A je to tady zase: Araby vyvolaná protiizraelská hanebnost. Tentokrát na OH

Letní hry v Tokiu ještě nezačaly a už jsme se stali svědky poplivání olympijských principů. Politika opět vítězí nad sportem. Znovu se prodrala na povrch zavilá protiizraelská nenávist. Stačilo k tomu jedno losování.

 

Týká se juda a mužské kategorie do 73 kilogramů. Los úvodního kola měl přivést na tatami dva borce z arabských zemí – Alžířana Nourineho a Súdánce Abdalrasoola. V tom problém není: nachází se o kolo výše. Do něj byl nalosován Tohar Butbul, reprezentant Izraele. Pavouk stanovil, že vítěz duelu Nourine – Abdalrasool se v druhém kole poolu D utká s Butbulem.

 

Normálně uvažujícího sportovce nemůže nenapadnout nic jiného, než snažit se porazit soupeře v úvodním kole a poté v kole druhém Izraelce. O tom a především o tom hry jsou.

 

Ovšem sportovec naočkovaný protiizraelskou nenávistí uvažuje a chová se docela jinak. Pro něj měření sil s reprezentantem Izraele představuje cosi jako smrtelný hřích. Proto raději zahodí léta přípravy a než by se se „sionistickým soupeřem“ utkal a ve férovém boji se pokusil zvítězit, raději ještě před zahájením her z olympijského klání odstoupí.

 

Přesně to udělal Alžířan Nourine. Jistě nikoli sám od sebe, ale po poradě s celým týmem. Před sportem upřednostnil politiku, prohlásil (dle webu El Khabar), že případný souboj s judistou ze „sionistické entity“ by byl podporou normalizace s uzurpujícím subjektem; svým odchodem z OH vyjadřuje solidaritu s bratry v okupované Palestině.

 

Podle webu televize KAN 11 řekl alžírské televizi: „Neuznáváme izraelskou vlajku a nehodláme se s ní špinit ruce. Odstoupení z olympiády je to nejmenší, co mohu pro palestinskou věc udělat.“

 

Trenér alžírského judisty Amar Ben Yaklef se vyjádřil souhlasně, i když více diplomaticky: „V losování jsme neměli štěstí. Dostali jsme izraelského soupeře, a proto jsme museli odejít. Je to správné rozhodnutí.“

 

Štěstí možná neměli, ale rozhodnutí je to navýsost špatné. Jde o vědomé poplivání elementárních principů olympismu, na které by měla příslušná místa reagovat. Pokud jedna výprava hodlá politicky kádrovat a na základě toho bojkotovat jiné účastníky her, nemá na olympiádě co pohledávat.

 

Závěrem otázka: Proč nejsou na OH v Tokiu judisté Íránu? Odpověď: Protože se v minulosti zachovali vůči Izraelcům stejně hanebně jako nyní Alžířané.

 

Autor: Lubomír Stejskal | čtvrtek 22.7.2021 22:17 | karma článku: 32,97 | přečteno: 919x

Další články autora

Lubomír Stejskal

Jeden pohled na konflikt mezi papežem a americkým prezidentem

K současnému vyhrocenému sporu mezi římským papežem a americkým prezidentem se na serveru Christian Today vyjádřil 14. dubna dříve anglikánský duchovní a dnes katolický intelektuál a publicista Gavin Ashenden.

15.4.2026 v 20:35 | Karma: 0 | Přečteno: 8x | Diskuse | Politika

Lubomír Stejskal

K nové kontroverzi mezi Černínským palácem a Hradem

12. duben 2026 vejde do dějin české diplomacie. Historici nechť mě opraví, ale nevzpomínám si, že by se někdy MZV ČR na svém webu veřejně kriticky vyjádřilo proti prezidentovi vlastní země. Ba distancovalo se od jeho slov.

