Srpen ve znamení úžasných obrazců v obilí
Zhruba dva kilometry severozápadně od obce Wootton Rivers v hrabství Wiltshire, se nalézá pole s jezírkem, tzv. „Chalk Pit“. Toto jezírko je už tady déle, protože už v roce 2009 se stalo součástí jednoho obrazce v obilí (viz http://www.lucypringle.co.uk/photos/2009/uk2009bk.shtml a nebo můj článek Co den, to nový obrazec v obilí). A i letos 2. srpna 2012 se na tomto poli objevil čerstvý obrazec v obilí. Jednalo se o spirálu s pěti zákrutami, která byla ve středu i na svém konci zakončena kruhem. Za zmínku stojí také hnízda a stojící trsy klasů, které se objevily v ukončovacím kruhu (viz http://www.cropcircleconnector.com/2012/chalkpit/groundshots.html) Jen ať si nějaký padělatel zkusí tenhle obilný jev napodobit. Jsem na něj zvědavý.
5. srpna se na úpatí Milk Hill, vrcholu s bílým koněm, jenž byl již od pravěku hojně využíván, se na straně od Stanton St Bernard objevil další na obilné jevy úžasný obrazec. Květina ze šesti lístků obtočená vnějším mezikružím, to není sám o sobě zas tak složitý tvar, jako krajkově propletené klasy, které se v něm také nalézaly. Krásně působí i z výšky, což je nádherně vidět na Milk Hill (2).
Zajímavá věc se stala 9. srpna 2012 u Cheesefoot Head. Tam se totiž v jednu noc na jednom poli objevily hned dva agrosymboly. Prvním byl jakýsi fraktálový labyrint, jenž se skládal z tzv. „Kršnova kotníkového řetízku“, což je symbol ve tvaru zvláštního čtvercově propleteného uzlu.
A hned vedle něj kružnice se dvěma prstenci. A aby toho nebylo málo, mimo tyto dva obrazce se na tomto poli objevilo ještě několik malých kroužků cca do 1 metru, kterým se obvykle říká „podpisy“. (viz Cheesefoot Head (1) a Cheesefoot Head (2))
Zajímavého kamaráda dostal i tzv. bílý kůň z Uffingtonu (V kraji Bílého koně). Jenom připomenu, že se jedná o nejstarší obrazec křídového koně v Anglii. Jeho stáří se odhaduje na 3 tisíce let. Tak 14. srpna 2012 se v obilném poli na úpatí vrcholu, kde se kůň nalézá, objevil obrazec hada (viz Uffington White Horse).
Vzpomínáte na legendární obrazec Julia set z roku 1996? (připomenu viz http://www.lucypringle.co.uk/photos/1996/uk1996ay.shtml). Vzpomínáte na legendární obrazec na Milk Hill ze14. srpna roku 2001? (opět připomenu: viz http://www.lucypringle.co.uk/photos/2001/aug.shtml) V obou případech se jednalo o fenomenální obrazce skládající se z fraktálu o mnoha kroužcích různých velikostí. A obdobný obrazec se objevil i letos! Je jen náhoda že se tak stalo přesně jedenáct let po objevu milkhilského obrazce, a to v noci ze 14 na 15. srpna 2012? Jednalo se o obří šestiúhelník skládající se z bezmála 190 kroužků různých velikostí. Obrazec se objevil u Wappenbury v hrabství Warwickshire. Fenomén záhadných kruhů v obilí nám tak do této série nadělil další úžasný fraktál tohoto druhu. Jenom mne napadlo. Jedenáct let, vždyť to je doba jednoho cyklu sluneční aktivity! Nemůže to mít nějakou souvislost? Další informace o tomto úžasném obrazci je možné se dozvědět na cropcircleconnectoru na Wappenbury, Nr Royal Leamington Spa.
