závěrečné řeči a vynesení rozsudku v případu nájemné vraždy...

Prodej RD/S, 86 m2, pozemek 1016 m2, Lišany (okres Rakovník), ul. Na vápenici
Na vápenici, Lišany, okres Rakovník
3 750 000 Kč
- Počet článků 5473
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 736x
/* 1956.
V letech 2012 až (duben) 2023 bloger na hlavní stránce iDNES. Předtím na BigBlogeru Lidovek. V období prosinec 2020 až únor 2023 též na Blogosféře.cz. Od 11. dubna 2023 na platformě Blogosvět.cz. Jako autor spolupracuji s internetovým deníkem Neviditelný pes. Od 18. 4. 2023 aktivní také na Seznamu Médium, od května 2024 přejmenovaném na Médium. (Po vyloučení z hlavní stránky iDNES jsem aktivní pouze na tomto soukromém blogu na iDNES.)
eContact: mrstejskal@gmail.com
Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde: http://www.flickr.com/mrstejskal
Od 14. 7. 2024 jsem aktivní na sociální sítu D. Trumpa "Truth Social". Odkaz https://truthsocial.com/@mrstejskal2023
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
- Web izraelské ambasády v Praze
- Web Echo24
- Můj Flickr
- Neviditelný pes
- Můj účet na Trumpově síti Truth Social



















