Byla to v Kazani náhoda, nebo záměr?

• Ve středu 23/7 končí v ruské Kazani světový šampionát šermířů. Přinesl jeden skvělý výsledek pro české barvy, když se Choupenitch umístil v soutěži fleretistů na sedmém místě. Podle jeho vyjádření je to „úžasný výsledek“.

Méně úžasný je pohled na záznam bojů ve skupinách v disciplíně kord – muži. Jak je zřejmé z níže uvedeného screenshotu, měli na planších 35,36 a 37 nastoupit ke vzájemném souboji s ostatními také izraelští šermíři.

 

A co má být?, může znít logická otázka. Kordista jako kordista, kord jako kord, hovoříme přece o světovém šampionátu. Tak co s těmi Izraelci pořád máte?

 

Vlastně nic – až na jednu maličkost. Kromě Izraelců měli v skupinách, kam byli zařazeni Izraelci, bojovat o postup do nadstavbové části celkem dva Iráčané a jeden Kuvajťan. Měli, ale jejich políčka v záznamu výsledků obsahují samé nuly. To znamená, že k zápasům nenastoupili.

 

Můžeme se dohadovat proč. Je náhoda, že všichni tři reprezentanti dvou arabských zemí nešermovali proto, že by se museli v systému každý s každým střetnou se zástupci Izraele? Nebylo by to na mezinárodní sportovním podniku poprvé.

 

Pokud je tomu skutečně tak, pak se asi každý normální člověk nevyhne udivení: opravdu jsou po náročném mnohaměsíčním tréninku ochotni vzdát se účinkování na vrcholném světovém klání jenom proto, že proti nim stojí na planši Izraelec?

 

Byla to v Kazani náhoda, nebo záměr?

 

Autor: Lubomír Stejskal | úterý 22.7.2014 13:55 | karma článku: 10,81 | přečteno: 590x

Další články autora

Lubomír Stejskal

Fair play přes hranice – tarifům navzdory

West Chezzetcook je nevelká obec v kanadské východní přímořské provincii Nové Skotsko. Žijí v ní manželé Darcy a Laura Clarkeovi, kteří tam provozují fast food Bentley ́s Burgers & Fries.

11.11.2025 v 19:38 | Karma: 0 | Přečteno: 10x | Diskuse | Osobní

Lubomír Stejskal

Mariánský kult: Katolickou církev dohnala její dezinterpretace Bible

Na webu iDNES se 9. listopadu 2025 objevila informace uvedená titulkem: „Ježíš zachránil lidstvo úplně sám, brojí Vatikán proti kultu Panny Marie“.

10.11.2025 v 20:40 | Karma: 0 | Přečteno: 22x | Diskuse | Společnost

Lubomír Stejskal

Padesát let od největší hanebnosti v OSN

10. listopadu 1975 přijalo Valné shromáždění OSN většinou hlasů (72 pro, 35 proti, 32 států se zdrželo) ostudnou rezoluci 3379 prohlašující sionismus za formu rasismu a rasové diskriminace.

10.11.2025 v 12:39 | Karma: 0 | Přečteno: 18x | Diskuse | Politika

Lubomír Stejskal

Nepravdy na sociální síti „Pravda“

Měla by se na sociální síti nazvané „Pravda“ psát pravda? Bezpochyby. Přinejmenším nikoli vědomá lež.

9.11.2025 v 22:45 | Karma: 0 | Přečteno: 13x | Diskuse | Politika

Lubomír Stejskal

Na okraj státnického počinu nového předsedy Poslanecké sněmovny

Mám za to, že v čele jakéhokoli celostátního (někde federálního) zákonodárného sboru má být ve svobodné demokratické zemi skutečná osobnost. Někdo, kdo patří mezi poslanci (senátory) v nejlepším slova smyslu k elitě.

9.11.2025 v 15:04 | Karma: 0 | Přečteno: 12x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Rezignace? Zveřejnit intimní video je zásah do soukromí. Rajchla se zastává i Rakušan

Nespokojený lídr moravskoslezské kandidátky SPD Jindřich Rajchl. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  13:28,  aktualizováno  19:13

Nejen členové nové vládní koalice se zastávají poslance za SPD Jindřicha Rajchla při jeho sporu s...

Jak se nakupuje v nizozemské „matce“ českého Alberta. Ceny někdy překvapí

Řetězci Albert Heijn patří zhruba třetina nizozemského maloobchodního trhu s...
5. listopadu 2025  9:04

Řetězci Albert Heijn patří zhruba třetina nizozemského maloobchodního trhu s potravinami. V Česku...

Česko má po 13 letech světovou Miss Earth. Korunku získala Natálie Puškinová

Natálie Puškinová zvítězila na Filipínách v soutěži krásy Miss Earth. Stala se...
5. listopadu 2025  15:35

Česko má další světovou královnu krásy. Mezinárodní soutěž Miss Earth 2025 vyhrála ve filipínské...

Rajchl obvinil aktivisty, že pronásledují jeho dceru. Chtějí zveřejnit intimní video

Jindřich Rajchl ve štábu hnutí SPD v hotelu Don Giovanni. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  9:56

Poslanec za SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivisty pod...

Budou platit všichni, vzkazuje Rajchl a chystá žaloby. Zvažoval konec v politice

Jindřich Rajchl
9. listopadu 2025  9:18

Poslanec SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl prohlásil, že hodlá zažalovat platformu pro...

Historicky nejdelší paralýza americké vlády skončila. Je to velký den, řekl Trump

Americký prezident Donald Trump podepsal návrh zákona, který po bezmála 43...
13. listopadu 2025  6:18

Americký prezident Donald Trump podepsal návrh zákona, který po bezmála 43 dnech plně obnovuje...

Jak ušetřit na Black Friday 2025 a nenaletět na triky obchodníků

ilustrační snímek
13. listopadu 2025

Pátek 28. listopadu 2025 opět přináší největší slevové akce roku. Přestože ale obchody slibují...

Je nám líto, že jste umřel, napsala pojišťovna stovkám žijících Američanů

Lidé uctívají zesnulé během dušiček na Olšanském hřbitově.
13. listopadu 2025

V dnešní době, kdy se digitalizace dotkla každého oboru od bankovnictví po pohřebnictví, se i...

Když se práce potká s přírodou. Vánoční večírek lze uspořádat i na horách

Amenity Hotel & Resort Orlické hory
13. listopadu 2025

Ve spolupráci Konec roku bývá poznamenán stresem a ponorkovou náladou nejen doma, ale i na pracovišti. I proto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 5316
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 756x
Bloger na periferii iDNES.
/* 1956.   

V letech 2012 až (duben) 2023 bloger na hlavní stránce iDNES. Předtím na BigBlogeru Lidovek. V období prosinec 2020 až únor 2023 též na Blogosféře.cz. Od 11. dubna 2023 na platformě Blogosvět.cz. Jako autor spolupracuji s internetovým deníkem Neviditelný pes. Od 18. 4. 2023 aktivní také na Seznamu Médium, od května 2024 přejmenovaném na Médium. (Po vyloučení z hlavní stránky iDNES  jsem aktivní pouze na tomto soukromém blogu na iDNES.) 

 eContact:  mrstejskal@gmail.com

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:  http://www.flickr.com/mrstejskal  

Od 14. 7. 2024 jsem aktivní na sociální sítu D. Trumpa "Truth Social". Odkaz https://truthsocial.com/@mrstejskal2023

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.