V noci z 19 na 20. srpna 2012 se u Woodborough Hill u Alton Barnes objevil další z řady z řady mořských živočichů, které se letos hojně kolem Alton Barnes vyskytovaly. Tentokrát šlo o hlavu tohoto živočicha uprostřed stylizovaného mezikruží. Jak jsem psal v předposledním článku týkající se letošních obrazců v obilí (Počátek léta přichystal působivé obrazce v obilí), tyto obrazce spojoval vztah k devítce. To že se obrazec objevil v noci z 19. na 20. srpna, je jen pokračováním tohoto prapodivného vzkazu. (viz Woodborough Hill (2), Nr Alton Barnes)
23. srpna se objevil další velice zajímavý obrazec, a to u Oxleaze Copse. Jednalo se o jakousi čtvercovou mřížku ze 24 kroužků a jednoho většího centrálního. Ačkoliv se jednalo o poměrně složitý obrazec, nad jeho smyslem můžeme jedině přemýšlet. (viz Oxleaze Copse)
V tomto díle jsem se zmínil i o dvou obrazcích, které se objevily v okolí křídových obrazců bílých koní. Do třetice se tak stalo 26. srpna 2012 u Hackpenu, kde je další z řad hillfigur bílých koní (viz Po stopách obřích křídových postav). Obrazec, který se objevil zde, bylo však něco naprosto úžasného. Jednalo se o krychli složenou ze tří stran. Každá strana se skládala ze 36 dílů, to znamená že jich celkem bylo 108! Čtverce u hran byly navíc ozdobeny dvojicí trojúhelníků. Když to sečteme, dostaneme se číslu 120. Takže 108 koso(čtverců) plus 120 trojúhelníků. Sčítáme sice jablka s hruškami, ale to v tomto případě vůbec nevadí, alespoň je vidět úžasnost a složitost tohoto obrazce. A teď, celý tento obrazec byl vepsaný ještě do dalších dvou prstenců. A v prostoru mezi krychlí a vnitřním kruhem bylo opět obilí jaksi krajkově či látkově propletené, stejně jako to bylo u toho obrazce pod Milk Hillem, o němž jsem se zmínil na začátku tohoto článku. Takže zkuste si něco takového vyrobit za pouhou noc, a to ještě k tomu za tmy. Domnívám se, že na pouhé vyměření takového obrazce by obyčejný člověk potřeboval minimálně tři dny, a to ještě za světla. (můžete si i prohlédnout stránku tohoto obrazce na Hackpen Hill (3)
A posledním anglickým obrazcem, o kterém se chci zmínit je jakýsi pavouk, jenž se objevil u All Cannings 30. srpna. Jeho zvláštností bylo, že je osově rovnoběžný s Avonkennettským kanálem, jenž se od něj nalézá doslova jen pár metrů. (viz All Cannings Bridge)
Agrosymboly v České republice
Kromě Anglie se během letošního srpna objevily obrazce ještě v jednom evropském státě. Tím státem byla Česká republika. Není bez zajímavosti, že letošní rok byl dvacátou sezonou v řadě, kdy se u nás objevily záhadné obrazce v obilí. A tady se totiž ohledně záhadných obrazců v obilí stala jedna zvláštní věc. Psal se 5. srpen 2012, kdy se mezi obcemi Vyskytná na Jihlavsku a Bílý Kámen v jednu noc objevily hned dva liniové obrazce v obilí. Ten jižnější, blíže k obci Vyskytná se skládal celkem ze čtyř kroužků. Ty tři největší se nalézaly v řadě, čtvrtý – nejmenší byl malinko stranou. Všechny však byly propojeny osovou cestou. Viz zdroj: Pilot objevil záhadné kruhy v obilí. Chce nám někdo něco sdělit? dumá
Ten severnější, blíže k obci Bílý Kámen byl však podstatně složitější. Skládal se celkem ze třinácti různě velkých kruhů, které byly opět pospojované chodbičkami. Dva z kroužků byly navíc obkroužené prstenci. Když se zamyslím nad smyslem tohoto agrosymbolu, napadá mne jedna souvislost s datem vzniku agrosymbolu. Třináct kruhu, co by to mohlo znamenat? Napadlo mne například to, že 5+8 (5. srpen) se rovná právě třináct. A pokud si zas takto rozebereme třináctku, tak 1+3 se rovná čtyři. Že bychom se takto dostali i k tomu druhému obrazci u Vyskytné? Také však není bez zajímavosti, že v této oblasti České republiky se agrosymboly neobjevily poprvé. A situace byla nápadně podobná. Teď to byly jen dva obrazce. Ale 30. srpna roku 1995 se objevily hned tři obrazce mezi Vyskytnou a Novým Rychnovem (viz Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad).
