Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Měl Nikola Tesla nějaké dávnověké předchůdce?

Hypotéza, kterou bych se chtěl nyní zabývat, patří opět mezi ty archeoastronautické. Všiml jsem si totiž nápadné podobnosti mezi Teslovou věží Wardenclyffe na Long Islandu a tvary několika dávných památek.

Nikolu Teslovi, vynálezci střídavého proudu, se přezdívá "Pán blesků". Uměl si s nimi totiž hrát takovým způsobem, jako to po něm ještě nikdo nedokázal. Tento vědec a vynálezce se narodil v roce 1856 v obci Smiljan (severně od Zadaru na území dnešního Chorvatska). Pokud jste někdy jeli autem nebo autobusem na dovolenou do chorvatské Dalmácie, jistě jste si na dálnici všimli upozornění s obrazem Nikoly Tesly. Je to totiž nedaleko hlavního dálničního tahu do Dalmácie.

Obrazec v obilí u Sutton Hall 17.8.2017

Gymnázium absolvoval v Karlovači a poté studoval fyziku a polytechniku ve Štýrském Hradci. V letním semestru roku 1880 studoval dokonce na Karlově univerzitě v Praze. Toho roku se přestěhoval do Budapešti, po dvou letech pak do Paříže a v roce 1884 natrvalo přesídlil do Spojených států amerických. Zde nejdříve spolupracoval s Thomasem Alvou Edisonem. Ale když vymyslel střídavý proud, tak vedli tzv. "válku proudů" s Edisonem, kterou Tesla vyhrál, neboť střídavý proud vytlačil Edisonův stejnosměrný. Zemřel 7. ledna 1943 v New Yorku.

Kromě střídavého proudu se také zabýval i bezdrátovým přenosem elektrické energie. Za tímto účelem si postavil 57 metrů vysokou věž Wardenclyffe (viz https://en.wikipedia.org/wiki/Wardenclyffe_Tower). Ta měla velmi zvláštní tvar. Byl to jakýsi komolý kužel s koulí na vrchu. Vzpomněl jsem si na ní, když se vloni 17. srpna 2017 objevil obrazec  v obilí u anglického Sutton Hall, jenž podle mého názoru tu jeho věž hodně připomínal. 

pouštní obrazce ze Saudské Arábie

Jenže s podobnými tvary se můžeme setkat i v dávnověkých památkách. Nevěříte? Tak si představte, že podobně vypadají nedávno objevené geoglyfy, tedy pouštní obrazce v Saudské Arábii. (viz podrobnosti na https://www.livescience.com/60918-aerial-images-reveal-saudi-arabia-stone-structures.html).

S podobným tvarem "klíčových dírek", se může setkat i u zvláštně tvarovaných hrobek v Japonsku, kterým se říká "kofun". Ty vznikly mezi 3. a 7. stoletím našeho letopočtu a nejvíce jich je v okolí města Nara. Pokud si najdete na googlemapě Naru, hned jich tam několik najdete. (viz https://www.google.com/maps/place/Nara,+Prefektura+Nara,+Japonsko/@34.6921535,135.7886073,4728m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x600137c578a70cc1:0x4afed9b0b9492622!8m2!3d34.6850869!4d135.8050002). Je i zde podobnost čistě náhodná?

A v neposlední řadě se útvar nápadně podobného tvaru nalézá i mezi záhadnými útvary na Marsu. Pokud nevěříte, otevřete si program GoogleEarth a nastavte si tam Mars. A tam si poté najděte místo, jež odpovídá marsovským souřadnicím 6° 3’57.07”N 92° 4’13.22”E. A uvidíte (viz obrázek).

A tak se ptám, zda obrazce v Saudské Arábii, hroby v Japonsku a útvar na Marsu nemůžou být motivovány společnou věcí? A to takovou, že tu někdy dávno mohla působit nějaká mimozemská civilizace, která tu technologii, kterou pro nás vymýšlel Nikola Tesla, už dávno mohla mít?

Že tomu tak mohlo být a tito dávní bohové (mimozemští astronauti) možná uměli ovládat blesky jako Tesla, svědčí kromě této věže ještě jedna věc. To, že nezávisle na sobě dva mýtičtí bohové měli zbraň ve tvaru trojzubce, který zřejmě také takto fungoval. Tím prvním byl Šiva hinduistický bůh. A tím druhým byl řecký Poseidon, ze kterého zřejmě vznikl i římský Neptun. A aby tomu nebylo málo, podobný trojzubec je po staletí zobrazen na skále i v peruánském zálivu Pisco u pobřeží Jižní Ameriky. Náhoda, že se s tímto symbolem setkáváme v dávnověku nezávisle na sobě na třech místech naší planety?

Můžou tedy být tyto dva tvary, kužel a trojzubec, důkazem, že to, s čím přicházel Nikola Tesla, už tu někdo někdy kdysi dávno měl?

Použité zdroje: odkazy použité v článku, dále wikipedia ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Nikola_Teslahttps://cs.wikipedia.org/wiki/Trojzubec).

související články v rubrice: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | neděle 19.8.2018 11:44 | karma článku: 24,90 | přečteno: 1383x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,65 | Přečteno: 166x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 245x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 181x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 193x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 206x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Barbaři na hranicích. Fotky od Hamásu zahanbily západní média

6. října 2024

Seriál Pokud vás už válka na Blízkém východě unavuje, podívejte se na fotky ze 7. října loňského roku. Ty...

K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie

5. října 2024  13:02

Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....

Obsese zbraněmi, morbidní porno a stres. Vrah z fakulty střílel už na střední

3. října 2024

Premium Čtyřiadvacetiletý muž ze středostavovské rodiny bez ekonomických problémů a se slibně rozběhlou...

Malý Vilík prohrál svůj boj s rakovinou. Sbírka pomohla rodině strávit čas spolu

2. října 2024  11:16

Rodiče malého Vilíka na stránce Donio v červenci vybírali peníze, díky kterým se mohli plně věnovat...

Izraelci vpadli do Libanonu. Jedno z nejhorších období historie, řekl premiér

1. října 2024  6:32,  aktualizováno  13:39

Izrael v noci zahájil pozemní operaci na jihu Libanonu. Podle prohlášení izraelské armády jde o...

E.ON zlevňuje plyn již podruhé v tomto roce. Zákazníci budou platit o čtvrtinu méně

7. října 2024

Advertorial E.ON od října podruhé v tomto roce plošně snižuje ceny plynu všem svým zákazníkům bez fixovaných...

České lázně zdražují a ubývá jim klientů. Lidé už si pobyty nemohou dovolit

7. října 2024

Premium Do tuzemských lázní jezdí „na pojišťovnu“ stále méně lidí. Podle Svazu léčebných lázní ČR jich jen...

Reforma značky Klasa se odkládá. I když podle obchodů na ni lidé nehledí

7. října 2024

Premium Na konci loňského roku vyzval ministr zemědělství Marek Výborný obchodní řetězce, aby dodaly nápady...

Itálie a Francie bojují s obřími dluhy. Peníze si chtějí vzít od firem

7. října 2024

Francie a Itálie se dlouhodobě řadí k nejméně rozpočtově odpovědným státům v Evropské unii. Jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1897x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám