Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Když neumíš předjet kolo, tak nelez za volant!

V souvislosti s uzákoněním stanoveného odstupu od cyklisty při jeho předjíždění – do 30 km/h jeden metr a nad tuto rychlost 1,5 m, řidiči podporovaní médii rozjeli kampaň proti „pumpičkářům“.  

Tak jako covid 19 rozděluje společnost, kvůli shora zmíněné vyhlášce máme rozkol mezi automobilisty a cyklisty. Výsostně se na tom podílejí média.

 

Asi nejhloupější byla reportáž české CCN. Reportér jel v hustém provozu v jízdním pruhu pro cyklisty s 1.5 metru odměřeným křídlem a byl sražen autobusem. Sláva, důkaz o nesmyslnosti 1.5 metrového odstupu!

 

Jenže reportáž byla poněkud zavádějící, neboť reportér v úporné snaze dokázat nesmyslnost zákona, jel uprostřed vyhrazeného jízdního pruhu, kdyby se posunul doprava, nic by se mu nestalo.

 

Čtu-li některé diskusní příspěvky pod články věnované tomuto tématu, zdá se mi, jakoby šlo řidičům o život. Přitom je tomu naopak, o život jde především cyklistům.

 

K získání řidičského oprávnění bych navrhoval psychotesty!

U některých řidičů mám vážné pochybnosti o jejich duševním zdraví.

 

Většina řidičů se stále kamsi řítí, kvůli několika vteřinám, kdy musejí zbrzdit a opatrně předjet cyklistu, jsou naprosto vyřízení. Píší: „Ať táhnou na cyklostezky a neotravují na silnicích,“ stesky a stezky. Dodejme, že po některých silnicích cyklostezky vedou také.

 

Kdo to bude kontrolovat? V souvislosti, že každý řidič telefonuje, nevěnuje se tedy plně řízení, a nic se neděje, žádné postihy nejsou, troufám si tvrdit, že ani odstup od kola nikdo kontrolovat nebude. Leda musí mít cyklista na přilbě umístěnou kameru.

 

V případě, že vás bude automobil velmi těsně míjet, flusněte mu na sklo!

Je docela jisté, že dál než 1.5 metru nedoplivnete, v praxi se to dá však těžko stihnout, protože bezohlední řidiči jedou příliš rychle, takže než se vzpamatujete, auto je již dávno pryč. Chce to cvik.

 

Bohužel, pokud normální slušný člověk sedne do auta, stává se z něho agresor, jak jsem psal v jednom z předchozích blogů. Na jedné straně je zákon spíše medvědí službou pro cyklisty, neboť některé řidiče dovádí až k nepříčetnosti, na straně druhé, i když nemůže být v mnoha případech zcela dodržen, přece jen lze doufat, že řidiči pod pohrůžkou peněžního postihu, budou dávat při předjíždění kol větší ohledy.

Autor: Jan Lněnička | středa 22.9.2021 16:25 | karma článku: 18,38 | přečteno: 1263x

Další články autora

Jan Lněnička

Lepšolidi

Jsou mezi námi, oni žijí, jsou lepší než my, vždycky vědí všechno lépe než my, proto lepšolidi. Těm nejzavilejším pak říkáme lepševici.

9.8.2026 v 16:19 | Karma: 25,58 | Přečteno: 583x | Diskuse | Společnost

Jan Lněnička

Ruští sportovci na olympiádě, nevadí, ale kočička zlodějka…

Ať tam jsou, stejně se na olympiádu nedívám, co oči nevidí..., na fb si dávám pejsky a kočičky, ne sportovce, poněvadž usiluji o mír, jsem proruský.

31.7.2026 v 21:58 | Karma: 13,29 | Přečteno: 294x | Diskuse | Osobní

Jan Lněnička

Top ZZ TOP forever!

Tak si mohu odfajfkovat další band, který jsem viděl naživo a nemusel jsem jet ani do Maďarska, ale jen do Pardubic, i když ty cesty do Budapešti, měly také své kouzlo.

10.7.2026 v 2:11 | Karma: 10,57 | Přečteno: 126x | Diskuse | Kultura

Jan Lněnička

Zbytečný dopis panu premiérovi.

Vážený pane premiére Babiši! Vím, že děláte pro naše lidi, co jim na očích vidíte. S tím prezidentem máte kříž, přesto bych Vás chtěl požádat, abyste ho do té Ankary vzal sebou. Dále Vám vysvětlím proč.

28.6.2026 v 0:33 | Karma: 17,29 | Přečteno: 398x | Diskuse | Osobní

Jan Lněnička

Musíme zbrojit, aby byl mír?

Jinak řečeno: „Chceš-li mír, připravuj válku.“ Heslo všech uchvatitelů i ohrožených. Lid obecný je musí přijmout, protože jen tak budeme v bezpečí.

16.6.2026 v 20:33 | Karma: 19,43 | Přečteno: 336x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Kolik toho víte o vesmíru?

Tento pozoruhodný pohled na Velkou rudou skvrnu a bouřlivou jižní polokouli...
vydáno 11. srpna 2026

Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam

Češi nakupují například v polské Lubawce.  (28. 9. 2023)
13. srpna 2026  12:12

Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...

Dům jako chalupa v Mrazíkovi? V Podolí vyřešili slunce nečekaně jednoduchým trikem

Jednoduchým poskládáním pater vznikl dům s výhledem i celodenním světlem. Stačí...
16. srpna 2026

Plánovači budoucnosti už v 60. letech přemýšleli o městech, kde se nejen rodinné domy, ale celé...

Nejlepší štrúdl, koláče i kremrole v Praze. Tři sladké adresy, které musíte znát

Koláče
11. srpna 2026  15:54

Hlavní město nabízí nespočet cukráren a pekáren, některé podniky však proslavila jediná specialita....

vydáno 19. srpna 2026  7:23

Od soboty jezdí atobusová linka 145 z Čimic do Dejvic tunelem Blanka. Jde o velice rychlé spojení....

vydáno 19. srpna 2026  7:22

Od soboty jezdí atobusová linka 145 z Čimic do Dejvic tunelem Blanka. Jde o velice rychlé spojení....

vydáno 19. srpna 2026  7:22

Od soboty jezdí atobusová linka 145 z Čimic do Dejvic tunelem Blanka. Jde o velice rychlé spojení....

Smíchovské nádraží.

Smíchovské nádraží.
vydáno 19. srpna 2026  7:21

Stavební práce na Smíchovském nádraží.

  • Počet článků 468
  • Celková karma 17,56
  • Průměrná čtenost 982x
Jsem absolvent VŠŽ s maturitou, věčný kverulant vždy v opozici, architekt vesmíru a dítě kosmického věku, zlý dobrodinec a provokatér, katolík, budhista i mystik. Chci mír: „Šťastny ať jsou všechny bytosti.“

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.