Závěr
Tak to vypadá, že letošní sezona kruhů v obilí je u konce. Se svým, počtem cca 130 obrazců v obilí, jež byly zaznamenány po celém světě, nebyla ani slabší ani silnější. Myslím, že byly taková průměrná. Přinesla samozřejmě jak hezké kousky, tak i nepříliš povedené padělky, což si přiznejme, že zkrátka a dobře existují, protože lidé prostě zkouší napodobovat i to, co není v jejich silách. Já jsem se ve všech pěti dílech rubriky „Kruhy v obilí - rok 2012“ snažil čtenáře seznámit s těmi nejzajímavějšími. Soud, zda se jedná o pravé či falešné obrazce jsem obvykle neuváděl. Důvod je jednoduchý. V současné době existuje pouze jedna spolehlivá metoda, která dokáže spolehlivě zjistit, zda je obrazec pravý či falešný. A tou metodou nejsou žádné prapodivné kosmické vibrace, protože ty umí vnímat jen někteří jednotlivci. (já třeba ne.) Nejsou jím ani radioaktivní anomálie, to proto, že radioaktivita je na každém místě naší planety jiná. A nejsou jí ani estetická kritéria. Tou metodou je detailní rozbor buněčné struktury postižených rostlin. Protože ty pravé obrazce vznikají zřejmě za pomoci nějaké zvláštní energie, podobné mikrovlnnému záření. Díky tomu se pak poruší buněčné stěny. Obdobný efekt získal dr. W. C. Levengood ze státní univerzity v Michiganu, když kontrolně vložil několik stébel obilí na třicet vteřin do mikrovlnné trouby. Tato metoda je v současné době jediná průkazná metoda pravosti obilných obrazců. A ta se dá také nazvat úspěchem v hledání pravé podstaty tohoto fenoménu. Avšak současné době však bohužel výsledky těchto zkoušek u letošních obrazců zatím nemám. Do příštích sezon si lze jen přát, aby takovýchto posunů, o nichž se může přesvědčit každý, v řešení této záhady přibývalo více. Už jsem zvědavý, co nám přinese ta příští sezóna, v jejímž datu se bude ukrývat ono tajuplné a magické číslo třináct.
Zdroj, použité fotografie a schémata:
Odkazy použité v článku, wikipedie
http://www.cropcirclecenter.com
http://www.cropcircleconnector.com/2012/2012.html
Související články:
4) Sezona kruhů v obilí je v plném proudu
3) Počátek léta přichystal působivé obrazce v obilí
2) Jaro ve znamení kruhů v obilí
1) Sezona kruhů v obilí 2012 startuje
Kruhy v obilí - rok 2008
Jaké byly kruhy v obilí roku 1996
Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad
Libor Čermák
Ve srubu pod skálou
Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.
Libor Čermák
Zázračné vysvobození z indiánského zajetí
Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.
Libor Čermák
Indián v Roswellu
Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.
Libor Čermák
Tajuplnosti indiánských souhvězdí
Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.
Libor Čermák
U Petroglyfů Tří řek
Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.
Další články autora |
Střílela. A otočila zbraň proti sobě. Instruktor neměl šanci reagovat
Premium Na Střelnici Templář ve Znojmě přišel v neděli muž s patnáctiletou dcerou. Chtěli si zastřílet....
Virus v Číně plní nemocnice i márnice. Nepanikařme, uklidňuje Prymula
Premium Čína zažívá dramatický nárůst infekcí respiračním virem HMPV (lidský metapneumovirus), což vyvolává...
Fiala zničil tuto zemi, Pavel je loutka vládnoucí moci, říká v Rozstřelu Zeman
Rozstřel Miloš Zeman přijal pozvání do pořadu Rozstřel na iDNES.cz. V rozsáhlém rozhovoru s moderátorem...