12.4.2026 v 20:49 | Karma: 0 | Přečteno: 16x | Diskuse | Politika

Lubomír Stejskal

Alberta: Proces vedoucí k samostatnosti se komplikuje

V kanadské provincii Alberta probíhá od ledna první fáze procesu, na jehož konci by mělo být dle iniciátorů její osamostatnění, vystoupení ze svazku kanadské federální konstituční monarchie.

12.4.2026 v 15:40 | Karma: 0 | Přečteno: 9x | Diskuse | Politika

Lubomír Stejskal

K maďarským volbám. Vměšovat? Nevměšovat?

Když v roce 2022 před tehdejšími parlamentními volbami v Maďarsku vyzvala šéfka naší dolní sněmovny MPA, aby tamní voliči vyhnali Orbána (tak jako jsme my vyhnali Babiše, ovšem ne na dlouho), považoval jsem to za chybu.

12.4.2026 v 9:57 | Karma: 0 | Přečteno: 11x | Diskuse | Politika

Lubomír Stejskal

Vladimír Špidla a nová sociální demokracie. Bude to Strana práce?

Už nějaký čas se mluví o tom, že expremiér Vladimír Špidla chce s dalšími spolupracovníky založit novou stranu. Demokratickou, levicovou a tedy sociálně zaměřenou.

11.4.2026 v 20:04 | Karma: 0 | Přečteno: 20x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
16. dubna 2026  10:35

Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé

Testovací jízdy tramvají a autobusů po novém Dvoreckém mostě v Praze (12....
14. dubna 2026  13:38,  aktualizováno  15. 4. 12:45

Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
16. dubna 2026  10:28

V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...

Turisté našli nový způsob, jak zaneřádit města. Problém má New York i Praha

Petřín (duben 2026)
15. dubna 2026  11:45,  aktualizováno  12:50

Čtvrť Brooklyn patří k nejnavštěvovanějším místům v USA. Turisté míří k ikonickému Brooklynskému...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Co se děje na pražské Viktorce? Kresby na žižkovském stadionu budí pozornost

Stadion FK Viktoria Žižkov a jeho nové malby
16. dubna 2026  16:16

Nečekaná proměna fotbalového stadionu Viktorie Žižkov vzbudila pozornost fanoušků i veřejnosti. V...

Třebíč chystá opravu lokality Hájenky, hlavně kvůli kanalizaci a vodovodu

ilustrační snímek
16. dubna 2026  14:39,  aktualizováno  14:39

Třebíč nechá vypracovat projekt úpravy lokality Hájenky. Vznikla v 50. letech minulého století a...

Cheb schválil vstup Mercedesu do průmyslového parku, vyrábět má od roku 2029

Zastupitelé města Cheb ve čtvrtek schvalovali příchod strategického partnera...
16. dubna 2026  16:12

Chebští zastupitelé dnes po dlouhé diskuzi schválili memorandum o spolupráci a vstup Mercedes-Benz...

Historickým městem roku je Náměšť nad Oslavou. Z měst na Vysočině uspěla jako čtvrtá

Areál náměšťské památky, která bývala i letním sídlem prezidenta Edvarda...
16. dubna 2026  16:02

Titul Historické město roku 2025 získala Náměšť nad Oslavou. Cena je odměnou za využití peněz na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 5466
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 737x
Bloger na periferii iDNES.
/* 1956.   

V letech 2012 až (duben) 2023 bloger na hlavní stránce iDNES. Předtím na BigBlogeru Lidovek. V období prosinec 2020 až únor 2023 též na Blogosféře.cz. Od 11. dubna 2023 na platformě Blogosvět.cz. Jako autor spolupracuji s internetovým deníkem Neviditelný pes. Od 18. 4. 2023 aktivní také na Seznamu Médium, od května 2024 přejmenovaném na Médium. (Po vyloučení z hlavní stránky iDNES  jsem aktivní pouze na tomto soukromém blogu na iDNES.) 

 eContact:  mrstejskal@gmail.com

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:  http://www.flickr.com/mrstejskal  

Od 14. 7. 2024 jsem aktivní na sociální sítu D. Trumpa "Truth Social". Odkaz https://truthsocial.com/@mrstejskal2023

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.