Měla by vláda v tuto chvíli přehnaně šetřit?
Aby bylo jasné, nechci svým příspěvkem říci, že schvaluji to, že jsou deficitní rozpočty. Ale pokud je ni známo, tak Česká republika i Evropská unie se z krize ještě úplně nevyvlíkly. Proto si myslím, že začít všude přehnaně utahovat opasky není v tuto chvíli to pravé ořechové. Naše ekonomika není v situaci Řecka a podobných zemí, které jsou v tuto chvíli zadlužené po uši. My naopak potřebujeme, aby se naše ekonomika více přibližovala západu a aby pořádně rostla, a to protože se nám ji dosud ještě nepodařilo dostat ani na průměrnou ekonomickou úroveň EU.
A tak v současné době podle mého názoru naopak potřebuje spíš nějak přiložit pod kotlem, aby se pořádně rozjela. Ale přehnané šetření a utahování opasku mi prostě jako dobré prorůstové opatření moc nepřipadá. Chce to dle mého názoru naopak více investicí a větší podpora rodin, aby se lidé nemuseli bát „utrácet“. A teprve až se růst naší ekonomiky podaří pořádně obnovit a rozjet, pak už se s ní můžou dělat různá kouzla. Třeba právě to řešení deficitu.
A nyní se tak začínám obávat, zda ono šetření, se kterým se začalo v Evropě i u nás, nemůže naopak vyvolat novou další hospodářskou krizi, takovou, jak před ní varuje již zmíněný p. Krugman (Světu hrozí vleklá deprese, varuje nobelista Krugman) . Ale to samozřejmě neznamená, že by se nyní měly vyhazovat peníze z okna. Ale s rozumem a šetrností investovat tam, kde to pomůže rozjet růst ekonomiky.
Libor Čermák
Ve srubu pod skálou
Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.
Libor Čermák
Zázračné vysvobození z indiánského zajetí
Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.
Libor Čermák
Indián v Roswellu
Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.
Libor Čermák
Tajuplnosti indiánských souhvězdí
Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.
Libor Čermák
U Petroglyfů Tří řek
Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi
Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...
Lebku svaté Zdislavy se podařilo vyjmout z betonu, kterým ji zalil zloděj
Lebku svaté Zdislavy se expertům podařilo úspěšně vyjmout z betonu, relikvie je zachovalá, nyní ji...
Malí sokoli si hoví v areálu elektrárny Dukovany 120 metrů nad zemí
Bezpečný domov. Pro sokoly stěhovavé má trochu jinou podobu, než si asi řada lidí představuje....
Expozice na přehradě Les Království na Trutnovsku zahájí sezonu 6. června
Prohlídková sezona expozice na přehradě Les Království na Trutnovsku začne 6. června. Protože počet...
Při nehodě na D6 auto skončilo na střeše. Zasahují záchranáři, dálnice je zavřená
Na dálnici D6 u Bošova na Karlovarsku havaroval osobní automobil, převrátil se na střechu. Dálnice...
- Počet článků 2384
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1912x
Seznam rubrik
- 2. světová válka
- Adventní kalendář 2016
- Adventní kalendář 2018
- Cesta za tajemnou čelenkou
- Dělostřelecká tvrz Libor
- Dovolená 2015 - Broumovsko
- Dovolená 2017 - Chebsko
- Dovolená 2018 - Orlické hory
- Dovolená 2019 Králický Sněžník
- Dovolená Český ráj 2016
- Drážďany 2016
- Hrdinové Čeksasu (seriál)
- Chiranikenovy záhady (seriál)
- Jaroslav Foglar na mém blogu
- Kruhy v obilí - rok 2015
- Kruhy v obilí - rok 2018
- Kruhy v obilí 2017
- Kruhy v obilí rok 2016
- Kruhy v obilí rok 2019
- Páťa a kolo Zláťa (seriál)
- Plitvická jezera 2018
- Vánoční doba 2015 (seriál)
- Velikokoční Jeruzalém 2017
- Velikonoce 2015
- Výročí havárie UFO (seriál)
- Záhady států USA
- Křesťanské záhady a zázraky
- tábornictví a turistika
- záhady
- myšlenky
- výlety a tramping
- Politika a společnost
- stavitelství a architektura
- křížovky, luštěnky, kvízy, log
- Kruhy v obilí - rok 2008
- UFO - případy 2009
- ekologie
- Kruhy v obilí - rok 2009
- Tajemná místa dávné Anglie
- příběhy
- multidimenzionální prostor
- Po stopách trampské historie
- archeoastronautika
- Vesmír a život v něm
- Galerie
- Keltové
- Záhadologické zprávičky 2010
- Kruhy v obilí - rok 2010
- agrosymbolová ohlédnutí
- Kruhy v obilí - rok 2011
- Havárie UFO
- Obrázky z cest
- Kruhy v obilí - rok 2012
- dovolená 2012 Sloupsko
- inline bruslení
- adventní kalendář 2012
- Kruhy v obilí - rok 2013
- 7 divů světa archeoastronautic
- cyklistika
- dovolená 2013 - Jeseníky
- Velikonoce 2014
- Zima a lyžování
- adventní kalendář 2013
- děti, výchova a vzdělávání
- Záhady sluneční soustavy
- Kruhy v obilí - rok 2014
- dovolená 2014 - Chorvatsko
- adventní kalendář 2014
- Inlajnový duch (seriál)
- NE islamizaci Evropy
- NE juvenilní justici
- Záhady starověkého Egypta
- Osobní
- Nezařazené




