Exmanžel si z mého účtu poslal stovku. Klienty Spořitelny zaskočila změna
Klienty České spořitelny překvapila novinka, kterou od Nového roku mají disponenti účtů. S účtem, k...
V Mostě uhořelo šest lidí. Restaurace byla v jednom plameni, popsal hasič
Přímý přenos Při výbuchu a požáru v restauraci U Kojota v ulici Františka Halase v Mostě zemřelo nejméně šest...
Bek představuje nové učební plány, které zavádějí povinnou angličtinu pro prvňáky
Přímý přenos Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) představuje nové rámcové vzdělávací programy (RVP) pro mateřské...
Los Angeles pokryla růžová. Může za to směs na hašení s toxickou pachutí
Kalifornii a zejména okolí Los Angeles decimují již týden masivní lesní požáry. Do boje proti nim...
Na dálnici D1 u Průhonic se srazilo šest aut. Nehoda se obešla bez zranění
Šest aut se v úterý ráno srazilo na dálnici D1 u Prahy na trase Průhonice – Chodov poblíž čerpací...
Útoky autem i nožem. Čínští komunisté mají problém, mezi lidmi roste frustrace
Premium Lidé nejsou v Číně šťastní, objevilo se v příspěvku na sociální síti Weibo loni v květnu poté, co...
Prodej pozemku- ostatní plocha 7649 m2, Dobroměřice, okres Louny
Pražská, Dobroměřice, okres Louny
3 190 000 Kč
- Počet článků 2384
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1900x
Seznam rubrik
- 2. světová válka
- Adventní kalendář 2016
- Adventní kalendář 2018
- Cesta za tajemnou čelenkou
- Dělostřelecká tvrz Libor
- Dovolená 2015 - Broumovsko
- Dovolená 2017 - Chebsko
- Dovolená 2018 - Orlické hory
- Dovolená 2019 Králický Sněžník
- Dovolená Český ráj 2016
- Drážďany 2016
- Hrdinové Čeksasu (seriál)
- Chiranikenovy záhady (seriál)
- Jaroslav Foglar na mém blogu
- Kruhy v obilí - rok 2015
- Kruhy v obilí - rok 2018
- Kruhy v obilí 2017
- Kruhy v obilí rok 2016
- Kruhy v obilí rok 2019
- Páťa a kolo Zláťa (seriál)
- Plitvická jezera 2018
- Vánoční doba 2015 (seriál)
- Velikokoční Jeruzalém 2017
- Velikonoce 2015
- Výročí havárie UFO (seriál)
- Záhady států USA
- Křesťanské záhady a zázraky
- tábornictví a turistika
- záhady
- myšlenky
- výlety a tramping
- Politika a společnost
- stavitelství a architektura
- křížovky, luštěnky, kvízy, log
- Kruhy v obilí - rok 2008
- UFO - případy 2009
- ekologie
- Kruhy v obilí - rok 2009
- Tajemná místa dávné Anglie
- příběhy
- multidimenzionální prostor
- Po stopách trampské historie
- archeoastronautika
- Vesmír a život v něm
- Galerie
- Keltové
- Záhadologické zprávičky 2010
- Kruhy v obilí - rok 2010
- agrosymbolová ohlédnutí
- Kruhy v obilí - rok 2011
- Havárie UFO
- Obrázky z cest
- Kruhy v obilí - rok 2012
- dovolená 2012 Sloupsko
- inline bruslení
- adventní kalendář 2012
- Kruhy v obilí - rok 2013
- 7 divů světa archeoastronautic
- cyklistika
- dovolená 2013 - Jeseníky
- Velikonoce 2014
- Zima a lyžování
- adventní kalendář 2013
- děti, výchova a vzdělávání
- Záhady sluneční soustavy
- Kruhy v obilí - rok 2014
- dovolená 2014 - Chorvatsko
- adventní kalendář 2014
- Inlajnový duch (seriál)
- NE islamizaci Evropy
- NE juvenilní justici
- Záhady starověkého Egypta
- Osobní
- Nezařazené