Navrhuji dvojnásobné zvýšení daňe na tabákové výrobky

Jak se rodí nová vláda, diskutuje se také o daních. ČSSD a ANO se shodly snížení DPH na knihy a léky. Lidovci nejsou proti, pokud bude daňový výpadek nahrazen. Jak? Mám návrh.

wikipedie

Snížení DPH na pět procent u těchto výrobků, jako to bylo za dřívějších sociálnědemokratických vlád, je jednoznačně pozitivní opatření, které by se mělo podpořit. Podle mého názoru to bude v každém případě prorůstové opatření, neboť to podpoří poptávku. V případě knih by se případné snížení konečné ceny dalo navíc chápat i jako investice do vzdělání, což je hned další prorůstové opatření. Ovšem, takováto opatření si vyžádají výpadek peněz pro stát.

Napadlo mne řešení, jak to eliminovat. Zvýšit spotřební daň na cigarety a tabákové výrobky. V současné době, Vůbec bych se nebránil tomu, kdyby tato daň byla na dvojnásobné úrovni, než je tomu teď. Cigarety jsou věc, kterou člověk ke svému životu v zásadě potřebovat vůbec nemusí. Ale když je na tom někdo závislý, protože byl například v mládí hloupý a z pouhé frajeřiny s tím někdy začal, tak ať si teď připlatí. Takovéto opatření by mělo hned několikerý efekt. Jednak do stání pokladny půjde z každé cigarety více peněz, na čem náš stát vydělá.

A pokud by se stalo a toto opatření by někoho vzpamatovalo tak, že by kouření výrazně omezil či by s ním dokonce přestal, bude to také významné. Jednak ubude rakovin, infarktů, mrtvic a dalších nemocí, na jejichž vznik má zásadní význam kouření. A tak peníze, které by šly na takovouto léčbu kuřáků, můžou pak jít na něco jiného. Druhým faktem bude to, že když člověk takovými to nemocemi neonemocní, pak také bude moci dále vytvářet hodnoty pro společnost.

Takže já jednoznačně říkám. Udělejme levnější knihy za dražší cigarety. Podle mého názoru to bude příspěvek k budoucí prosperitě.

 

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/321603-cssd-i-ano-souhlasi-se-snizenim-dph-na-leky-a-knihy-na-pet-procent.html

 

Další mé návrhy pro zlepšení života v naší zemi:

Jsem pro psychotesty pro manažerské pracovníky

Jak na podvodné smlouvy?

Jak bych vyhlásil amnestii já, kdybych mohl?

Návrh na zavedení nové dopravní značky

Navrhuji zavedení maximální mzdy

Zakažme létající lampiony!

Autor: Libor Čermák | úterý 10.12.2013 13:11 | karma článku: 16,75 | přečteno: 1148x

Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,81 | Přečteno: 192x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 258x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 215x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 215x | Poezie a próza

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Vtrhli a začali střílet do diváků. Při střelbě v Ekvádoru zemřelo 12 lidí

18. dubna 2025  21:28

Při střelbě do diváků na kohoutích zápasech v severozápadním Ekvádoru zemřelo nejméně dvanáct lidí...

Život bez chytrých telefonů a internetu? Senioři chtějí právo být offline

18. dubna 2025

Premium Senioři bez chytrých telefonů čelí problémům s placením, úřady i bankami, které digitalizují...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19:54

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

V reakci na ruský raketový útok oznámil Zelenskyj sankce na čínské firmy

18. dubna 2025  19:41

Dva lidé zahynuli při ruských vzdušných útocích na Ukrajinu v noci na pátek. Ukrajinský prezident...

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1903x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám